Gönderen Konu: Herkeze Selamlar  (Okunma sayısı 4807 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hatirapolat

• Ön Kayıt
Herkeze Selamlar
« : 09 Ocak 2021, 15:44:16 »
Merhaba Ben Polat
1975 Doğumluyum. Eski bir Commodore 64 ve Amiga 500 kullanıcısıyım. Küçük ve güzel bir sahil kasabasında yaşıyorum, 80 li yılların sonunda ilk commodore 64 mü alabildim Çünkü Cihazlar çok pahalıydı ve ailemin alım gücü pek yoktu. Her iki bilgisayarımı da çok zorluklarla ve bilgisayarların son demlerinde alabildim. Ama yine de çok güzel yıllardı. Bilgisayarım yoktu ama ben Kesintisiz Commodore dergilerini alıyordum. Şimdiki çocuklar bu anlattıklarımı ve benim o zamanlar yaşadığım tutkuyu anlayamıyorlar. Çok Güzel günlerdi. Bugünüme çok büyük katkıları olmuştur.
Şimdilik bu kadar. 

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Herkeze Selamlar
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2021, 18:43:26 »
Yaş ortalamamızın stabil şekilde yükseldiği bu forumda hikayelerimiz de benzerlik taşıyor. Dergileri olabildiğince koruma altına almaya çalıştık, kütüphane kısmında duruyorlar. Ama ortak bir çalışmayla şu dergilere artık metadata girişi yapmamız lazım. Kimbilir ne cevherler ortaya çıkacak. O dergiler bana kazılmamış maden gibi geliyor.

retrojene hoş geldiniz.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2021, 18:38:25 »
Hoş geldin. Kısıtlı kaynakla da mutlu olunabilen güzel günlerdi. Şimdi kaynak çok lakin mutluluk az ve bir yandan da dertler çok... Buna da şükür yine de...

Çevrimdışı 68k

• Tedavideki Retromanik
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2021, 18:12:11 »
Selam, hoşgeldiniz.

C64'ün kendisi yokken dergisini almak çok tanıdık bir his, ben de 80'lerin ikinci yarısında ilkokula giderken bunu yapardım :) Ev-Okul-gazete bayi arası o yaşta bir çocuk için uzak sayılabilecek şekilde 2 durak idi ve okuldan bayiye yürüyeyerek giderken duyduğum heyecanı ve o sarı dergiyi vitrinde gördüğüm ve satın aldığım andaki mutluluk hissini bugün bile hatırlıyorum.