Retrojen Forum

Dijital Sanat => Demoscene => Demoscene Ürünleri => Konuyu başlatan: nightlord - 29 Ekim 2012, 00:31:17

Başlık: Protogeo 80% by Glance
Gönderen: nightlord - 29 Ekim 2012, 00:31:17
selamlar herkese, bu sefer hayli sessiz sedasiz yayinladik haberi olmayanlar olabilir.
http://csdb.dk/release/?id=112330 (http://csdb.dk/release/?id=112330)

bomba bi X composunda yerini aldi :)
Başlık: Ynt: Protogeo 80% by Glance
Gönderen: doMiNO - 29 Ekim 2012, 00:35:15
Eksik olan %20'yi görmezden geldiğimizde enfes bir demo olmuş diyebilirim. Özellikle dans figürleri muhteşem olmuş. Glance yine döktürmüş. Ellerinize sağlık...
Başlık: Ynt: Protogeo 80% by Glance
Gönderen: Shax - 29 Ekim 2012, 10:55:13
 Cok guzel bir urun, ozellikle mocapvari bolume bayildim.

 Shax, senin kadar tembel bir adamim diyenler icin gelsin ayrica http://youtu.be/IckBfXweWl0 (http://youtu.be/IckBfXweWl0)
Başlık: Ynt: Protogeo 80% by Glance
Gönderen: Ref - 30 Ekim 2012, 17:42:42
evet, elbette demoyu anında izleyenlerdenim, fakat (hakkıyla) yorum yapacak vakit bulamadım bir türlü, şimdi de bulamıyorum aslında :D

Önce bir eleştiri, dosya ismine % işaretini kim koydu? Dosyayı indirmek için siteler arası yolculuklar, 3 browser, 2 direct downloader, 2 archiver harcadım. Windows % işaretini gördüce yamuldu kaldı. Sonunda dosyayı csdb'den indirip arşivin içini çıkartmadan rename edebilen bir program yardımı ile extract edebildim. Benim gibi loser'lar için düzgün adres şurada: http://arda.kisafilm.org/fish/protogeo80_glance.zip (http://arda.kisafilm.org/fish/protogeo80_glance.zip)

Demoya gelelim, kanımca demo şu haliyle shax'ın bahsettiği mocap bölümüne yaslanmış bir demo. Diğer önde giden efektler zaten snapshot'dan çıkmış gibi gelen nightlord'un chunky pixelli "3d yuvarlanan objeleri". Bunların teknik adını öğrensem iyi olacak. Bitmediği için olsa gerek, bütünlük de biraz sarsılmış. Efektler tekil olarak Glance'den beklenen kaliteyi veriyor. Mocap'lı dans figürleri çok tanıdık geldi, bir freeware mocap arşivinden olabilir. Bir de bir (berkeley?) üniversitenin mocap arşivi vardı, aradım ama bulamadım. Acaba bu bir c64 demosunda kullanılan ilk mocap datası olabilir mi? Aslında snapshot'ta IK arm vardı, bilmem gerçek IK miydi ama bir de IK arşivi vardı, bence glance bir dahaki sefere Inverse Kinematics denemeli demoda, bunun bir world's first olacağını tahmin etmekteyim (lakin demoscene beni her zaman şaşırtmıştır).Bir süre ara verip tekrar izleyeceğim, o zaman daha mantıklı bir yorum yapabilirim.