Gönderen Konu: Anlık Push bildirimler ve @ etiketleri  (Okunma sayısı 15785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Attilan

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
Ynt: Anlık Push bildirimler ve @ etiketleri
« Yanıtla #15 : 14 Mayıs 2019, 16:01:00 »
sosyal medya benzeri, bildirimleri gosteren, daha "mobile friendly" arayuze sahip bir forum tipine gecsek faydali olur mu acaba? yoksa dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan mi oluruz?

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #16 : 14 Mayıs 2019, 23:18:29 »
sosyal medya benzeri, bildirimleri gosteren, daha "mobile friendly" arayuze sahip bir forum tipine gecsek faydali olur mu acaba? yoksa dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan mi oluruz?

yıllar önce discourse'a geçmeyi planladık ama birkaç yıl önce server gereksinimi 2GB olarak konuşuluyor idi. Artık bizim gibi küçük forumlar için 1GB ram'e kadar indi bu, ama hala yüksek sayılır. 2GB ram veren sunucular minimum hale gelince bir daha konuşuruz. Fakat forumda değişiklik yapmayı gerektirecek bir hareketlilik olmadığı için,  biraz "forum da var işte, isteyen kullansın" gibi bir amaca hitap ediyor.

Ayrıca böyle bir işe girişiyorsam Coze'den yardım almam lazım, retrojen'in ruby sevicisi o sonuçta :D Ruby öğrenmeye çalışırken ortalığı dağıtmak istemem :D

emarti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 15 Mayıs 2019, 20:04:19 »
Test amalı bir push edeyim @emarti

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #18 : 16 Mayıs 2019, 10:57:42 »
Test amalı bir push edeyim @emarti

Sorun yoktur herhalde, ama ben biraz fazla kurcaladım kendi browserımı ve chrome'da devtools'da push servisinden hatalar (400-user not found) almaya başlamıştım. Aboneliği silip tazelemek de işe yaramıyordu, sonunda chrome'un her site için tuttuğu veritabanına girilen bir user id'den kaynaklandığını öğrendim.

Sonuç, eğer javascript konsolunda hatalar görüyorsanız, abone olmanıza karşın bildirim almıyorsanız şu işlemleri yapıp browser'ı kapatıp açıp tekrar abone olun:

Site açıkken Ctrl + shift + I kombinasyonu ile devtools'u açın, üstten applications kısmına geçin, solda storage'ın içindeki IndexedDB basamağını bulun, one_signal_sdk... veri tabanını seçip delete butonuna basarak bu veri tabanını silin. Bu API'deki bir bug'dan kaynaklanıyormuş, 6 ay önce github'da rapor edilmiş ama bir gelişme yok. Elle silmek gerekiyor.

2 ile 3 rakamını yanlış yere koymuşum ama anlayın siz artık :D

ikinci konu,
push bildirimler ekranda kapanmayacak şekilde ayarlıydı. Fakat bu beni sinir etmeye başlayınca 20 saniye sonra kaybolacak hale getirdim. Yani notifikasyonlar 20 saniye görüntülenip kayboluyor (windows notifikasyon merkezine kaydırılıyor). Yok kalsın o bildirim, bir yere gitmesin diyorsanız lütfen aşağı oyunuzu kullanın.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #19 : 29 Ocak 2020, 23:40:44 »
Yeni gelen arkadaşları düşünerek şu başlığa bir UP çekelim bakalım. Bir de bookmark olayımız var. Beğendiğiniz başlıkları fava kaydedebilirsiniz.