Gönderen Konu: Herkese merhaba ben Enes  (Okunma sayısı 5048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yekusagi

• Retromanik
Herkese merhaba ben Enes
« : 11 Ocak 2020, 22:05:46 »
Herkese merhaba ben Enes,

Foruma direkt ortadan kendimi tanıtmadan daldığım için özür dilerim  :(
Osmaniye'nin Kadirli ilçesi doğumluyum. Eskişehir'de üniversite eğitimimi tamamladım, şuan İstanbul'da özel bir bankada ödeme sistemleri alanında yazılım geliştiriyorum.
1 yıl kadar kredi kartları alanında çalıştım, 6 ay kadar da ve halen devam ediyorum sanal pos alanında yazılım geliştiriyorum. Fizik, Felsefe ve Yazılım'a meraklıyım.

Neden ve nasıl buradayım peki?

Sedat Kapanoğlu'nu twitter'dan takip ediyorum.@Attilan Abi'nin 'Ahşap Commodore 64' çalışmasını paylaştı girdim baktım acayip hoşuma gitti. Baya ince çalışılmış ve gerçekten güzel görünüyordu ama asıl beni etkileyen şey yine @Attilan Abi'nin https://www.youtube.com/watch?v=At3dSbpaOQQ yaptığı sunumdaki ortam, çok keyifli geldi ve buradayım. Bu retro kültürünü daha fazla anlamak, takip etmek istiyorum. Bakalım neler öğreneceğim :)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Herkese merhaba ben Enes
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2020, 23:34:51 »
Hoş geldin Enes!

Böyle birkaç satırlık da olsa merhabalar, birbirimizi daha iyi tanımamıza vesile oluyor.

Biz mütevazi forumumuzda, kendi halimizde, güle oynaya takılıyoruz. Umarız sen de keyif alacak birşeyler bulursun. Biraz e-kütüphane bölümüne bakarak ve dergileri-kitapları kurcalayarak döneme dair ipuçları elde edebilirsin.

http://retrojen.org/lib/mag

Çevrimdışı Attilan

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2020, 12:12:19 »
Hoşgeldin 🙂 Alcofribas'in önerisine katılıyorum, biz bile ara sıra eski dergi ve kitaplara bakıyoruz halen. Dönemin ruhunu çok iyi yansıtıyorlar.

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2020, 11:50:03 »
Hoşgeldin @yekusagi, forumda Y-kuşağı'ndan da birilerinin bulunması hoş olacak. :)