Retro Sistemler > Diğer Retro Sistemler

MSX1 için Turrican geliyor

(1/5) > >>

doMiNO:
Yıl olmuş 2022, bir yandan Putin nükleerleri ateşleyip dünyayı yok etmeye hazırlanıyor ama birileri de bunu umursamayıp MSX1 için Turrican kodluyor.

Oyunun release edilebilecek seviyeye gelmesi için henüz erken görünüyor olsa da, Geppo arkadaşımız kodlamaya devam ediyor ve kaydettiği aşamaları youtube kanalında tüm insanlıkla paylaşıyor. Grafikler C64 versiyonundan rip edilmiş. Daha iyi olabilirdi sanki. Muhtemelen daha sonra elden geçirecektir grafikleri. Buna rağmen WIP hâli bile gayet hızlı ve hoş göründü gözüme. Tamamlandığında güzel bir sonuç ortaya çıkacak gibi.

//www.youtube.com/watch?v=b8RS28GZD7s

Ref:
abi şimdi bunu görünce commodorecuların neden spectrum oyunlarıyla dalga geçtiğini daha iyi anladım :D allah kurtarsın diyorum.. :)

Ama kule çok iyi olmuş, beğendim. Bu nasıl MSX1 oluyor onu pek anlamadım.

doMiNO:

--- Alıntı yapılan: Ref - 01 Mart 2022, 01:53:33 ---abi şimdi bunu görünce commodorecuların neden spectrum oyunlarıyla dalga geçtiğini daha iyi anladım :D allah kurtarsın diyorum.. :)

--- Alıntı sonu ---

WIP vaziyetteki oyun hakkında ileri geri konuşup koca bir camiaya haksızlık ediyorsun ama. Hiç yakıştıramadım senin gibi bir Z80 dostuna. Bu oyun tamamlansın, o zaman göreceğim ben seni.  :P

--- Alıntı yapılan: Ref - 01 Mart 2022, 01:53:33 ---Ama kule çok iyi olmuş, beğendim. Bu nasıl MSX1 oluyor onu pek anlamadım.

--- Alıntı sonu ---

Yıllarca MSX1'de kule yapılamaz diye beyinlerinizi yıkadılar, evet. Bütün medya organları aynı palavrayı sıkınca bir süre sonra herkes inanır oldu buna. Sizi kandıranlar, gerçeklerin günyüzüne çıkmayacağını sandılar. Yanılıyorlardı. MSX insanı böyle neye uğradığına şaşırtır işte.

Ref:
Bize öyle söylenmişti, kule yapılamaz denmişti. Ben de inanmıştım. Spectrum sürümündeki kuleyi z80 dünyasındaki tek kule sanırdım. Yapılamaz denirdi.

Bu msx'in kulesi

bir msx kulesi değil, ZX kulesi

hatta bence c64'ün kahverengi kulelerinden bile güzel.

madem kule gözetleme işine girdim, amiga kulesini de koyayım dedim:

çok fena bulaştım kule avına, kurtulamıyorum, CPC kulesi:

youtube'dan parça parça kesip birleştirmek zorunda kaldım, cpc'de kimse game map yapmamış.

PC engine kulesi, yine youtube'dan:

Nes Kulesi:

Bu kule bana epey güdük geldi. Ama kendi havası var.

Son kule, gameboy kulesi:

SEGA Genesis'deki kule PC engine'in pixel pixeline aynısı.

SNES'de kule yok mesela. Adeta skandal. Meğer kule yapılamayan sistem SNES miş!!!!111

Cengiz Demir:
@Ref  ZX80 kulesi daha ön plana çıkması için; hiç bir filtreden geçirilmemiş.
Fakat diğerleri biraz flulaştırılmış gibi geldi bana nedense..  ;D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git