Gönderen Konu: 36 Aylık Xbox Game Pass Ultimate Aboneliği (Sıcak Fırsat)  (Okunma sayısı 245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Daha önceden XBOX360 konusunda bana çok yardımcı olan @codewarrior 'ın yönlendirmeleri ile şöyle eli yüzü düzgün bir Xbox One arayışına girmiştim. @function da sağolsun bizi epey ehven şartlarla cillop gibi bir Xbox One sahibi yaptı. Bu noktada en büyük ihtiyaç olan yine ehven şartlarla oyun meselesi için de Donanımhaber'de gördüğüm 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliği nasıl alınır mesajlarını takip ediyordum. Neyse sabah Microsoft'un bir numarasını aradım ve oradan Xbox/abonelik işlemleri gibi bir departmana bağlandım. "36 aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliği kampanyasından faydalanmak istiyorum" dedim. Telefona çıkan delikanlı gayet emin bir şekilde bana şu uygulama sırası ile yapılabildiğini söyledi:

*) Daha önce 5.90TL aboneliği fırsatından yararlanmamış bir hesabınız olacak

*) Biz Microsoft olarak artık 1 yıllık Live Gold satışını doğrudan yapmadığımız için Teknosa/MediaMarkt/Vatan/DR gibi bir yerden 2 tane 1 yıllık Live Gold alınacak. Bunlar sırayla hesabınıza aktive edilecek. Böylece toplam 24 ay Live Gold aboneliğiniz olacak.

*) Bunun üstüne 1 aylık 5.90TL GPU üyeliği ile bu 24 aylık Live Gold aboneliğiniz 2 yıllık Xbox Game Pass Ultimate'ye çevrilecek.

*) Son olarak da; 3 adet tanesi 65TL olan 1 yıllık EAPlay aboneliği alınacak. Bunlar 10 Kasımdan itibaren 1/3 oranında Xbox Game Pass Ultimate'ye dönecek ve hesabınıza 1 yıllık Xbox Game Pass Ultimate olarak eklenecek. Böylece toplam 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiniz olarak dedi.

*) Çocuk çok emin konuştu. Ama ben yine de tüm bunları 3 kere tekrar ettirerek notlar da aldım.

Neyse baktım biraz karışık, çocuğun saydığı adımlara da çok güvenemediğim için birkaç saat sonra tekrar Microsoft'u aradım. Bu sefer telefonu açan "ben sizi mağazaya bağlayayım" diyerek yönlendirdi. Hattın ucundaki mağaza sorumlusu hanımefendiye sabah da aradığımı ve 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliği istediğimi ama işlem biraz karışık olduğu için tekrar teyit etmek istediğimi söyledim. Bundan sonraki diyaloglar yaklaşık şu minvalde gelişti:

- Hayır kolay bir işlem, hemen yardımcı olayım, ben size buradan tanesi 180TL'den 3 tane 1 yıllık Live Gold tanımlayacağım ve bir de 1 aylık 5.90TLlik Xbox Game Pass Ultimate alacağız. Sonra sistem otomatik olarak 36 aylık Live Gold aboneliğinizi 36 aylık Game Pass Ultimate'e çevirecek.

- Emin misiniz? Sabah konuştuğum arkadaş şunları şunları dedi. Siz epey farklı ve basit bir yöntem söylüyorsunuz? Bir hata olmasın?

- Hayır hata yok. Bir mağazayız ve bunu sürekli yapıyoruz. Diğer Xbox departmanları bu konuda yanlış bilgiye sahip olabiliyorlar.

- Peki yapalım o zaman...

Neyse velhasıl yaptık ve oldu. Şu anda kullanıyoruz.

Hanımefendi bana 0212 375 50 65 Microsoft Mağaza telefonunu verdi. Bu konuda en doğru bilgiyi bizden alabilirsiniz dedi.

Sıcak ve hatta fırsat mı bilmiyorum ama kıssadan hisse olay şu:

1-) 0212 375 50 65 Microsoft Mağaza telefonunu arıyoruz.

2-) Buradan tanesi 180TL'den 3 adet 1 yıllık Live Gold aboneliği alıyoruz ve bunları sırayla aktive ediyoruz.

3-) Sonra 1 adet tanesi ilk ay 5.90TL olan Game Pass Ultimate aboneliği alarak hesabımızdaki diğer 36 ay Live Gold'un otomatik olarak Game Pass Ultimate'a dönmesini sağlıyoruz. Bu noktada mevcut hesabınızda 5.90TL işlemini kullandıysanız da Live Goldlarınız Ultimate'e dönüyor mu emin değilim. Onu telefonda sorarsınız.

Toplam 546TL'ye geliyor. Daha karmaşık ama bir tık ucuz yöntemlerden de bahsediliyor ama ben onlarla uğraşamayacağım için bunu yaptım ve oldu.

#xbox #gamepass #ultimate #36ay #sıcakfırsat #abonelik

Sadece Xbox değil PC oyunlarını da barındıran içeriği merak edenler için:

https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass

https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass/games

Not: İlk konuştuğum Microsoft elemanının hatalı bilgilendirmesi sonucu benim işlemde ufak bir sıkıntı oldu ve bana bir tık daha pahalıya geldi ama kafa karıştırmamak için bunu ve detaylarını buraya yazmıyorum.