Gönderen Konu: Merhaba Ben Eşref  (Okunma sayısı 10080 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı C64Esref

• Retroman
    • portfolyo sitem
Merhaba Ben Eşref
« : 10 Şubat 2020, 00:22:29 »
Herkese merhabalar,
Foruma uzun süredir üyeyim :) Tanındığımı düşündüğüm için. Sanırım bu konuya yazmak hiç aklıma gelmemiş. Böyle bencilce davrandığım için utandım ve yazmaya karar verdim. :) Öncelikle özür dileyerek başlamak istiyorum :)

Benim adım Eşref. 1982 doğumluyum. İlk retro cihazım bir c64 idi. Disket sürücüm de vardı :) Şöyle bir avantajım vardı diyelim. Babam Almanya'ya işci olarak gittiğinden orada rahatlıkla bu cihazları temin edebiliyorduk. Zaten c64'te çok pahalı bir cihaz değildi :) Almanya'da doğduğum için pop kültür, renkli tv, uzaktan kumandalı oyuncaklar, VHS, anime gibi şeylerle beynim dolmuş durumda. Tabi bu süreç babacım Türkiye'ye dönene kadar sürdü. Sonra Türkiye'de hadi al alabiliyorsan bir cihaz veya oyuncak :) Küfür, yokluk,dayak, haraç gibi kavramları öğrenmeye başladım burada :) (Tramvatik bir durum, yani ülkemiz çok tramvatik :) halada öyle.) Şuanda farkı yok aslında hep bir zorluk var ülkemizde.

Amiga 500 tabi o zaman Türkiye'ye gelmiştik hem pahalıydı hemde dönem koşullarında almak çok zordu. Şu an evimde kullandığım A500'ümü 1992 yılıydı sanırım.  2. el olarak almıştım. Tabi baya Harçlık biriktirip babamında desteği ile. Tabi Amiga 500 benim için bir boyut atlamaydı. Çok acayip bir cihazdı. Başından kalkmıyordum. Çizim yapmayı o zamanlarda severdim. Deluxe Paint 4'te basit çizim ve animasyonlar yapıyordum, çocuk kafası. Şuan meslek olarak yapıyorum bu arada :)

Türker abiyle tanışmayı çok istiyorum. Bana çok destekleri oldu kendisine tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. İşlerim bu ara biraz yoğun hafifler hafiflemez ilk buluşmalardan birine katılmayı düşünüyorum. Retrojen ekibiyle de tanışmayı çok istiyorum. Bu vesile ile bende kendimi tanıtmış olayım. Herkese sevgi ve selamlar.  ;D
AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Merhaba Ben Eşref
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2020, 09:35:56 »
Herkese merhabalar,
Foruma uzun süredir üyeyim :) Tanındığımı düşündüğüm için. Sanırım bu konuya yazmak hiç aklıma gelmemiş. Böyle bencilce davrandığım için utandım ve yazmaya karar verdim. :) Öncelikle özür dileyerek başlamak istiyorum :)

Hoş geldin Eşref! Biz aslında seni değil de kuzenin AmigaEşref'i tanıyorduk  ;)

Bireysel tanıtımlar iyi oluyor. Satır aralarından illa birşeyler öğreniyorsun. Bak mesela senin Almanya olayını ilk defa duyuyorum.

Çevrimdışı juda

• Retromanik
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2020, 15:37:55 »
Herkese merhabalar,

Eşref gelmiş, sonra konuşuruz artık..

Çevrimdışı C64Esref

• Retroman
    • portfolyo sitem
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2020, 15:50:07 »
 :D

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2020, 15:53:52 »
şahsen ben tanımıyordum, hoş geldin eşref. Ama evet, amigaeşref olarak ismin geçmişti ama burda özüne döndün sanırım :D

Ben de retro ortamının en unutkan adamı ref. Memnun oldum.

Çevrimdışı Attilan

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2020, 16:02:32 »
aaa merhaba Esref, hosgeldin :)

Çevrimdışı C64Esref

• Retroman
    • portfolyo sitem
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2020, 16:07:36 »
@Ref teşekkürler. Yakın zamanda yüz yüze görüşmek dileğiyle. Bir sonraki nickim CRTEşref :D
Aaaa Attilian merhaba :D sen şu ahşap kaplamadan c64 yapan arkadaş değil miydin :P :D

Çevrimdışı Oğuzhan

• Retroman
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2020, 16:46:47 »
@C64Esref Hoş geldin Eşref.

