Retrojen Forum

Retrojen kütüphane => Etkinlikler => Konuyu başlatan: Ref - 09 Nisan 2012, 13:13:50

Başlık: Revision 2011 -- Olayların partisi
Gönderen: Ref - 09 Nisan 2012, 13:13:50
Geçen sene tam oturmamıştı ama bu yıl revision kendine gelmiş. Artık scene'nin yeni mekka'sı, en taze breakpoint'i olabildi. Seneye de gitmek farz oldu. Bu sene bayağı olaylı geçmiş, fotograflara da bakınca bu kadar yaşlı adamın başka yerde bir araya gelmesinin pek mümkün olamayacağını düşünüyorum. 40'lara ayak basmadan revision'u aradan çıkarmak lazım.

En ilginci, bu sene wild olarak katılan ürünlerden birinin diskalifiye edilmesi. Vimeo'da videosu var, bana pek diskalifiye olacak kadar çizgi dışı gelmedi, ne bileyim, insanlar habire böyle filmler çekiyorlar her yerde, alıştık artık. Revision gibi toplumun kültürel kaymak tabakasının bile bu tür bir sansür uygulaması saçma geldi.

Neyse, kıllık olsun diye buraya paste ediyorum videoyu, biraz meme görün

space pigs - girls in the demoscene (http://vimeo.com/39949471)

Tabii tek konuşulacak konu bu değil, oldskool kategorisinde bir amstrad demosu var, alco memnun kalacaktır. Genel olarak 8bit demolar sönük kalmış. Müzik olayı yine dolu, ben pek dinlemiyorum başta, süzülüyor, milletin seçtiklerini dinliyorum sonra :D

resmi site:
http://www.revision-party.net/ (http://www.revision-party.net/)

Bu da prodları görebileceğiniz pırt sayfası:
http://www.pouet.net/party.php?which=1550&when=2012 (http://www.pouet.net/party.php?which=1550&when=2012)

Bu arada revision nedir diyen varsa, almanyada yapılan easter (paskalya) bayramı tatili geleneksel demoscene etkinliğidir. Öncesinde Mekka&Symposium, sonra Breakpoint, şimdi de bayrağı revision devraldı. İşin kötü tarafı, easter'da oraya direk uçuş bulmak zor. Frankfurt ve sonra tren falan yapmak gerek, fakat türkiyeden gelecekler için bazı özel dipnotlar gördüm sitede, hoşuma gitti, bilmem bu sene giden oldu mu?

Başlık: Ynt: Revision 2011 -- Olayların partisi
Gönderen: Shax - 09 Nisan 2012, 17:11:16
 O zaman bu isin keywordleri arasindan "sanat"  silinsin. Hayatin cok buyuk bir bolumunu kaplayan cinselligi kendi bakis acimla karistirip urun olarak ortaya koyamayacaksam ne anlami kaldi ifade ozgurlugunun, ne anlami kaldi organizasyonun? Kaldi ki "aykiri" denen bir community bu.

  Kindergarten seviyesinde katilacak cocuklarda agir mental hasar birakabilir bu demo, dogru. Mesela kadin memesini babasinin memesinden pek buyuk olmayan bir sey sanarak yetisebilir cocuk. Gordugu ilk gercek memede de kalp krizi gecirir. Fakat organizasyonun adi muppet show ya da teletubbies degil ki cocuklar hesaba katilsin. Arap-Musluman etkili garip bir ahlak anlayisina da sahip degiller toplum olarak; Sac teli ve memeyi bir arada gorunce  icleri ultra hos olsun. E icerik pornografik olmaktan cok uzak, ki hepimiz biliriz, isteseler en iyilerini bunlar yapar. 

 Girls in the demoscene adina ufak,  demoscene adina buyuk bir kayip heralde galuba sanursam. Sen gidecekmisin?
 
Başlık: Ynt: Revision 2011 -- Olayların partisi
Gönderen: Alcofribas - 09 Nisan 2012, 20:27:08
Skate ve Vigo katılmış. Bir de Decipher tanıdık var.
Başlık: Ynt: Revision 2011 -- Olayların partisi
Gönderen: vigo - 25 Temmuz 2014, 11:50:56
yok, ben katılamadım