Gönderen Konu: Galaxian Arcade Kabin Projesi  (Okunma sayısı 51753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
  • Cengiz's Retro Gameroom @youtube
Ynt: Galaxian Arcade Kabin Projesi
« Yanıtla #135 : 13 Nisan 2016, 08:28:56 »
Kitabı defteri kabinin üzerine koyup, akşama kadar orada jeton harcayasım geldi fotoğrafa bakınca. :)
Çok unuttum ben kitapları atari salonunda ya. Allahtan sedat abi benim huyumu bilirdi de saklardı :)
Cengiz's Retro Gameroom @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #136 : 13 Nisan 2016, 13:17:13 »
Yahu bakıyorum da herkes İstanbul Beyefendisi modunda takılıyor. Havada "Sevgili dostumlar", "Muhteşem bir mekanlar", "çok fiyakalı olmuşlar" uçuşuyor. Bir tek ben mi fotoğrafı görünce o meşhur Amerikan sözünü hatırladım: Why high one why!!!

Hayır işin kötüsü; bu adamı artık oradan çıkartıp bir yere falan da getirtmek zor.

Fakat ortamda bir eksik var. Artık onu da, aramızda para toplar yeni ev hediyesi olarak alırız:

Çevrimdışı yavuzg

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #137 : 16 Nisan 2016, 02:10:51 »
Anca **tüm yer gördü de vakit bulup cevap yazabiliyorum arkadaşlar...

Why high one why!!!

Ha şöyle... Hocam "man cave" konusunu kapattım işte, darısı hepinizin başına. Hem oyun kartuşu hem de arcade makine açısından genişleme kapasitesi de var.

Fakat ortamda bir eksik var. Artık onu da, aramızda para toplar yeni ev hediyesi olarak alırız:

O var ya tam hayallerimin aparatı. İşin ilginci odanın bir yerinde (tam fotoyu çektiğim yer aslında) böyle bir açıklık var. Oraya şu an üzerinde restorasyon çalışmalarına başladığım bir arcade cihaz gelecek ve yan tarafında böyle mini bir bira köşesi için çok yer var. ambiyansı tamamlar. Du bakayım restorasyon bitince o konuya da bi göz atayım... Aslında ilginçtir yıllar önce bira yapımı konusunda araştırmalarım da olmuştu ancak teoride kalmıştı. Belki ilerde tam anlamıyla "home brew" olayına girerim ;)

@Ref, su konusunda haklısın. Burası biraz basık gibi gözükse de tamamen toprak altında değil. Sanırım proje onayı sırasında evi 2 katlı göstererek bi katekulli çevrilmiş zira evin planında "sığınak" diye gözüküyor bu kat. Sonra bi karaj kondurmuşlar, ben de tadilat sırasında 2 oda bir banyo yaptırdım... İzolasyonuna ekstra para harcadım ama yine de parkede kabarma oldu yer yer. Belki de kış ortasında tadilata girdik diye şap/beton vs tam kuruyamadan parke döşendi ondandır...

Onlar da nazar boncuğu olsun diyorum artık :)

Hepinize güzel temennileriniz için de teşekkür ederim ayrıca...

Çevrimdışı yavuzg

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #138 : 25 Ekim 2017, 23:36:18 »
Hooort!!!

Photobucket faciasından sonra kurtardığım resimleri kendi hosting hesabıma aktardım ve bu yazıdan başlayarak yavaş yavaş resim linklerini modifiye etmeye başladım. Bu yazı tamamlandı ;)

Kendi yazımı fotoğrafları kontrol etme bahanesiyle bir kez daha okudum, eski anılarım canlandı :)

Çevrimdışı nightlord

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
    • Night Network
« Yanıtla #139 : 26 Ekim 2017, 02:09:33 »
Yavuzg kolay gelsin. Şu foto kurtarma operasyonu da retro restorasyon projelerin kadar zahmetli :)

Çevrimdışı yavuzg

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #140 : 26 Ekim 2017, 10:01:23 »
Yavuzg kolay gelsin. Şu foto kurtarma operasyonu da retro restorasyon projelerin kadar zahmetli :)

Teşekkür ederim @nightlord. İnternette araştırma yaparken hani bazı blog, forum, yazılarına denk gelirsiniz, adam sizin konuyu çözmüş yıllar önce, merakla okumaya devam edersiniz ama hevesiniz kursağınızda kalır,  fotoğraflar böyle sözümona "bedava" image hosting sitelerinin birinin gazabına uğramış olur ya... En nefret ettiğim durum...

