Gönderen Konu: Agony nedir ne değildir?  (Okunma sayısı 8663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agony

• Retromanik
  • Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.
Agony nedir ne değildir?
« : 29 Ocak 2020, 20:36:42 »
Herkese Merhaba,

Kullanıcı adımdan tanıyan arkadaşlar vardır ama adettendir kendimden bahsedeyim kısaca.

1984 model, aslen Artvin'li, doğma büyüme "Angara" bebesiyimdir. Gerçek hayatta Serhat diye hitab ederler. Daha samimi olan arkadaşlarım ise " naber la......" :D Neyse, C64 ile babam sayesinde, 89-90 yılında daha sümüklü bir çocukken ve akabinde 94'te büyük abimin Amiga500 ile tanıştırmasıyla, şimdilerde retro haline gelmiş bu hobiden kopamamış, korku filmlerinde ilk ölen, gözlüklü göbekli tipli biriyim. Bekarım (lan olm bura çöçatanlık sitesi değil, bu notu silmeyi unutma)  ;D

Yıllaaar yıllaaar evvel Amigart ile başlayan forum ve retro topluluklarını daha sonra, IRC, AmigaTurk-CommodoreTurk, Commodore.gen.tr ile devam etmişimdir. Halen daha ederim. Bir ara Toddler(Remzi Abi)'in yönettiği AmiMagazine'de oyun yazıları yazdığımda oldu. Amatör ve profesyonel olarak çeşitli oyun yazıları, incelemeler, editörlük...vs yanı sıra bir dönem profesyonel olarak oyun testi ve moderasyonu ile de uğraştım. Antikoyun, Xoyun gibi oluşumlarda da bulunmuştum...

Geçenlerde Facebook üzerinden bana ulaşan @Ref sayesinde buraya da üye oldum. İşin enteresan kısmı, burayı diğer arkadaşlardan zaten duymuştum. Üyeyim sanıyordum, değilmişim. Acaba aylar evvel ben nereye üye olmuştum? Umarım iyi bir yerdir.  ;D

Forumda tanıdık simalarda var gibi. Hem onlara hem yeni dostlara selamlar saygılar. Okuduğunuz için teşekkürler.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Agony nedir ne değildir?
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2020, 21:28:31 »
selam agony,
hoş geldin, retrojen üyeliğin hayırlı uğurlu olsun :D

Yok ya bizim de bişey yaptığımız yok burda böyle takılıyoruz işte.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2020, 23:37:23 »
Hoş geldin!

Evet yoğun bir Ankara rüzgarı esiyor. Biz memnun olduk. Umarız siz de forumdan keyif alırsınız.

Çevrimdışı Oğuzhan

• Retroman
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2020, 09:22:19 »
Hoş gelmişsin dostum.

Çevrimdışı juda

• Retromanik
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2020, 16:31:27 »
Sen buradaysan benim neyim eksik?!.. :D

Çevrimdışı Oğuzhan

• Retroman
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2020, 09:10:04 »
Hoşgeldin!

Evet yoğun bir Ankara rüzgarı esiyor. Biz memnun olduk. Umarız siz de forumdan keyif alırsınız.

Ben aslen istanbulluyum hem anne hem baba tarafından :) Yani tam bir istanbul beyefendisiyim  :P

Çevrimdışı Blockmind

• RAAT
  • Retroman
  • *
    • Portfolyo
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2020, 12:10:15 »
@Agony hoşgeldin dostum. Bu sabah kendi kendime çok mutlu oldum merhaba mesajlarınızı okumaktan :)

Çevrimdışı Agony

• Retromanik
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2020, 19:32:51 »
Oooo ağır abiler, dostlarda burdaymış. Hepinize teşekkürler. :)

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2020, 20:24:38 »
Hoşgeldin Agony ;)

Yalnız, biz buralarda pek mesaj atmayız, hatta mecbur değilsek hiç atmayız, niyetlendiysek de bir kez daha düşünürüz...

Bir de hep söylenir ya; Alamancı gurbette her kurala uyar, sınırı geçip memlekete girdiği anda sapıtır. Ahanda burası sınırın Alamanya tarafı...

Mesaj gümüşse, sükut altındır...

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2020, 23:39:11 »
Hosgeldin Agony.

Buraya zamaninda uye olmus bile olabilirsin. Fakat ben periyodik olarak uye listesi temizligi yapiyorum. Mesela uye olmus fakat hic hosbes etmemis, bir daha hic login olmamis uyelikleri siliyorum. Sanirim Rrj var oldugundan bu yana 500 civari account ucurmusumdur. Iicerik gibi uye sayisinin da gercekten dolu olmasi maksadiyla yapiyorum bunu. Bos ama 1000 tane uyenin anlami olmuyor. Tekrar hosgeldin.

Bu arada doktordan da detayli bir periyodik cetvel bekliyoruz. Adamin metalurjisi de iyi.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı Agony

• Retromanik
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2020, 20:55:37 »
Hoşgeldin Agony ;)

Yalnız, biz buralarda pek mesaj atmayız, hatta mecbur değilsek hiç atmayız, niyetlendiysek de bir kez daha düşünürüz...

Bir de hep söylenir ya; Alamancı gurbette her kurala uyar, sınırı geçip memlekete girdiği anda sapıtır. Ahanda burası sınırın Alamanya tarafı...

Mesaj gümüşse, sükut altındır...

Valla benzetme cuk diye oturmuş :)

Hosgeldin Agony.

Buraya zamaninda uye olmus bile olabilirsin. Fakat ben periyodik olarak uye listesi temizligi yapiyorum. Mesela uye olmus fakat hic hosbes etmemis, bir daha hic login olmamis uyelikleri siliyorum. Sanirim Rrj var oldugundan bu yana 500 civari account ucurmusumdur. Iicerik gibi uye sayisinin da gercekten dolu olmasi maksadiyla yapiyorum bunu. Bos ama 1000 tane uyenin anlami olmuyor. Tekrar hosgeldin.

Bu arada doktordan da detayli bir periyodik cetvel bekliyoruz. Adamin metalurjisi de iyi.

Şimdi oldu o zaman. Muhtemelen üye oldum mesaj atmadım, o ara bende uçtum. Dediğin doğru aslında, boş boş durup kuru kalabalık olacağına, az ve öz olsun daha iyi.