Gönderen Konu: UberCassette: Kaset yedekleme ve muhafaza sorunlarına çözüm  (Okunma sayısı 14397 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Retro platformlar için Türkiye'de ve/veya Türkçe olarak üretilmiş yazılımlar ilgi alanıma giriyor. Bunları koruma amaçlı olarak platform ayrımı yapmaksızın topluyorum. Özellikle kaset olarak bulunan yazılımların elektronik ortama aktarılması problemli bir iş. Çünkü hem medyalar epey yıpranmış durumda hem de hepsinin ayrı aktarma programları var. Yani birden çok retro sistem ve bunlara ait kasetlerle ilgileniyorsanız bir sürü programla uğraşmanız gerekli. Oysa UberCassette programı pek çok platform için aktarma olayını tek çatı altında birleştirmeyi vadediyor. Henüz başlangıç aşmasında ama, hem çoklu platform desteği hem de birden fazla işletim sistemi üzerinde kullanılabilmesi ile dikkat çekici bir program.

http://www.retroreview.com/iang/UberCassette

Desteklediği işletim sistemleri: AmigaOS 3.x / AmigaOS 4.x / AROS x86 / AROS PPC / Linux X86 / MorphOS / Windows

Desteklediği retro platformlar: Commodore C16/+4 Commodore C64 Commodore VIC-20 Acorn Electron Acorn BBC Sinclair Spectrum Amstrad CPC

Programın yazarı her tür yorumlarınızı bekliyormuş.