Retrojen Forum

Retrojen kütüphane => E-Kütüphane => Konuyu başlatan: Shax - 04 Ekim 2013, 13:58:58

Başlık: Fareler Oyunda
Gönderen: Shax - 04 Ekim 2013, 13:58:58
Guzel seyler bu ulkeye tezat sanki, gubre yigini icinde acan cicek gibi hemen siritiyor. Bakin bu sefer ne siritmis.

 http://www.fareleroyunda.com/ (http://www.fareleroyunda.com/)
Başlık: Ynt: Fareler Oyunda
Gönderen: Alcofribas - 04 Ekim 2013, 14:37:46
Çok çok güzel bir dergi olmuş. Retrojen'den sonra bana en keyif veren yayın oldu. Gözüme kestireceğim yazıları sonra okurum diyerek, şöyle hızlıca bir baktım. Lakin içerik çok sağlam. Atlanacak yazı göremedim. Üstelik 0. sayıdan başlama gibi olağanüstü bir yöntem de izlememişler. Hem içinde Osman KAVALA da (#2, s.47) geçiyor. Bence bunu Retrojen ile kardeş dergi ilan edelim :)

Şimdi hep söylemek istediğim bir şeyi söylüyorum:
Bizi bu dergiden haberdar ettiğin için çok teşekkür ederiz.


Not: Mizanpajı Retrojen kadar iyi değil. Ref o konuda muhteşem bir iş çıkartıyor.
Başlık: Ynt: Fareler Oyunda
Gönderen: Ref - 04 Ekim 2013, 23:38:39
valla ben de sevdim dergiyi. İçerik genelde kaliteli ve dolgun. Mizanpajı da gayet iyi bence. Sonuçta adam 75 sayfa dizmiş, ben topu topu 32 sayfa diziyorum. Üstelik o kadar düzeltmeme karşın siyahbeyazda berbat göründü. Yine de moral desteği için teşekkürler :) Bizim kulvarda değil tabii, retrojen başlı başına bir fenomen bence.
Başlık: Ynt: Fareler Oyunda
Gönderen: coze - 05 Ekim 2013, 17:48:18
Vay anasina, muhtesem bir dergi olmus :) Ellerine saglik. Acaba yazarlardan forum'a uye olan var mi ?
Başlık: Ynt: Fareler Oyunda
Gönderen: Shax - 06 Ekim 2013, 14:33:45
 Buyuk ihtimalle bizden haberleri yok.
Başlık: Ynt: Fareler Oyunda
Gönderen: Ragnor - 07 Ekim 2013, 02:04:11
Mehmet Kentel'i Oyungezer'den  beridir takip ederim. Kuruluş aşamasından itibaren takip ediyordum Fareler Oyunda'yı. Bazı yazılar hipsterlık sınırlarını zorlasa da genel olarak -özellikle de Türkiyede ki diğer oyun üzerine yazan örneklerini düşünürsek- oldukça güzel bir dergi. Niyeyse daha önce burada paylaşmak aklıma gelmemiş, sorun belki de o bahsettiğim hipster yazılar yüzünden yaşadığım hayal kırıklığı ile ilgili olabilir. Beklentilerimi yüksek tutmuştum ne yazık ki ve ilk hayal kırıklığımı kolayca silip atamadım hala.

Arada birkaç gayet retro konulu yazı hatırlıyorum. O açıdan burada yazarlarından kimse olmasa da burada olmak isteyecek yazarları var sanırım :).
Başlık: Ynt: Fareler Oyunda
Gönderen: Adamın Biri - 07 Ekim 2013, 19:41:42
Sağol Shax. Tasarım bir Retrojen değil, bir 64'ler hiç değil ama dergi çok hoş. Sadece Lale Savaşçıları yazısının 94'te Amiga kullanan birine yazdırılmasını tercih ederdim. "Lale Savaşçıları muhtemelen iyi niyetli bir proje" gibi tuhaf cümleler ve bol -ist'li klişe tanımlamalar bu nadide parçanın açıklamasına yakışmamış.