Gönderen Konu: retrojen 2018 bakımı oyunu  (Okunma sayısı 316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
  • Yutup kanalima abone olun 111
Ynt: retrojen 2018 bakımı oyunu
« Yanıtla #15 : 08 Mayıs 2018, 10:48:35 »
Yok yok, telifle alakali degil. Star Trerk fanlari biraz kil tipler. Kendimden bilirim ;D Soz konusu Star wars olsa ne kadar kolay mesela. Yerdeki bir kakanin yanina "Obi-Wan Kenobi kakasi" yazili pecete koysan %99' u nun nefesi kesilir delirirler ya da oyleymis gibi yaparlar.

Fakat Star Trek kitlesinin buyuk kismi bilim kurgu severlerden olusuyor. Ucretsiz fan-made bir oyun icin bile gererler adami.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı fullgrim

• Retroman
« Yanıtla #16 : 09 Mayıs 2018, 14:39:44 »
Fakat Star Trek kitlesinin buyuk kismi bilim kurgu severlerden olusuyor. Ucretsiz fan-made bir oyun icin bile gererler adami.
O sorun olmaz bence, üşenmezsem ve becerebilirsem bile 3-5 kişi görecek zaten, onlar da dalga geçerse oturur birlikte güleriz olur biter. Düşman olarak Discovery karakterlerini kullanırsam eski trekkie'lerden (ve kendimden) olumsuz tepki almam sanırım :D

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
  • Yutup kanalima abone olun 111
« Yanıtla #17 : 09 Mayıs 2018, 16:47:47 »
 Discovery Netflix listemde duruyor fakat bir turlu baslayamadim. Aslinda animated serisinin bir kismini izlememistim, o seriyi bitirip baslarim dedim discovery' ye ama elim gitmedi. Guzel rahat bir zaman araligina denk getirmeye calisiyorum. Hatta etkilenmemek icin hicbir yorumu okumadim, trailer bile izlemedim.

O zaman senin oyunu Discovery' yi izledikten sonra oynamaliyim. Onu da listeme ekliyorum.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #18 : 10 Mayıs 2018, 12:50:15 »
Yok yok, telifle alakali degil. Star Trerk fanlari biraz kil tipler. Kendimden bilirim ;D Soz konusu Star wars olsa ne kadar kolay mesela. Yerdeki bir kakanin yanina "Obi-Wan Kenobi kakasi" yazili pecete koysan %99' u nun nefesi kesilir delirirler ya da oyleymis gibi yaparlar.

star trek bir bilim kurgu dizisi. Bilim kurgu yazmak zordur. Bilimkurgu'da herşey "olasılık dahilinde" olmalı. Yani "ışınla beni skati" deyince gelecekte gerçekten birilerinin ışınlanabileceğine bizi inandırması lazım. Starwars bir bilim kurgu filmi değil, janra fantezi, "güç" diye büyülü bişey var, herşeyin kökü ona dayanıyor. Bu sebepten yazımı kolay. Din gibi işte. Açıklayamadığın herşeyi bilimin bir basamak ötesine koyup, kaynak olarak o karanlığı göster. Kolay, yutulabilir, sebep-sonuç ilişkisine dayanmayan güzel bir kaçamak. Bilim kurgu öyle değil, herşey bilimsel süreci işaret etmeli, ne kadar fantastik de olsa.

Çevrimdışı fullgrim

• Retroman
« Yanıtla #19 : 11 Mayıs 2018, 01:14:37 »
Discovery Netflix listemde duruyor fakat bir turlu baslayamadim. Aslinda animated serisinin bir kismini izlememistim, o seriyi bitirip baslarim dedim discovery' ye ama elim gitmedi. Guzel rahat bir zaman araligina denk getirmeye calisiyorum. Hatta etkilenmemek icin hicbir yorumu okumadim, trailer bile izlemedim.
Discovery, izlenmesine izlenmeli (zaten tüm sezon sadece 15 bölüm, çok zamanını almaz), ve fakat beklenti düşük tutulmalı; Star Trek ile ilgili bildiğimiz, kanıksadığımız hemen her şey çok farklı ele alınmış, hani yeni bir TNG beklemiyorduk elbette ama bu da fazla yeni nesil olmuş. Spoilsız çok bir yorum yapamayacağım, kendi adıma ilk sezon itibari ile ST evrenine dahil edemediğim bir seri oldu, yine de nihai kararı vermek için 2. sezonu da görmek gerek, bakalım canon’da açtıkları delikleri ne kadar tamir edebilecekler.