Retrojen Pano > Merhaba Forumu

Merhaba

(1/5) > >>

juda:
Merhaba,

Aranızda beni tanıyan-bilen birileri olabilir ancak tanımayanlar için kendimi tanıtmak istiyorum.

Adım Orhan, Ankara'da yaşıyorum ve aslında halen ilgilendiğim retro ürünlerden hiç kopmadığım için onlara retro denmesine hala alışabilmiş değilim. Kendimi son dönemde iş yoğunluğu nedeniyle istediğim kadar aktif olarak göremesem de en azından ortamdan, arkadaşlarımdan kopmamaya çalışıyorum. Bilişim sektöründe hizmet veren bir danışmanlık şirketinde network ve network security alanında çalışıyorum.

Daha çok Commodore ve Amiga tarafını sevsem de biriktirdiğim cihazlar arasında Atari, Amstrad, IBM, Apple gibi birbirleriyle ilgili ilgisiz bir sürü cihazım var. Özellikle koleksiyon olarak nitelendirmememin nedeni elimdekilerin bazılarının koleksiyon değeri olsa da bütününün koleksiyon olarak nitelendirilmesi için gerekli kriterlere ve metodolojiye uygun olarak seçilen cihazlar olmamasıdır.

Aslında ilgilendiğim tek konu bu değil, 1989 model bir Alfa 75 3.0 aracım var ve bir yandan onu restore ediyorum ve eğer ilgilenen arkadaşlar olursa ağır ilerleyen bu süreci de burada veya başka bir yerlerde paylaşabiliriz.

Selam ve saygılarımla,

Ref:
juda ben seni tanıyorum tabi, ama nerden tanıyorum? amigart mı, ircden mi? cgtr mi?

Forumun 2 olayı var, biri e-kütüphane, dergiler kitaplar vb. Diğeri stellar paint, bu daha çok ZX Spectrum için, ama komodorcu amstradcı demeden ortaklaşa bir release'imiz oldu, onu da buraya ekleyelim bari.

Bunlara yukarıdaki retrojen etkinliklerinden ulaşabilirsin.

Hoşgeldin

Alco:

--- Alıntı yapılan: juda - 29 Ocak 2020, 12:45:03 ---Merhaba,

Aranızda beni tanıyan-bilen birileri olabilir ancak tanımayanlar için kendimi tanıtmak istiyorum.
--- Alıntı sonu ---
Hoş geldin! İsmini çok uzun yıllardır duyarım. Sanırım en aktif olduğun yıllar Amigatürk dönemiydi.

--- Alıntı ---Adım Orhan, Ankara'da yaşıyorum ve aslında halen ilgilendiğim retro ürünlerden hiç kopmadığım için onlara retro denmesine hala alışabilmiş değilim. Kendimi son dönemde iş yoğunluğu nedeniyle istediğim kadar aktif olarak göremesem de en azından ortamdan, arkadaşlarımdan kopmamaya çalışıyorum. Bilişim sektöründe hizmet veren bir danışmanlık şirketinde network ve network security alanında çalışıyorum.
--- Alıntı sonu ---
Zaman ve bizi herşeyden koparan günlük mücadeleler hepimizin ortak sorunu. Elimizden geldiğince buralardayız işte.

--- Alıntı ---Daha çok Commodore ve Amiga tarafını sevsem de biriktirdiğim cihazlar arasında Atari, Amstrad, IBM, Apple gibi birbirleriyle ilgili ilgisiz bir sürü cihazım var. Özellikle koleksiyon olarak nitelendirmememin nedeni elimdekilerin bazılarının koleksiyon değeri olsa da bütününün koleksiyon olarak nitelendirilmesi için gerekli kriterlere ve metodolojiye uygun olarak seçilen cihazlar olmamasıdır.
--- Alıntı sonu ---
Çok doğru söylüyorsun. Gerçek anlamda koleksiyon bambaşka birşey. En azından her cihaz özenle seçilir ve korunur. Bizimkilerin çoğu böyle değil. Zaten bu topraklarda o kadar özenle bunları yerine getirecek alternatifimiz, naktimiz, zamanımız ve yerimiz de yok :)  Ben kurcalamayı seviyorum ve zamanında 3-5TL'ye verirlerken almıştım. Muhtelif etkinliklerde bir kısmından da yararlanıyorum. Lakin koleksiyon kelimesini tam hakkıyla yerine getiren bugüne kadar sadece bir kişiyi gördüm. Bir de kendini koleksiyoner sananlar da var. Hatta artık bir halt almaya güçleri yetmediği ve ürün de bulamadıkları için elinde aynı üründen adetli olarak bulunanlara sürekli olarak "satsana, takaslasana" derler. Hayır yanıtı alınca da "istifçi modu" diyip çekilirler. Keyfimin kahyası mısın diyip ağızlarının ortasına çarpmak istiyorum ama çarpmıyorum :D

--- Alıntı ---Aslında ilgilendiğim tek konu bu değil, 1989 model bir Alfa 75 3.0 aracım var ve bir yandan onu restore ediyorum ve eğer ilgilenen arkadaşlar olursa ağır ilerleyen bu süreci de burada veya başka bir yerlerde paylaşabiliriz.
--- Alıntı sonu ---
Arzu edersen Sohbet bölümüne açabilirsin. Alfa diyince Mathman geldi birden gözümün önüne. Yine Amigatürk yıllarıydı sanırım. Bir de Ankara-Araba-Restorasyon-Modifiye bağlamında düşününce aklıma hemen Murat Orhon ve elektrikliye çevirdiği Bis126 geliyor.

https://odatv.com/alin-size-gercek-yerli-elektrikli-otomobil-1710151200.html

Oğuzhan:
Hoş geldin orhan baba

--- Alıntı yapılan: Ref - 29 Ocak 2020, 14:39:13 ---Forumun 2 olayı var, biri e-kütüphane, dergiler kitaplar vb.[/url]
--- Alıntı sonu ---

@Ref Amiga Survivor göremedim :) Bir eksik sayılardan elimizde olanları ekleme şansı var mı?

juda:
İstanbul toplantılarından birinde şahsen de tanıştığımızı hatırlıyorum. Adın nedir? Sanki Arda gibi hatırlıyorum ama emin değilim. Amigart, AmigaTurk, Amiga.gen.tr, Commodore.gen.tr, IRC... hepsinde aktiftim ama Amigart ilk camiayı keşfettiğim zamanlara denk geldiği için orada o kadar aktif değildim.

Site hakkındaki bilgiler için teşekkür ederim.

--- Alıntı yapılan: Ref - 29 Ocak 2020, 14:39:13 ---juda ben seni tanıyorum tabi, ama nerden tanıyorum? amigart mı, ircden mi? cgtr mi?

Forumun 2 olayı var, biri e-kütüphane, dergiler kitaplar vb. Diğeri stellar paint, bu daha çok ZX Spectrum için, ama komodorcu amstradcı demeden ortaklaşa bir release'imiz oldu, onu da buraya ekleyelim bari.

Bunlara yukarıdaki retrojen etkinliklerinden ulaşabilirsin.

Hoşgeldin

--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git