Ben de retro ortamının en unutkan adamı ref. Memnun oldum.

@Ref o bu değil de Blue Max çok iyi oyundu beeee. Saatlerce oynardık. Bombayı yerine denk getirmek için az ter dökmedik :)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2020, 17:19:24 »
Hosgeldin Esref,

Kendini tanitma inceligini gosterdigin icin tesekkur ederim. Yazili ilestisim ortamlarinda da saglikli bir iletisimin baslamasi icin atilmasi gereken major bir adim bu, iyi olmus aradan cikardigin.

Merhaba forumu sadece mevcut kullanicilar tarafindan degil, yeni gelen kullanicilar tarafindan da okunan bir referans bolum. Kimin kim oldugu hakkinda fikir sahibi olunabilecek yegane bolum. O yuzden taniniyor olsak da bir merhaba demenin zarari olmaz. Kaldi ki taninmak derken, ayni ekoksistem icinde bulunsa da rrj ve cgtr cok farkli seyler. Ben 12-13 yil onceki cgtr tayfasindan belirli insanlara asinayim ama yenilerinden cok azini taniyorum mesela.

Iyi vakit gecirmen dilegiyle, tekrar hosgeldin.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı C64Esref

• Retroman
    • portfolyo sitem
« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2020, 18:06:57 »
@Shax teşekkürler abi.
@Oğuzhan saollasın abi  ;D

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #10 : 10 Şubat 2020, 18:08:02 »
Hoşgeldin Eşref! Biz aslında seni değil de kuzenin AmigaEşref'i tanıyorduk  ;)
:D Hoşgeldin Eşref! Sen veya kuzenin hanginizse...  ;D

Çevrimdışı C64Esref

• Retroman
    • portfolyo sitem
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2020, 18:09:16 »
Hoşgeldin Eşref! Biz aslında seni değil de kuzenin AmigaEşref'i tanıyorduk  ;)
:D Hoşgeldin Eşref! Sen veya kuzenin hanginizse...  ;D
;D ;D Çift karakter :P Saol abi.

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2020, 10:00:53 »
Oğlum burada ne işin var, double agent misin nesin? Bu arada Alco ile görüşüp tanışmak o kadar da kolay değil, biz 12 ay uğraşıyor, kıçımızı yırtıyoruz da ancak yüzünü görebiliyoruz, retro aleminin derin devletinde 1 numara olduğu düşünülüyor.

Neyse, hoşgeldin bakalım...

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2020, 10:43:27 »

@Ref o bu değil de Blue Max çok iyi oyundu beeee. Saatlerce oynardık. Bombayı yerine denk getirmek için az ter dökmedik :)

@Oğuzhan, itiraf edeyim, bir spectrumcu olduğum için blue max oyununu pek sevemedim. Belkide bu poster yüzünden. Düşün dergide bunu görüyorsun tam sayfa. Sonra oyunu yüklerken aynı grafik çıkıyor ve çok güzeldir gerçekten. Sonra "maalesef" oyun başlıyor. :)

zx spectrum yükleme ekranı böyle (David Thorpe)

Çevrimdışı C64Esref

• Retroman
    • portfolyo sitem
« Yanıtla #14 : 11 Şubat 2020, 11:42:18 »
@witchdoktor himm ilk agent notumu alayım. " Alco ile görüşüp tanışmak o kadar da kolay değil stop en yakınları 12 ay'da bir görüyor stop, ulaşmak kolay değilmiş stop. daha derin çalışmalıyım stop"  ;D ;D  Hoşbulduk abi. Retro kültürü, sanat, anime nerede ben orada. Hangi platformda isem adımın önüne yaz enter gene o adam ;D

@Oğuzhan itiraf etmem gerekirse ben Blue Max'ı River Raid'den daha fazla seviyorum. O binalara bomba düşüyor da yerdeki tankları vur vurabilirsen.