Ben de bari bir işler yaptık, ki dünyayı kurtaracak yazılar/formüller değil elbette, ama bari kalıcı olsun diye uğraşıyorum. ;) Valla bu konuyu nasıl çözerim diye aylardır plan yapıyorum inanırmısın. Kafam takıldı ya bir kere, hep içimde bir sıkıntıydı bu...

Neyse ki Google Chrome için "Search and Replace" diye bir eklenti buldum, onun sayesinde yazıyı edit etmek için açtığımda foto linklerini kolayca toplu olarak (sadece gönderi içinde de olsa) replace edip geri kaydediyorum. Fotoları hostingime aynen photobuckettaki klasör yapısında taşıdığım için find & replace olayı daha kolay oluyor...

Bakalım, sabırla devam edeceğim düzeltmeye :)

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #141 : 26 Ekim 2017, 10:05:31 »
Teşekkür ederim @nightlord. İnternette araştırma yaparken hani bazı blog, forum, yazılarına denk gelirsiniz, adam sizin konuyu çözmüş yıllar önce, merakla okumaya devam edersiniz ama hevesiniz kursağınızda kalır,  fotoğraflar böyle sözümona "bedava" image hosting sitelerinin birinin gazabına uğramış olur ya... En nefret ettiğim durum...

Güzel kardeşim, hiçbir zaman geç değildir ama keşke 2 sene önce konuştuğumuz gün başlasaydın bu kendi hostingine alma işine. Senin gibi üreten ve bu bağlamda zamanı kıymetli bir adam ciddi bir kayıp :(

Çevrimdışı yavuzg

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #142 : 26 Ekim 2017, 13:54:39 »

Güzel kardeşim, hiçbir zaman geç değildir ama keşke 2 sene önce konuştuğumuz gün başlasaydın bu kendi hostingine alma işine. Senin gibi üreten ve bu bağlamda zamanı kıymetli bir adam ciddi bir kayıp :(

Demiştin dimi :)

Ben de o zaman sana muhtemelen "... ya ne uğraşam şimdi hostingle mostingle ..." gibilerinden bişey demişimdir dimi :P

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #143 : 26 Ekim 2017, 21:07:38 »
Demiştin dimi :)

Ben de o zaman sana muhtemelen "... ya ne uğraşam şimdi hostingle mostingle ..." gibilerinden bişey demişimdir dimi :P

Ne diyelim, geç olsun da güç olmasın... Ama bu hem geç hem de güç :)

Aslında sana blog lazım da... Bakma sen kaptırmış gidiyorsun. En iyisi, en azından önce bir word dosyasına falan yaz, sonra forumda ilgili başlığı oluşturup yazını paste et. Böylece yazının elinde bir word dosyası olur.

Çevrimdışı nightlord

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
    • Night Network
« Yanıtla #144 : 27 Ekim 2017, 21:45:02 »
Aslında sana blog lazım da... Bakma sen kaptırmış gidiyorsun. En iyisi, en azından önce bir word dosyasına falan yaz, sonra forumda ilgili başlığı oluşturup yazını paste et. Böylece yazının elinde bir word dosyası olur.

+1... Yarın öbür gün CGTR veya Retrojen'in database'i bilmemnesi silinse, İskenderiye Kütüphanesinin yakılmasından bu yana yaşanan en büyük bilgi kaybı olacak. Oy düşüncesinden bile ter boşaldı :(

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #145 : 27 Ekim 2017, 22:32:13 »
Photobucket faciasından sonra kurtardığım resimleri kendi hosting hesabıma aktardım ve bu yazıdan başlayarak yavaş yavaş resim linklerini modifiye etmeye başladım.

yavuz, forumlarda kullandığımız kullan/at stili image hosting bizi sürekli yüz üstü bırakıyor ama akıllanmadık. Forum imajları için sorun düzenlerken araya koyamamak. Yazıp resimleri ekleyip gönderip, sonra eklerden linkleri copy/paste etmek gerekiyor, iki aşamalı bir yöntem, pek kimse uğraşmıyor.

Seninkiler gibi ciddi makale niteliğindeki imajlar için forumun kendi imaj altyapısını kullanmak en güzeli. İleride sen hosting değiştirirsen forumdaki imajlar göçmez en azından.