Gönderen Konu: En son hangi urunu aldiniz?  (Okunma sayısı 4334 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 68k

• Retroman
Ynt: En son hangi urunu aldiniz?
« Yanıtla #150 : 23 Mayıs 2018, 21:55:58 »
o vs450'den bir ara kullandım ama içi boş gibi, bana pek güven vermedi. çok hafif.  :P her an patlayacak gibi, corsair filan ama 10$'lık noname hissiyatı var. bu segmente bir daha fsp-60 atv gibisi gelmedi.

lakin seasonic gibisi yok, tam bir fetiş objesi, markası. hele x serisinin yüke göre (%25'e kadar mıydı neydi) çoğu durumda o muazzam sanyo denki fanını çevirmeye bile tenezzül etmemesi... 8)

6 isa'lı mobo efsane bu arada, benim de ayarlamam lazım bir tane. retrojen fanzin'deki yazı da çok iyiydi, eline sağlık. pc hw hakkında bu kadar doyurucu yazı azdır.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
  • Yutup kanalima abone olun 111
« Yanıtla #151 : 23 Mayıs 2018, 22:17:03 »
Psu'  nun detayli bir incelemesi var burada. Dogrudur, karpuz gibi tartinca anlasilmaz kullanim dinamikleri.

https://www.hardwareinsights.com/corsair-vs450-review/
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı emarti

• Retroman
  • emarti@Amiosnux:~$ make bzImage █
« Yanıtla #152 : 24 Mayıs 2018, 00:14:25 »
8 Bit oldu mu kendimi frenliyemiyorum. Hiç geçmişim olmayan ATARI 600XL ve ATARI 800XL edindim. Bakan çok iyi bakmış cihazları söküp toz topraktan arındırdım. Basmayan birkaç tuş aktif hale geldi. Yayları C64'e benzemiyor o enteresan geldi. ATARI Dos öğrenmeye başladım. Haftasonu açık kaynak GitHUB projesi SIO2Arduino'ya girişmeyi düşünüyorum. Yarın elime ulaşacak kargoda olan SD Card Modulü bekliyorum.
Stay with the C= Amiga!

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #153 : 24 Mayıs 2018, 00:34:35 »
Hiç geçmişim olmayan ATARI 600XL ve ATARI 800XL edindim.
Güle güle kullan. 8Bitlerin hepsi ayrı bir keyif bence. C64 bile :D

Alıntı
Bakan çok iyi bakmış cihazları söküp toz topraktan arındırdım.
Bir zamanlar Mesut vardı. Epeydir sesini duymuyorum. Bir alışverişimiz sırasında "başka neler var" diyince "abi kümese ve kömürlüğe bir bakayım sonra söylerim" demişti. Ben makara yapıyor sanmıştım. Gelen cihazların içinden cidden tavuk tüyleri çıkmıştı :)

Alıntı
Haftasonu açık kaynak GitHUB projesi SIO2Arduino'ya girişmeyi düşünüyorum.
Sio2PC_USB projesi yerine bunu tercih etme sebebin nedir? Ekran alternatifi de barındırması mı? Bir de uyumluluk meselesine baktın mı?

Alıntı
Yarın elime ulaşacak kargoda olan SD Card Modulü bekliyorum.
Muhtemelen biliyorsundur ama; Sd Card modülleri genelde voltaj regülatörsüz oluyor ve haliyle devre üzerine birkaç komponent daha eklemen gerekiyor. Micro Sd olanların hemen hepsi ve bazı Sd Card modüllerinin ise bazılarının üzerinde doğrudan voltaj regülatörü var.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #154 : 24 Mayıs 2018, 00:54:25 »
Screen?

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #155 : 24 Mayıs 2018, 00:55:53 »
Screen?
Evet o. Ben de deminden beri nickini düşünüyordum. Excel dosyasını açmak da zor geldi :)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #156 : 24 Mayıs 2018, 01:02:02 »
 Son 10 yillik cgtr yenilerinin bir iki tanesi disinda hicbirini tanimiyorum. Ama eski problemli tiplerin hepsinin nickleri aklimda  ;D Herifler sayesinde retrojen kurulmus oldu mis gibi.

Çevrimdışı emarti

• Retroman
  • emarti@Amiosnux:~$ make bzImage █
« Yanıtla #157 : 24 Mayıs 2018, 08:17:59 »
@Alcofribas

Abi aldığım cihazların pcb'leri hariç çamaşır suyundan geçiyor, pcbleri nemli bez ve muhtelif çaplardaki boya fırçaları  ile temizliyorum. Maliyet az olsa dezenfektan kullanacağım ama çamaşır suyundan memnunum :)

Neden Sio2Arduino? İsmi hoşuma gitti. Aslında Elimde mevcut komponentler vardı. İşe giriştim. Lakin ufak bir noktayı gözden kaçırmışım olmadı o yüzden SD Card Modülünü beklliyorum. Şöyle ki:

ArduinoUNO ve Ethernet Shield elimde idi. config.h dosyasındaki ilgili ayarları yapıp derledim. Hata aldım elbet. Çünkü son versiyon Arduino IDE ile bu iş olmuyor. 1.65 R5  sürümü ile derlemeyi başarabildim. Yüklemeyi yaptım ve 600XL (800XL'e kıyamadım denek olarak kullanmaya) için bağlantıları ayarladım. Siyah ekran ve üst kısmında beyaz bir satırlık bar saniyelik görünüp reset atıyor döngüsüne girdi. Adam akıllı okuyunca Ethernet Shield olayı yalnızca Mega ile kullanılabiliyormuş. :(

Arduinoda kullanabileceğimiz yada benim bulabildiğim 2 tip sd card modul var. Ali amcadan tedarik uzun süreceğinden robot*stan'dan sipariş geçtim. Açıkça regülatör olayına dikkat etmedim. Youtube videolarındakiler ile uyumlu olduğunu sanıyorum. Dediğin gibi bir problem olursa yeni birşey öğrendiğim için mutlu olurum.  :)

Bu projede Arduino için gerekli gücü, beslemeyi ATARI board'undan almak sorun çıkartır mı?
Stay with the C= Amiga!

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #158 : 25 Mayıs 2018, 00:42:18 »
Az once goz gezdirirken matahari' nin kendi girdilerinin fotograf linklerini uygun sekilde duzelttigini farkettim. Boyle olunca utandim tabii. Ben de uygun sekilde duzelttim konudaki gerekli bolumleri.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #159 : 25 Mayıs 2018, 20:51:11 »
Az once goz gezdirirken matahari' nin kendi girdilerinin fotograf linklerini uygun sekilde duzelttigini farkettim. Boyle olunca utandim tabii. Ben de uygun sekilde duzelttim konudaki gerekli bolumleri.
görünüşe göre benim quote'larımı da üşenmeden düzeltmişsin

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #160 : 25 Mayıs 2018, 21:13:40 »
Cekirdek gibi, baslayinca duramiyor insan.

Çevrimdışı 68k

• Retroman
« Yanıtla #161 : 26 Mayıs 2018, 00:42:39 »
Alıntı
Abi aldığım cihazların pcb'leri hariç çamaşır suyundan geçiyor, pcbleri nemli bez ve muhtelif çaplardaki boya fırçaları  ile temizliyorum. Maliyet az olsa dezenfektan kullanacağım ama çamaşır suyundan memnunum

ben pcb'lere wd40 veya sıcak su + sıvı sabun kombosuna yağlıboya-diş fırçasıyla filan da giriyorum. hiç sorun çıkmadı bugüne kadar.