Retro Sistemler > Amstrad

Favorim Amstrad Oyunu: Mission Genocide (matahari)

<< < (5/5)

ssg:
Ne kadar güzel bir yazı olmuş @matahari eline sağlık! Mission Genocide’ı oynamıştım. Hatta “ZtB by Drinksoft”u da crack grubu sanıyordum (https://eksisozluk.com/mission-genocide--70534), kendi introlarımda greetz bile vermiş olabilirim. Ama oyun nedense bende hiç aklımda yer etmiş bir memnuniyet bırakmamış. Bu kadar büyük bir teknik başarıya rağmen oyunun bu açıdan fail olması bana çok ilginç geldi, onu da başka bir unsur olarak eklemek isterim.

Sprite’ları background’la OR’lama mantığı da fantastikmiş helal olsun. :)

Retrojen dergiden beri yazılarını okumayı özlediğimi fark ettim. Daha çok yaz daha sık yaz diyesim geliyor bencilce :)

matahari:

--- Alıntı yapılan: ssg - 24 Nisan 2022, 13:48:23 ---Ne kadar güzel bir yazı olmuş @matahari eline sağlık! Retrojen dergiden beri yazılarını okumayı özlediğimi fark ettim. Daha çok yaz daha sık yaz diyesim geliyor bencilce :)

--- Alıntı sonu ---

Nazik yorum ve dileğin için çok teşekkür ederim, sevgili @ssg. 8)

Bilgi edinmek, vakti geldiğinde o bilgiyi paylaşma sorumluluğunu da beraberinde getiriyor. Bu yüzden, fırsat bulabildikçe yazmayı sürdürüyorum. Keşke daha fazla boş vaktim olsa, daha çok yazabilsem...

Hazır konu yazmaktan açılmışken, kaleme almış olduğun kitap vesilesiyle seni gönülden kutlamak isterim. Umarım tek kitap ile yetinmez, yazmayı sürdürürsün. Yeniden yüz yüze görüşebilmeyi umar, başarılarının devamını dilerim.

ssg:

--- Alıntı yapılan: matahari - 24 Nisan 2022, 14:28:31 ---Hazır konu yazmaktan açılmışken, kaleme almış olduğun kitap vesilesiyle seni gönülden kutlamak isterim. Umarım tek kitap ile yetinmez, yazmayı sürdürürsün. Yeniden yüz yüze görüşebilmeyi umar, başarılarının devamını dilerim.

--- Alıntı sonu ---

Çok teşekkür ederim. Bu harika yazı dilinle sen de kitap yazmalısın bence. Dediğin gibi, büyük bilgi büyük paylaşma sorumluluğu getiriyor. :)

ilkergorkem:
Öyle güzel bir yazı ki iki gün üst üste okudum. Ezberlemek için değil zevk almak için :) Çünkü benim yapabilmeyi isteyip becermesi nasip olmayan teknik güzellikleri okumuş oldum. Okurken keşke ben de yapabilseydimleri kenara bıraktım ve yapılanları senin yanındaymış gibi düşünerek keyif aldım hem de o yıllarda ben ne yapıyordum diye anılara döndüm. Şanslıyım ki 30 lu yaşlarda da olsa senin gibi bir üstad ile tanıştım (Daha şanslı olsam herhalde o yıllarda tanışırdık).

Bir sonraki linkteki yazını ise daha okumadım resmen okuyup tüketmek istemiyorum yavaş yavaş tadını çıkarıcam belki hergün bir paragraf okurum  :)

Eline sağlık tekrar harika bir paylaşımdı

matahari:

--- Alıntı yapılan: ilkergorkem - 24 Nisan 2022, 19:16:23 ---Öyle güzel bir yazı ki iki gün üst üste okudum. Ezberlemek için değil zevk almak için :) Çünkü benim yapabilmeyi isteyip becermesi nasip olmayan teknik güzellikleri okumuş oldum. Okurken keşke ben de yapabilseydimleri kenara bıraktım ve yapılanları senin yanındaymış gibi düşünerek keyif aldım hem de o yıllarda ben ne yapıyordum diye anılara döndüm.

--- Alıntı sonu ---

O kadar samimi şekilde dile getirmişsin ki, beni gayet derinden etkiledin. Çok teşekkür ederim, @ilkergorkem.

--- Alıntı yapılan: ilkergorkem - 24 Nisan 2022, 19:16:23 ---Şanslıyım ki 30 lu yaşlarda da olsa senin gibi bir üstad ile tanıştım (Daha şanslı olsam herhalde o yıllarda tanışırdık).

--- Alıntı sonu ---

Estağfurullah, o şans hepimize ait. İnan, ben de sizlerle tanışmanın keyfini sürüyorum. Zira, forumdaki herkes "bilgi küpü". Uzun süren sessizliklerin ardından bazen çok basit bir ileti sayesinde o kadar güzel bir parlama oluyor ki, ortaya çıkan sinerji müthiş bir bilgi paylaşımını tetikliyor. Bu sayede ben de sizlerden çok şey öğreniyorum.

--- Alıntı yapılan: ilkergorkem - 24 Nisan 2022, 19:16:23 ---Bir sonraki linkteki yazını ise daha okumadım resmen okuyup tüketmek istemiyorum yavaş yavaş tadını çıkarıcam belki hergün bir paragraf okurum :)

--- Alıntı sonu ---

Harikasın! Sen oku bitir, ben yine yazarım. :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git