Retrojen Forum

Retrojen Pano => Merhaba Forumu => Konuyu başlatan: Agathon - 14 Kasım 2021, 11:26:17

Başlık: Agathon'dan tekrar merhaba
Gönderen: Agathon - 14 Kasım 2021, 11:26:17
Herkese merhaba,

Ben retrojen panoya 2013 yılında abone olmuştum. Sonra iş yoğunluğundan hobime bir türlü zaman ayıramadığımdan aktif olamadım. Şimdi pandemi dönemi, evden çalışmanın faydaları vs. derken zaman ayırabilir oldum. Tekrar bir hortlayayım dedim.

İlgi alanım tamamen Amiga üzerine. Ortaokula başkarken ilk Amiga 500'ümün sahibi oldum. Memur/Öğretmen ailesi olduğumuz için senetle falan alındı herhalde, o yüzden evde hep, değil cihazın bir vidasını açmak, bir ayarını bir şeyini bozarsan bir daha nah alırsın diye bakıldı. Workbench disketleri bile babamın çekmecesinde dururdu hahah. Neyse bu gibi konuların da etkisiyle o dönemim oyun oynayarak geçti. Yazılımına donanımına çok sonra Amiga'nın vefatından sonra hobi olarak ucundan merak saldım.

Bu kadarıyla bile bana çok şey kattığını düşünüyorum. Amiga çocukluğumda dünyanın bizim eve açılan penceresi oldu çünkü. Civilization oynarken İngilizce öğrendim, Syndicate oynarken cyberpunk neymiş öğrendim. Championship Manager oynadım, bugün 94 Milan kadrosunu ezberden sayarım. kalede Rossi, arka dörtü Eranio, Maldini, Costacurta, Panucci ahah. O yıllarda dünya bihaber iken 14 yaşında floppy nedir, kaç kb hafızası vardır vs. biliyordum. Belki bu sayede şu anda IT sektöründe çalışıyorum. Anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Bugünün interneti gibi eve bilgi ve kültür akmasına aracı oldu.

Şimdi tekrar vakit buldukça zaman ayırmaya çalışıyorum. Ne ile uğraşıyorsak tarihini, bugünlere nasıl geldiğini bilmek bence çok önemli. Bu sitedeki özellikle kitap, dergi ve bir de Türkiye'de yapılmış oyunlar arşivine bayıldım. Bence çok kıymetliler. Elinize sağlık.

Ve tekrar merhaba.
Başlık: Ynt: Agathon'dan tekrar merhaba
Gönderen: Ref - 14 Kasım 2021, 15:14:56
öyleyse tekrar hoşgeldin @Agathon
Başlık: Ynt: Agathon'dan tekrar merhaba
Gönderen: Agathon - 19 Kasım 2021, 21:58:16
Hoşbulduk:)
Başlık: Ynt: Agathon'dan tekrar merhaba
Gönderen: Alco - 19 Kasım 2021, 22:01:15
Hoş geldin!

2013'deki nick farklı mıydı?
Başlık: Ynt: Agathon'dan tekrar merhaba
Gönderen: Agathon - 23 Kasım 2021, 12:21:08
Aynıydı diye hatırlıyorum. DB değişikliği ya da aktif olmayan kullanıcı temizliği yapıldı mı bilmiyorum ama tekrar login olmaya çalıştığımda tanımadı. Yeni hesap yarattım.  :)