Gönderen Konu: Merhabalar, ben Sercan.  (Okunma sayısı 6047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sarge

• Retromanik
Merhabalar, ben Sercan.
« : 18 Aralık 2019, 14:39:19 »
Merhabalar, ben Sercan.

Dürüst olmak gerekirse retrocuyum diyemem, microgenious "atari" ile bu evrene girip sonrasinda ilk bilgisayarima 2006 yilinda aslinda bayagi gec bir tarihte sahip oldum. Ama eski oyunlar, demoscene ve programlama cocukluktan beri merak ettigim ve ilgi gösterdigim konulardi ve bugün de kariyerimi buna yakin bir eksende sekillendirdim.

Yüksek yazilim mühendisiyim ve suan Tallinn'de ikamet ediyorum. Wolf3D adli bir startupda AR/VR õzerine ve kisisel avatarlarlarin diger projelere entegrasyonu, teknolojinin görsel katmani üzerinde Unity3D kullarak calisiyorum. Yakin dönemde Lisp ögrenmeye ve kullanarak kücük oyunlar yapmaya basladim.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Merhabalar, ben Sercan.
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2019, 16:24:32 »
Merhaba ve hoşgeldin!

Madem programlama ve demoscene olaylarına meraklısın, hem bizdeki hem de http://tr-demoscene.info/ 'daki eski başlıklara gözatmanı tavsiye ederim.

Lisp diyince de aklıma fazlamesai.net ve Emre Sevinç (sanırım nicki FZ idi) geldi. Hatta onun bir de ileriseviye diye bir blogu da olacaktı.

Umarım buralarda hoşuna gidecek bir şeyler çıkar.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2019, 00:10:18 »
sercan hoş geldin. Estonya'da talinn üniversitesi bizim okulun kardeş okulu. Bu sebepten her sene oraya 2-3 öğrenci gönderiyoruz, ve giden kalıyor. Önümüzdeki yıllarda ben de gidip bakmak istiyorum, neymiş buranın keramet diye. Sürekli övülüyor ama yazılım işlerinin yapıldığını ilk defa duydum.

AR/VR işi gelişmeye devam ediyor ve birçok geliştirici AR'in bugünkü halini akıllı telefon pazarının 2003 yılındaki haline benzetiyorlar. AR dalgası durdurulamayacak şekilde geliyor diyorlar, siz de de böyle mi düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı Sarge

• Retromanik
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2019, 16:08:17 »
@Alcofribas cok tesekkürler, kesinlikle inceleyecegim. Umarim gelecekte düzenlenecek toplantilara hazirladigim demolarla katilma sansim olur. :0)

@Ref gercekten Estonya Avrupanin teknoloji limanlarindan biri olma yolunda hizlica ilerliyor. Tabi Almanya, Hollanda, Fransa ve diger kuzey ülkeleri kadar degil ama hacmine göre cok iyi bir seviyede. Olurda gelmeyi planlarsaniz lütfen haber verin bana. VR en son Oculus Quest/Link ve Valve'in cesur hamlesi ile yükselise gececek gibi görünüyor. Fakat AR suan MagicLeap'in cöküsü ile Dunning-Kruger etkisnin düsüs noktasinda yasadigi hypedan sonra. Muhtemelen AR gözlükler ve akilli sistemler 5 sene sonra gercek anlamda hayatimiza girmeye baslayacak.

Çevrimdışı gibraltar

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2019, 16:55:38 »
Sarge, hoş gelmişsin, oyungelistirici.org forumlarında bir srcn nicki hatırlıyorum.
Pek iştirak edemiyorsam da eskiden beri bu işlerle ilgilendiğini bildiğim insanların buralarda olması güzel.

Bilgehan Korkmaz

Çevrimdışı Sarge

• Retromanik
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2019, 19:38:46 »
@gibraltar merhaba, o srcn benim  ;D! Suan oyungelistirici.org adini duyunca inanin cok mutlu oldum, keza o zamanlar daha yeni yeni bilgisayarlara merak salan bir cocuktum, ama o forum sayesinde ilk adimlarimi attim. Ama ben sizi nickten hatirlayamadim. Hala oradan bir cok kisi ile de iletisim halindeyim az da olsa.