Gönderen Konu: ART Yayıncılık  (Okunma sayısı 2678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
ART Yayıncılık
« : 24 Temmuz 2015, 12:41:18 »
Hani hep hayal ediyoruz ya "şöyle bir depo bulsam da, içinde 80lerden kalma cihazlar vs. olsa" diye, işte o depoyu değilse bile sanırım kitapçıyı bulmuş olabilirim.

Birkaç ay önce, günlük googlelamalarım sırasında, online satış yapan bir web sitesine denk geldim. Siteyi görünce "yuh be kardeşim, adamlar 90larda yapmışlar ve o günden beri güncellememişler neredeyse. Fiyatlar bile öyle gibi sanki" dedim. Fakat fiyatlar biraz da tutarsızdı. Üstüne bir de bizim ilgimizi çekebilecek kitaplardan görünce "olur mu olur" diyerekten hemen telefona sarıldım. Telefonu firmanın sahibi olduğunu düşündüğüm Selçuk Bey açtı. Ankara'da kitap dağıtımcısıymışlar. Kendisi uzun süreli bir rahatsızlık geçirmiş ve iş dünyasından uzak kalmış. Fakat şimdi tekrar sahalara dönmüş ve deposunu yavaş yavaş tasnif ediyormuş. Haliyle elinde de epey miktarda o yıllardan kalma kitap varmış. Kendisine birkaç kitaplık liste yolladım ve eksik olan bir taneyi de bulması için rica ettim. Sağolsun birkaç ay sonra aradı ve tüm isteklerimi tek kalemde yolladı.

Özetle; en azından bir kısmımızı çok mutlu edecek kitaplar çok uygun fiyatlarla mevcut. Sahafların ve GG çakallarının şişirdiği rakamlarla alakası yok.

Size tavsiyem; kendisinden, yollayacağı kitapların üzerine, firma reklamı olan etiketi yapıştırmamasını istemeniz. Çok zor çıkıyor hatta çıkmayıp yırtabiliyor. Bir sonraki siparişimde ben de unutmam inşallah :)

Web sitesi http://cokucuzkitapal.com ama açıkcası doğru düzgün işlemiyor idi. Üyelik falan sorunluydu. Gerçi şimdi düzelmiş de olabilir. İmkanınız varsa yüzyüze görüşün ama olmazsa, telefon ve mail ile bağlantı kurmak en garantisi.

Firma sahibi Selçuk Mavi Engin. Gmail adresini kullanın. Öbürü sanırım aktif değil. Bir de çok aceleniz varsa adamı rahatsız etmeyin kardeşim. O size mutlaka dönüyor zaten.

ART BASIN YAYIN HİZMETLERİ FUARCILIK TUR. TİC. LTD. ŞTİ.

TUNA CAD. İNKILAP SK. 4 / 1 KIZILAY - ANKARA

GSM: 0530 441 20 82       TEL: 0312 431 83 70

artyayincilik@gmail.com

Peki, sen neler mi aldın diyorsunuz:

https://www.cokucuzkitapal.com/Products/Sinclair-ZX-Spectrum-Beta-Basic-Dr-Metin-Berberoglu.html

https://www.cokucuzkitapal.com/Products/Robot-Lab-Sahap-Pekcevik.html

https://www.cokucuzkitapal.com/Products/Ortaokul-ve-Liselerde-BBC-BASIC-5-Ile-Yapisal-Programlama-Fehmi-E-Tokay.html

Genel olarak hızlıca Teknik kitaplar ve Bilgisayar Kitapları bölümlerine bakmanızı tavsiye edebilirim. Fakat diğer bölümlerde de hoş sürprizler çıkabilir. Hatta imkanınız varsa mutlaka yüzyüze görüşün derim.

İşte durum böyle :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: ART Yayıncılık
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2015, 14:30:04 »
ben de okulun kütüphanesinde bulduğum iki kitabın fotografını koyayım bari. Elbette sinclair basic kitabı ve pek de eski sayılmasa da appleIIgs teknik referans kitabı

Çevrimdışı Ragnor

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2015, 17:57:52 »
http://cokucuzkitapal.com/HizliSiparis.php?Urun=COMMODORE-64-Machine-Code-Ilaveli-Peek-Poke-20-Oyun-Dr-Muh-Ozden-Kilicay.html

İyi miydir alayım mı? :)
Ne maksatla sorduğuna göre değişir. Programcının el ktabı gibi kült bir eser değil ama o yokluk yıllarında gideri vardı :)

12.5 lira da, toplasan 5 tane Türkçe eserin olduğu bir alanda harcanabilecek rakam.

Bu kitapdan birşeyler öğrenerek bir yere varabilir misin sorusuna ise hiç sanmıyorum yanıtını veriyorum.

Bu bilgiler ışığında, gerisi sana kalmış. Bence al :)

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2015, 14:55:09 »
Ben sahaflar çarşısından almıştım, Türkçe kaynak yokluğunda hiç de fena sayılmazdı. Bendeki nerde bilmediğim için bir tane daha alasım geldi ;)
Bu yazarın bence daha keyifli bir başka kitabı daha var; 'Uygulamalı Basic', 1984. Bu arada 'Peek, Poke + 20 Oyun' kitabının PDF versiyonu vardı diye hatırlıyorum, Alco'nun arşivinin tozlu disklerinde depoludur bir yerlerde...

Bu kitapçılardan Amstrad'la ilgili (Almancadan) çeviri bazı kitaplar (1. hamur baskılı) da almıştım (birçok çeviri hataları, klavye yerine 'tastatur' ve Amstrad yerine Schneider kullanımıyla şaşırtan) ama kimbilir neredeler. Alco'da vardır muhtemelen...

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2015, 15:34:32 »
Ben sahaflar çarşısından almıştım, Türkçe kaynak yokluğunda hiç de fena sayılmazdı. Bendeki nerde bilmediğim için bir tane daha alasım geldi ;)
Bu yazarın bence daha keyifli bir başka kitabı daha var; 'Uygulamalı Basic', 1984. Bu arada 'Peek, Poke + 20 Oyun' kitabının PDF versiyonu vardı diye hatırlıyorum, Alco'nun arşivinin tozlu disklerinde depoludur bir yerlerde...
Tam emin değilim ama var galiba. Zaten varsa illaki bende de vardır :)

Alıntı
Bu kitapçılardan Amstrad'la ilgili (Almancadan) çeviri bazı kitaplar (1. hamur baskılı) da almıştım (birçok çeviri hataları, klavye yerine 'tastatur' ve Amstrad yerine Schneider kullanımıyla şaşırtan) ama kimbilir neredeler. Alco'da vardır muhtemelen...
Aptullah KUZU çevirisi ile 'Amstrad CPC 464 Neler Yapabilir' den bahsediyorsun sanırım. Dediğin gibi bende var. Aptullah Bey de o dönemin default Almanca çevirmenidir. 6-7 sene kadar önce, kendisine mail yazıp 'Atari 800 XL' hakkındaki bir kitabını sormuştum. O da sağolsun renkli fotokopi ve cilt yapıp yollamıştı.

Çevrimdışı 68k

• Retroman
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2018, 23:52:29 »
site kapanmıştır diye girdim ama hala güzel şeyler var. bu arada nadirkitap gibi ayrı ayrı satıcılardan alacağım, peki kargosu ne olacak? diye düşünmemek güzel.