Gönderen Konu: Burası yeni sunucu!  (Okunma sayısı 17469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Burası yeni sunucu!
« Yanıtla #15 : 28 Nisan 2018, 19:27:17 »
Login için kullanıcı adı ve şifremi girdikten sonra sayfa (kendiliğinden) yenilenmiyor bende (Chrome'da oluyor bu, Firefox'ta denedim olmadı).

bende oluşmadı, farklı makinelerden deneyeceğim. tekrar oluşturabilen var mı bu hatayı? cache durumları olmasın yine...

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #16 : 28 Nisan 2018, 19:30:29 »
Chrome üzerinden denedim ve bende de olmadı.

Çevrimdışı Alpyre

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #17 : 28 Nisan 2018, 19:54:26 »
İlginç bir şekilde bende de artık olmuyor. Kuvvetle muhtemel cache'dendi, evet, Chrome arada sırada cache'sini tazeliyor. Zaten büyük bir sorun da değil. F5'e basıp hallediyordum. :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #18 : 28 Nisan 2018, 21:40:52 »
İlginç bir şekilde bende de artık olmuyor. Kuvvetle muhtemel cache'dendi, evet, Chrome arada sırada cache'sini tazeliyor. Zaten büyük bir sorun da değil. F5'e basıp hallediyordum. :)

aslında herşeyin yolunda gitmesi beni biraz kıllandırmakta :D

Lakin bu sunucuyu uzaktan sıfırdan kurdum, biraz da kafama göre kurdum. Sonra, bir firewall arkasında mutlu mesut windows kullanmakla, vahşi doğada sunucu yürütmenin farklı şeyler olduğunu sunucu loglarına baktığımda farkettim. Her türlü saldırı mevcut, 1998'de bizim yaptığımız port scanler, brute force attack'lar falan halen olduğu gibi devam ediyor, bildiğin vahşi doğa var dışarıda beyler. Nette opensource saldırı botları falan var, neyse ki çoğunu hiç değiştirmeden kullanıyorlar filtrelemek kolay oluyor. :D

Öyle olunca baştan kurmak yerine başladım onarmaya. Sonuç bu. Nazar değmesin, nasıl oldu da tek seferde oturttum halen aklım almıyor :D Nazar değmesin aman oy, şimdilik iyi gidiyor!

Kesin bi pislik var :)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2018, 22:01:28 »
Lakin bu sunucuyu uzaktan sıfırdan kurdum, biraz da kafama göre kurdum. Sonra, bir firewall arkasında mutlu mesut windows kullanmakla, vahşi doğada sunucu yürütmenin farklı şeyler olduğunu sunucu loglarına baktığımda farkettim. Her türlü saldırı mevcut, 1998'de bizim yaptığımız port scanler, brute force attack'lar falan halen olduğu gibi devam ediyor, bildiğin vahşi doğa var dışarıda beyler. Nette opensource saldırı botları falan var, neyse ki çoğunu hiç değiştirmeden kullanıyorlar filtrelemek kolay oluyor. :D

Tamam da arkadaşım, sen sistemin bütün açıklarını bu başlık altında yazıyorsun maşallah :)

Açık istihbarat haline geldi Retrojen altyapısı. Adamın bir sosyal mühendislik yaparak zafiyet araştırmasına/yakalamasına bile gerek yok.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2018, 22:11:26 »
Tamam da arkadaşım, sen sistemin bütün açıklarını bu başlık altında yazıyorsun maşallah :)

Açık istihbarat haline geldi Retrojen altyapısı. Adamın bir sosyal mühendislik yaparak zafiyet araştırmasına/yakalamasına bile gerek yok.

Aahah :D Sunucu 7/24 rastgele saldırı altında zaten, valla çok acaip bişey, böyle olunca bana bi rahatlık geldi :D