Gönderen Konu: Nihayet Merhaba  (Okunma sayısı 8524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı leventyurt

• Retromanik
Nihayet Merhaba
« : 22 Kasım 2012, 10:41:31 »
Nihayet, çünki başvurumun üzerindeki toz toprak oldu da yetişen ağaçlardan meyva bilem topladık afedersiniz, sonra, geçen gün yeniden başvuru yaptım ve bugün sabah erken saatlerde aldığım şok haberle derhal giriş yapıp fotoğraf linkimi de yapıştırdım.

Merak edeniniz yoktur ama yazayım; Commodore 64 ile tanışıklığımız 1990 yılında oldu, ilk başta basic ile basit programlar yazmaya çalıştım ama arkadaşlar arasında oyun daha bir cazip geldiğinden pek ilgilenmedim. Derken takvimler 1991 yılını göstediğinde Commodore 128D aldım, şu an ses kısıklığı çekiyor, aynı zamanda okuma yazmayı da unuttu.
1992 yılında bir baktım Amiga 500 almışım ve ShadesTracker ile module yapıyorum, derken bir arkadaşla berbat bir grup kurduk, kodlama bilmiyordum o yüzden müzisyen oldum, bir sürü module besteledim ama bir tane bile demo yapamadık, ara ara grafik denemelerimde oldu. Derken Amiga 500'ümün ardından Fatiha okuyunca uzunca bir süre disketler, kablolar, joystickler bir arada çekyat içerisinde yattılar.

Şu sıralar eczane teknisyenliği yapıyor arada Bass gitar çalmaya çalışıyorum.

Saygılar, sevgiler.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Nihayet Merhaba
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2012, 15:01:43 »
Merhaba, hoşgeldiniz.

Başvurular konusunda teknik sorunlar yaşıyorduk. Lakin e-mail sistemimiz aniden durdu. Böylece yeni kayıtları göremez, görsek de onaylayamaz hale geldik. Eh herkesin iş yoğunluğu da artınca site biraz unutulur gibi oldu. :)

Şu anda iş yerimde olduğum için müziği dinleyemiyorum, yine de şimdiden teşekkürler.

Merak ettiğim A500'e ne oldu? Şimdi nerde? Belki canlandırılabilir :D

Çevrimdışı leventyurt

• Retromanik
Ynt: Nihayet Merhaba
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2012, 16:07:51 »
Bahsettiğim A500'ü 2000 yılında denemiştim ve malesef yeşil ekran vermişti, yeşilin hangi tonuydu hatırlamıyorum, ben de 1 tane daha almıştım, o da en son sağlam idi, o zaman bütün disketleri PC'ye aktarmıştım ne olur ne olmaz diyerek. Fakat şu an hiçbirisi yeni evimde değil, halen babamın evindeki taşıyamadığım odamdalar, umarım halen canlıdır.

Module'e gelince; fazla bir şey beklememenizi öneririm :D