Gönderen Konu: En son hangi urunu aldiniz?  (Okunma sayısı 16946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
  • Yutup kanalima abone olun 111
Ynt: En son hangi urunu aldiniz?
« Yanıtla #255 : 14 Mart 2019, 18:03:46 »
 Retro islerinin boka sarmaya basladigini ne zaman anlarsiniz biliyor musunuz? Kullanmadiginiz retro ekipmanlariniz icin yedek parca satin aliyorken. Bu acikcasi saplanti olarak tanimlanabilecek bir eylemdir. Sirf satiliyor diye ve kendinizi daha iyi hissetme maksatiyla boyle seyler yapiyorsaniz belkide bir uzmandan yardim alma vaktiniz gelmisti. Hayir hayir, psikiyatrik yardimdan bahsetmiyorum elbette. Daha cok, dogru pazara ulasmak icin dogru kanallari kullanmaktan bahsediyorum. Mesela bu yongayi www.3dfxzone.it forumunda ki 3dfx' le kafayi siyirmislara danisarak daha hesapli alabilirdim  ;D Uzmanlari pas gecmeyin!

Kimse bana bu yongalarin sagliklari ve calisabilirligi hakkinda garanti veremez ama buradalar iste. Posta dahil hediyesi 34.75$ olan bu hede icin esd yonergelerine uygun bir ambalaj yapmamis satici. Nispeten hizli gelmesi disinda alisverisin beni tatmin eden bir tarafi olmadi yani. Zaten saticiya da hosnutsuzlugumu anlayabilecegi sekilde feedback verdim.
https://bit.ly/2Fcpkii

Aliexpress cok alisveris yaptigim bir mecra degil. Market alisverisini bile neredeyse buradan yapan insanlarla kiyaslarsak ben tam bir acemiyim. Fakat bir iki hafta icinde aldigim dort bes parca esya sorunsuz olarak ve gumruge ugruyor soylentilerini yalanlayacak sekilde elime gecti. Aslina bakarsaniz buradan satin aldigim hicbir sey kaybolmadi ya da bir yerde takilmadi su ana kadar. Buyuk bir zeka ornegi gosterip takipsiz posta ile mal alan insanlarin sikayetlerini saymazsak sorun yasamak oldukca zor. Tabii ayda 200 kalem paket trafigi olan, 80 dolarlik malin 8 dolara aliexpress' te satilabilecegine inanan, 1000 dolarlik alisverisin gumruk beyanini 150 dolar gosterip kicinda patlayinca zirlayan sark kurnazlarini tamamen es geciyorum. Onlarin problem yasamamasi zaten sacma olur.

Not: Satici 5 dolar uzerinden deger beyaninda bulunmus. Bu konuda hicbir talebim olmadi ama oyle duzenlemis etiketi. Adamlar bizi, turk milletini cozmusler. Her safhada ne kadar Zubuk oldugumuzu anlamislar ve ona gore veriyorlar serbeti.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #256 : 14 Mart 2019, 21:56:58 »
Not: Satici 5 dolar uzerinden deger beyaninda bulunmus. Bu konuda hicbir talebim olmadi ama oyle duzenlemis etiketi. Adamlar bizi, turk milletini cozmusler. Her safhada ne kadar Zubuk oldugumuzu anlamislar ve ona gore veriyorlar serbeti.

benim son alışverişler de o şekilde cereyan etti. Zamanında ısmarladığımız gotekler için öyle bir istekte bulunmuştum adetli geliyor diye. Ama takmamış bayaa bildiğin 80 küsür doları yapıştırmışlardı gümrük evrağına. Yine de gümrüğe takılmadan gelmişti. 

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #257 : 15 Mart 2019, 12:23:05 »
 Bu arada, Almighty nihai konfugurasyonuna ulasti. Sadece MS-DOS calistiracak olan makine icin bir degisiklige gidecegimi de sanmiyorum artik. Bu haliyle kendisi ultimate bir DOS canavari. Detayli komponent listesi asagida.

- DFI Itox3 Industrial M. Board (Intel 440BX, 6 ISA/2 PCI)
- VIA C3 1.0A (264MHz-1GHz)
- Kingston 64MB PC100 SDRAM Memory
- Diamond Stealth 3D 2000 4MB G. Card (S3 ViRGE/DX - Custom Bios)
- Skywell Magic 3D Plus1 8MB G. Add-on Card
- Creative Sound Blaster AWE32 PnP (CT3980) 24MB S. Card
- Gravis Ultrasound Max 2.1 S. Card
- Roland SCC-1 M. Card
- Roland LAPC-I M. Card
- Adaptec AHA-1542CP SCSI Cont.
- StarTech.com CF SSD Adapter (16GB)
- Ext. Samsung SCSI DVD-RW Drive (w/ ACard AEC-7722 B. Board)
- Ext. Winstation SCSI SuperDisk Drive
- Seasonic M12II 620W Psu (-5V Rail Mod)
- Chembro RM42300 4U Rackmount Chassis
-------------------------------------------------------------------------------
- Alpha PAL14T Cpu Heatsink
- Alpha LPDM40-15BP-0M06 TMU Heatsink
- Malico MBH35002-25P/2.6 N.Bridge Heatsink
- Noctua NF-F12 PPC-2000 Intake Fan
- NMB-MAT 08025SA-12M-AA-00 (2x) Exhaust Fan
- NMB-MAT 06025SA-12L-EA-00 Cpu Cooling Fan

Çevrimdışı matahari

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
    • The Blog of Mert Börü
« Yanıtla #258 : 15 Mart 2019, 13:32:39 »
Bu arada, Almighty nihai konfugurasyonuna ulasti. Bu haliyle kendisi ultimate bir DOS canavari.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #259 : 15 Mart 2019, 14:53:31 »
Sir, begenmenize sevindim.