Gönderen Konu: Atari Sio2PC_USB Kablosu ve Hatta Sio Soketi  (Okunma sayısı 18570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Atari Sio2PC_USB Kablosu ve Hatta Sio Soketi
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2018, 10:03:30 »
Metni okudum, atariden pek anlamadığımı belirterek, gözüme takılan bir hata yok, ama Türkçe metin içerisinde ingilizce ibareler içeren grafikler bize uymaz. Ben onların türkçelerini yapayım en iyisi sana.
Çok haklısın. Bugün veya Cumartesi günü kargoları vereceğim ve dün son dakikada hazırlamaya başladım, haliyle biraz özensiz oldu. Öyle bir güzellik yaparsan da olur ya da bana hangi programla ne yapacağımı kısaca yazsan da olur. Misal benim aklıma Inkscape geliyor ama doğru tercih mi emin değilim. Hatta varsa daha basit birşey olsun. Ne bileyim "online clipart editor" gibi birşey mesela :)

Alıntı
Diğer taraftan bu respeQT nasıl oluyor da türkçe oluyor falan diye bakarken, AtariFilesystem.h dosyası içerisinde copyright Fatih Aygün yazıyordu, sadece çeviri değil kodun önemli bir bölümününTürk kullanıcılar tarafından yazıldığını anlıyorum. Kim bunlar? Atari scene nerede?

Original AspeQt code up to version 0.6.0 Copyright 2009 by Fatih Aygün.
Updates to AspeQt since v0.6.0 to 1.0.0-preview7 Copyright 2012 by Ray Ataergin

Fatih forumda falan bile olabilir hani :D Bilemiyorum. Nickname kullanıyoruz sonuçta. Hanginiz fatihsiniz söyleyin!

Fatih aygün'ü ararken Konya Commodore Silah Sanayii'ni buldum beh :D
Uzaklarda arama. Yıllar önce amstradcpc.com'a Cyclo130 nicki ile yazmıştı kendisi.

http://www.amstradcpc.com/blog/?p=45

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2018, 16:06:11 »
Alcofribas, arşiv gibi adamsın yahu, 8 yıl geçmiş aradan. Bu camia adına en azından 1-2 kitap hazırlamazsan üzücü olacak...

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #17 : 16 Nisan 2018, 18:50:59 »
Alcofribas, arşiv gibi adamsın yahu, 8 yıl geçmiş aradan. Bu camia adına en azından 1-2 kitap hazırlamazsan üzücü olacak...

Teveccühünüz! Sizlere layık olmaya çalışıyorum :) İnşallah kitap da olur, ne diyelim...

Çevrimdışı phoenix

• Retromanik
« Yanıtla #18 : 16 Nisan 2018, 21:35:18 »
Sonunda Atari Sio2PC_USB kablom bugün elime ulaştı... Bir kablo ve adaptör insanı bu kadar mı mutlu eder arkadaş... Çok teşekkür ederim @Alcofribas

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #19 : 19 Nisan 2018, 07:18:38 »
Sonunda Atari Sio2PC_USB kablom bugün elime ulaştı... Bir kablo ve adaptör insanı bu kadar mı mutlu eder arkadaş... Çok teşekkür ederim @Alcofribas

Güle güle kullan! Vallahi böyle bir kablo, her platformdaki insanı mutlu eder. Basit ve oldukça işlevsel. Keşke CPC'de de olsa diyorum ama sonra ona da çok kolay bir şekilde disket sürücü bağlanabildiği geliyor aklıma ve buna da şükür diyorum :)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #20 : 20 Nisan 2018, 14:26:29 »
 User manuel' in arasina yedirdigi 500 euro' ya bakarak patronun mutlu son istedigini varsayiyorum. O kadar paraya adil bir inceleme yapmaya ne var?

Renk secimi cok canlar yakacak. Harbiden gozumuz acidi ;D  Alco sozunu tuttu evet! Bu aksam hasir nesir olacagim bu seyle. Cok tesekkur ederim Alco. Hayatimizi skip atan dosya yukleme faslinin boyle bir gadget ile halledilecegi gunleri gosterdin bize. Artik huzur icinde bir baska eksikligin giderilmesini bekleyebilirim. Siaradaki!
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #21 : 20 Nisan 2018, 21:40:53 »
  Basilmis plastik fikri bende bir saglamlik algisi yaratmiyordu. Fakat elime gecen ornegin govdesi tas gibi. En ince basilmis kisimlarda bile bir zayiflik hissetmedim. Metal pinler yapinin icine gayet iyi yerlemis ve portla olan baglanti gayet sIkI. Ayrica bir seyler dondugune dair yanan bir LED var alette.

Guncel bir OS kullaniyorsaniz (Ben Windows 10 kullaniyorum) donanim ayaginda da hic bir sorun yasamiyorsunuz, sistem direkt olarak tanimasi gerektigi gibi goruyor adaptoru. Ayrica RespeQt kullanilmasi gayet pratik bir yazilim. Bir kac saniye icinde Atari kulliyatini elinizdeki makinanin agzindan iceri tikmaya hazir oluyorsunuz.

Zamazingonun yaninda gelen USB kabloda ferit halka vardi. Ferit halkanin olmamasi evreni yok edecek ardisik olaylara sebep olmayacakti fakat bu guzel bir ayrinti.

Son olarak basili manuel var, harika bir fikir bana kalirsa. Konuya ne kadar hakim olursaniz olun bazen gozden kacirdiginiz bir sey oluyor ve tikaniyorsunuz. Manuel iste burada devreye giriyor. Yol gostriciden ziyade bir check table oluyor.

Ortada ince ayrintilara kadar dusunulmus form ve fonksiyon olarak harika bir alet var. Eline saglik Alco.

https://vimeo.com/265803275

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #22 : 20 Nisan 2018, 21:50:14 »
Form ve fonksiyon olarak harika bir alet. Eline saglik Alco.

https://vimeo.com/265803275
Güle güle kullan. Video da süper olmuş. FB/retrojen'e de koysana bir zahmet.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #23 : 20 Nisan 2018, 22:19:04 »
Hallediyorum simdi. Korkma Spielberg, titre!