Gönderen Konu: Yeni Oyunum: Masao no Bouken  (Okunma sayısı 777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agg1401

• Retromanik
Yeni Oyunum: Masao no Bouken
« : 22 Mart 2019, 12:22:48 »
90'lara gitmeye ne dersiniz? Bizim tarafından geliştirilen Masao no Bouken sizleri o günlere götürüyor. Oyunun türü platform ve bulmaca olup oyun toplam 24 bölümden oluşacaktır.
Oyunu anlatacak olursak, her şey Masao (sizi) bir deliğin içine atılmasıyla başlıyor. Masao’nun amacı deliğin içine düşmüş ve tozla kaplanmış en az 3 kayıp nesneler bulup alarak bitiş noktasına gitmeniz yeterlidir, eğer yer altındaki insanlarla muhabbet etme şansına sahipsiniz. Her insanın bir düşüncesi var, bu düşüncesini okuduktan sonra katılıp katılmamak hakkına sahipsiniz.

Oyunun ikinci kişiliğini söylesek, hiç beklemiyordunuz bu tip oyunda. O zaman hazır olun, sizi daha da şaşırtalım. İki kişiliği aynı bilgisayarda ve aynı anda oynayabiliyorsunuz. İlk oyun modundan bir kaç farkı var. Bunlardan birisi, iki kişi birbirleriyle yardım edebilmesidir. O farkı dışında insanlar burada yok, tamamen arkadaşınla tamamen odaklanarak oynayabilirsiniz.

ÖYKÜSÜ
Masao Zenbu günün birinde çalıştığı iş yerinden eve gelirken karşısına Hoshi adındaki bir çete çıkar ve çetenin baş lideri olan Hayabusa Wakabayashi önünde durur. Ona: Sen bizim mekanımızdan geçiyorsun yabancı. Burası bizim yerimiz, az ötede oyna. diyerek cümlesini bitirir. Masao bunun üzerine, hiç sesini çıkarmadan mekanın önünde yürümeye devam eder. Bunu gören Hoshi lideri sinirlenir ve Masao'ya Huysuz, buradan bir adım daha atarsan senin için güzel bir şey olmayacaktır diyerek cümlesiyle tehdit eder.

Masao sesini çıkarmadan yürümeye devam ederken Hoshi çetenin kız üyesi olan Hana Senki, oradaki bir mekanda çalıştığı için bu durumu görür ve dışarı çıkarak Masao'ya, Senin derdin ve adın ne? der. Bu duruma artık sessiz kalmaktan sıkılan Masao, Benim adımı sormadan önce, insan kendini tanıtır ama bakıyorum ki hepiniz çok kabasınız. Bu arada benim adım, Masao Zenbu diyerek cümlesini bitirir ve yürümeye devam eder. Bu duruma, sinirlenen Hoshi lideri Masao'nun sol kolunu tutarak bir deliğe atar.

Resimler

İndir

Windows: https://mega.nz/#!gUIWEKhC!8iaVl3CXYMoHA9RQ9LMLr7FL_bN6q1tZSgqAf89lVRI
Linux: https://mega.nz/#!RARgQKoJ!9Ve_erkyXKK5XKtfiDiCVKkv2RqKgfb-6UKn7k8fU8g

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Yeni Oyunum: Masao no Bouken
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2019, 16:52:35 »
Bildiğin Atari 2600 oyunu gibi duruyor resimlerden. Ama remake. İlk fırsatta bakacağım. Eline sağlık.

Çevrimdışı agg1401

• Retromanik
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2019, 16:58:08 »
Bildiğin Atari 2600 oyunu gibi duruyor resimlerden. Ama remake. İlk fırsatta bakacağım. Eline sağlık.

Teşekkür ederim. Umarım beğenirsiniz.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2019, 13:52:10 »
Fena değil, baştan sona oynadım. Süresi kısa tabii, toplamda 5-10 dakika arasında tamamladım. Ha daha fazla uzasa büyük olasılıkla oynamayı bırakırdım. Tam zamanında tamamlandı.

Bu bir platformer, etraftaki bölgeleri "yiyerek" altından çıkan eşyaları topluyoruz ve sonra çıkışa gidiyoruz. Oyun sırasında bir anlatı çabası da var, ama son ekranda beliren karakter konuşmadı. Sanırım o string boş kalmış.

Eksiği, bulmacasının olmaması. Ekrandaki herşeyi yedikten sonra illaki eşyalar bulunuyor. Bizi durdurabilecek çok az şey var ve aslında iyi zıplayabiliyorsanız bunlar da sorun teşkil etmiyor. Eldeki mekaniklerle bulmaca hazırlamak da kolay değil. Örneğin, ekranın wrap etmesi bir ekranda akıllıca kullanılmış, ama sadece bir.

Yine de hoş güzel bir oyun, eline sağlık.

Çevrimdışı agg1401

• Retromanik
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2019, 15:42:07 »
Fena değil, baştan sona oynadım. Süresi kısa tabii, toplamda 5-10 dakika arasında tamamladım. Ha daha fazla uzasa büyük olasılıkla oynamayı bırakırdım. Tam zamanında tamamlandı.

Bu bir platformer, etraftaki bölgeleri "yiyerek" altından çıkan eşyaları topluyoruz ve sonra çıkışa gidiyoruz. Oyun sırasında bir anlatı çabası da var, ama son ekranda beliren karakter konuşmadı. Sanırım o string boş kalmış.

Eksiği, bulmacasının olmaması. Ekrandaki herşeyi yedikten sonra illaki eşyalar bulunuyor. Bizi durdurabilecek çok az şey var ve aslında iyi zıplayabiliyorsanız bunlar da sorun teşkil etmiyor. Eldeki mekaniklerle bulmaca hazırlamak da kolay değil. Örneğin, ekranın wrap etmesi bir ekranda akıllıca kullanılmış, ama sadece bir.

Yine de hoş güzel bir oyun, eline sağlık.

Çok sağ olun hocam, daha bitmemiş hissi veriyor zaten. Fakat, bulmaca fikrini bir kişi daha önermişti oyundaki bir ciddi hatadan dolayı aklımdan çıkmıştı. Full'de dediğiniz yapılmış olur ve hatta düşmanları çoğaltmayı planlıyorum. Bakalım, tam sürümde neler olacak? Ben de herkes gibi meraklar içindeyim.

Aslında ekranı yemiyoruz, kazıyoruz. Grafiksel eksiklikten dolayı böyle anlaşılıyor maalesef. O grafiksel eksiklikleri de gidermeye çabalayacağım. Onun dışında anlatı çabasına girdim ama klasik anlatım yapmaktan öteye gidemedim. Güzel bir metod bulursam, kesinlikle uygulayacağım.

Wrap sistemi sadece oyunun asya sürümüne özgü olacak, avrupa sürümünde bu güzel özellik olmayacaktır. O boş satırı yayınladıktan sonra fark etmek çok acı oldu maalesef.

Tüm önerilerin için yeniden teşekkür ederim adminim.

Çevrimdışı 14alper41

• Retromanik
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2019, 13:25:27 »
Bu oyunun demosunu oynadım ve oldukça eğlenceli buldum, zorluk seviyesi baya düşük gibi geldi umarım tam sürümde daha zor bir oyun karşımıza çıkar, bir de o dikenler haricinde farklı düşmanlar olursa daha iyi olabilir

Çevrimdışı agg1401

• Retromanik
« Yanıtla #6 : 15 Nisan 2019, 10:08:33 »
Alper, mantıklı önerilerin var.