Gönderen Konu: A new 'friend' has appeared!  (Okunma sayısı 7099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı codewarrior

• RAAT
  • Retroman
  • *
A new 'friend' has appeared!
« : 13 Kasım 2019, 15:26:39 »
Merhaba arkadaşlar,

Alcofribas sayesinde forumunuz ile bir süre önce tanıştım. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum. Bir süredir sessiz sedasız takip ediyordum. Ama artık satılık malzemelerimden ortalığa dökeceğim için, öncesinde tanışma mesajımı da göndereyim dedim :).

Neyse, orta yaşın üst limitlerinde sayılabilirim. Aslında uzmanlık denebilir mi bilmiyorum ama yoğunlukla PS ve XBox konularında bilgim var. Ama iflah olmaz bir retro kolleksiyoncusuyum. Gençliğimde Zx Spectrum 48K (ve sonrasında plus), C64 ve Amiga 500 kullandım. Elimde şu an üç Amiga (500, 600 ve 1200) var, ama onlara ek olarak sayısız başka yaş-almış makinalar mevcut. Tamiratlarını fırsat buldukça kendim yapıyorum ve mutlu oluyorum. Katkı sağlayabileceğim yerler olursa forumda da paylaşımlar yapmaya çalışacağım.

Tanıştığımıza memnun oldum. Yine konuşuruz.

Sevgiler, saygılar.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: A new 'friend' has appeared!
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2019, 17:06:58 »
Hoşgeldin codewarrior! Ne iyi ettin de geldin.

Öncelikle, kendini tanıtma nezaketi gösterdiğin için teşekkür ederiz. Böylesi daha sağlıklı oluyor.

Xbox konusundaki bilgine şahidim. Bu konuda şüphe yok. Yardımlarını da unutmam mümkün değil :) Genel olarak 8/16 bit ev bilgisayarları dönemini sevip takip ediyoruz ama konsollara da boş değiliz :) Gerçi C64'ünün durmadığını biliyorum ama bahse konu olan gençlik döneminde sahip olduğun cihazlardan elinde kalan var mı? Koleksiyonunda piyasada görme şansımız az olan birşey var mı? Misal MSX2 gibi :D Konsol modchip olayını bizzat hallettiğini biliyorum. Retro eksenli olarak DIY türü başka işlere de girdin mi hiç?

Not: Dostlarım bana Alco der ;)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2019, 20:38:43 »
Hosgeldin codewarrior. Oncelikle bu basligi tercih ettigin icin de tesekkurler zira tanismadan iletisim kurabilmenin bir imkani yok, keske herkes buna ozen gosterse.

Sanirim seninle biraz laflayabilmistik RGS 1' de. Umarim retrojen' i seversin, hosgeldin tekrar.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2019, 04:38:22 »
hoşgeldin codewarrior, bu forumu hepimiz sessiz sedasız takip ediyoruz zaten :D işimiz çok.

sana satışlarında bol şans diliyorum, darısı diğer herkesin başına.

Çevrimdışı codewarrior

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2019, 18:16:45 »
Teşekkürler arkadaşlar. Burada olmaktan mutluyum.

Alco'nun sorusuna gelirsem, ilk bilgisayarım Zx Spectrum+'dı. Onu kuzenime sattım, üstüne para koyup C64 aldım. C64'ümü de bir arkadaşa sattım. Aynı şekilde üstüne para ekleyip Amiga 500 aldım. Uzun süre Amiga 500 kullandım. Bu arada üniversiteye başladığım için (yıl 91), dayımın Commodore PC-10 makinasına da el koymuştum. Çok güzel makinaydı ama bir süre sonra geri vermek zorunda kaldım. Amiga'yı da (inanılmaz ama) aynı yıllarda 1200bps bir Intel modem ile takas ettim :(. O zamanlar 486DX almıştım ve BBS'ler çok popülerdi...

Neyse uzun lafın kısası eski makinalarımdan hiç biri yok elimde ama sonradan yıllar içinde tüm saydığım makinaları geri aldım (PC10 hariç -bulsam onu da alırım tabii).

Sevgiler.

Çevrimdışı codewarrior

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2019, 08:45:48 »
Elimde hangi retro bilgisayarlar (konsollar hariç) mevcut onu belirtmeyi atlamışım.
Şu şekilde: 2x Atari 800XL, Sinclar Spectrum 48+, Spectrum+2, C64, Amiga 500, 600, 1200, CD32.

Selamlar.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2019, 22:44:05 »
@codewarrior bunlar güzel cihazlar. Bir Amstrad ve MSX de ekledin mi daha fazlasına gitmeden önce biraz soluklanabilirsin. Commodore PC-10 ve başka aradıkların için Alınık ilanı açıp listelemen fayda sağlayabilir. Satan da, hediye eden de, barter yapan da çıkabilir sonuçta  ;)