Gönderen Konu: Amstrad CPC için Expansion Kartları  (Okunma sayısı 640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DoctorCPC

  • Retroman
  • ***
  • İleti: 85
Amstrad CPC için Expansion Kartları
« : 10 Eylül 2018, 03:37:47 »
Başlarken I_R_ON dostumun desteğinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Software4Galaxy Ltd. olarak refurbished boş CPC kasetleri ve refurbished CPC 3'5'' disketleri sunuyorduk. Şimdi ise sıra geldi kart üretmeye.
CPC serisi için aşağıdaki kartları üreteceğiz fakat bu hemen olmayacak yavaş bir süreç işleyecek. ama şimdiden kimler almak ister listeye adını yazdırırsa sevinirim. birden fazla kart olacağı için hangi kart olacağınıda belirtirseniz sevinirim.Kesin olmamakla birlikte Amstrad CPC 464'cülerin DDI1 sorununu çözmek için yani 3'5'' disket sürücü veya GOTEK takmaları için araştırmalar sürdürüyorum. eğer yapabilirsem aynı zamanda CPC 464cülere özel listede birde DDI1  var.istediğiniz kartların numarasını yorumda yazmanız yeterli. umarım bunları yapmak için yeterince enerji ve zaman bulabilirim. şirketimin üzerinden yayınlamamın sebebi ticari bir beklenti değil aksine bu devirde hala CPC ile ilgili birşeyler yapan bir şirket varmış dedirtmek. elimden şimdilik bu kadarı geliyor. zaman bulduğumda demo ve oyunlara girmek istiyorum ama boş vakit hep mesele. aşağıdaki cihazların maliyeti konusunda da bir fikrim yok. zamanla göreceğim ve size bildireceğim. bu arada ben Toto ve Duke isminde M4Wifi yapan ve MX4 ile Zmem 1mb üreten CPC'cilerden bu kartları aldım. maksat CPC Türkiye camiasında birşeyler yapmak. bunun için uğraş vermekteyim. asıl hedefim oyun ve demo ama bunun için biraz zaman var.
oyun ve demo konusunda fikir alış verişi yapmak isteyen her zaman yazabilir. özelden mesaj atarsanız telefon numaramı ve email adresimi ulaştırabilirim.

Software4Galaxy Planlanan CPC Kartları:

1-) Amstrad CPC için 6 ROM'lu ROMBOX (32K lık 3 eprom bulunacağı için 16klık 6 rom yükleyebilirsiniz)
2-) Amstrad CPC için D'ktronics uyumlu 512K RAM Kart
3-) Amstrad CPC için MX4 Uyumlu Expansion Kartı (3 Porta çoğaltıcı)(hem Ram hem de ROM box takmak için gerekli) (ileride başka expansion kartta takabilirsiniz)
4-) Amstrad CPC 464 için DDI1
Amstrad CPC 6128 - MotherX4 Board, ZMEM 1MB RAM, M4 Wifi, 3,5'' floppy,3'' floppy, Gotek CPC,ScanDoubler CPC,LCD Monitor,Tape Player, Schneider CTM640 Color Monitor, PS2 Mouse Adaptor
OS: Symbos, FutureOS, CPM, Contiki
-----
Schneider CPC 6128 - Amstrad CPC 464