Gönderen Konu: Zx Spectrum IDE Basinc Güncellemesi  (Okunma sayısı 43222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Zx Spectrum IDE - BasinC 1.7a...
« Yanıtla #15 : 25 Eylül 2017, 22:19:18 »
En son sürümü 2014'de yapmışım, son 3 yıldır 1.7'ye geçmeye çalışıyorum ama 3 yılda ancak 3 gün falan ayırabildim buna...

Bir yıldır da harddiskimde öylece yatıp, ara sıra bana dönüp kaşlarını kaldırarak "Ben böyle mi kalacağım? Hani planlanan özellikler? Hani 7 yıldır kodlamayı bitiremediğim memory manager... Ühü ühü" diyordu.

Bu sızlanmalar canımı sıktığı için, en son sürüm de 1.697 olduğu için, bu sürümde de minör dağıtım için fazla özellikli olduğu için, ama 1.7 olarakda pek dandik kaldığı için, 1.7alpha adını vererek, böyle yarı-geliştirilmiş halde internete salmaya karar verdim.

Hani olur da, zx spectrumda 10 print "arda":goto 10 yazacağınız gelir, o zaman adres basınç:

http://arda.kisafilm.org/blog/?p=1208

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
Zx Spectrum IDE Basinc Güncellemesi
« Yanıtla #16 : 26 Mart 2018, 17:26:09 »
Bugün küçük tamiratlar içeren bir minör sürüm yayımladım (bir süredir harddiskte duruyordu, hem de burada düzgün bir başlık açmak istedim.

Basinc 1.72 - 26.03.2018
1.72 (çevirmeye üşendim, herkes ingilizce biliyor burda nasıl olsa.)
Added: -dumptxt commandline parameter. Extracts and saves BASIC portion of the program. Usage: basinc <filename> -dumptxt
Added: 4x,5x,6x font sizes for hi-dpi non-zoomed screens.
Fixed: variables with 90ish numbers like a91, b95 weren’t properly tokenized.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
Ynt: Zx Spectrum IDE Basinc Güncellemesi
« Yanıtla #17 : 15 Ekim 2021, 02:21:05 »
Hadi bakem zx spectrum severler, 3 sene geçmiş yuh, bir güncelleme geçelim.

Basinc 1.77 - 14.10.2021

İndiragandi zamanı. Eskisinden ne fayda gördünüz de yenisine bakıyosunuz sanki :D
Her 3 yılda bir güncelleme çıkarsam 30 senede 10 güncelleme eder. Hadi gene iyisiniz. 77 yaşıma kadar güncelleme planlıyorum evet :D