Gönderen Konu: The Making of Karateka ve The Making of Prince of Persia  (Okunma sayısı 11434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Daha önce LP'nin açtığı Prince of Persia - C64 sürümü çıktı başlığında bahsi geçmişti ama hazır Karateka'yı yeni okumuşken bir daha bahsedeyim dedim. Jordan Mechner yazmış olduğu her iki kült oyun için de vakti zamanında tuttuğu günlükleri yayınlamış. Kendisi de şurada bahsediyor. Biraz çalakalem ve özensiz ama unutulmaması gereken; sonuçta bunların kitap değil de günlük oldukları. Keçi boynuzu misali düşünürseniz, bittiğinde bir takım şeyler işinize yarayabilir.

Bir de günlük olduğu için sadece oyunun kendinden değil de o dönemde dinlediği müzikten, izlediği filmlerden de bahsediyor. Bu kısmı da ayrı keyifli. Vapur-metro kısacası toplu taşımada okumak için ideal.

Kitapları merak edenler sakın avaxhome gibi yerlerde aramasın. Caiz değildir!

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
Ynt: The Making of Karateka ve The Making of Prince of Persia
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2013, 16:10:20 »
Daha önce LP'nin açtığı Prince of Persia - C64 sürümü çıktı başlığında bahsi geçmişti ama hazır Karateka'yı yeni okumuşken bir daha bahsedeyim dedim. Jordan Mechner yazmış olduğu her iki kült oyun için de vakti zamanında tuttuğu günlükleri yayınlamış. Kendisi de şurada bahsediyor. Biraz çalakalem ve özensiz ama unutulmaması gereken; sonuçta bunların kitap değil de günlük oldukları. Keçi boynuzu misali düşünürseniz, bittiğinde bir takım şeyler işinize yarayabilir.

Bir de günlük olduğu için sadece oyunun kendinden değil de o dönemde dinlediği müzikten, izlediği filmlerden de bahsediyor. Bu kısmı da ayrı keyifli. Vapur-metro kısacası toplu taşımada okumak için ideal.

Kitapları merak edenler sakın avaxhome gibi yerlerde aramasın. Caiz değildir!

Keşke yurdum insanında da günlük tutma alışkanlığı bulunsa idi. Biz bu forumlar sayesinde 'underground' bir tarihe not düşmüş oluyor ve bir açığı kısmen kapatmış oluyoruz.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2013, 16:50:42 »
Keşke yurdum insanında da günlük tutma alışkanlığı bulunsa idi. Biz bu forumlar sayesinde 'underground' bir tarihe not düşmüş oluyor ve bir açığı kısmen kapatmış oluyoruz.
Kaybolmazsa iyidir.

Şu da enteresan bir günlük. Üşenmemiş yazmış.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2013, 08:48:11 »
Bizim gaddar'ın kitabı var, "Oyuncunun Günlüğü" diye.

Aynı zamanda retrojen yazarıdır.