Gönderen Konu: Üniversiteye Hazırlık Kasetleri (Atari XL/XE serisi için)  (Okunma sayısı 12616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Atari XL/XE serisi Üniversiteye Hazırlık seti toplam 29 kasetten oluşmaktadır. Bunların 28 tanesi türkçe,sosyal,fen ve matematik alanlarındaki 7'şer kasettir. Bir tanesi ise öğretmen kasetidir. Şu an için deneme amaçlı olarak sadece bu "öğretmen kasetini", emulatörle beraber kullanabileceğiniz cas dosyası haline getirdim. Bir giriş ekranı ve bir de puan hesaplama bölümünden oluşan bu kasetteki 2 program da Basic'de yazılmış ve kolayca listelenebilmektedir. Cas dosyasını emulatöre gösterdikten sonra LOAD"C:" veya RUN"C:" ile yükleyebilirsiniz. LOAD"C:" komutundan sonra LIST çalışıyor.

Bu ürün Güneş Pazarlama için Bil-Merk tarafından hazırlanmış. Programcı olarak Feridun Köksal ismi geçmektedir.

Emulatör olarak Atari800Win Plus'ı tavsiye edebilirim. Emulatör için yapmanız gereken ROM ayarları ayrıca gösterilmiştir ve ROM dosyaları da eklenmiştir.

Yükleme konusunda sıkıntı yaşarsanız Atarisav dosyasında programın snapshot'ı var.

Bu bilgileri eski notlarımdan alıyorum. Haliyle emulator konusunda yeni gelişmeler vardır. Artık bunları siz yoklarsınız.

Çevrimdışı ExtMod

• RAAT
  • Retroman
  • *
Ynt: Üniversiteye Hazırlık Kasetleri (Atari XL/XE serisi için)
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2013, 18:41:39 »
Bende de Tepum'un Bizi serisi vardı. Bilgisayar alındığında yanında alınmıştı. Geçenlerde kasetleri üstünkörü taradım ancak bulamadım. Sonradan üzerlerine oyun çekmiş olabilirim  :(

Neyse, vaktimizin bol olduğu bir zamanda daha iyi bir arama tarama çalışması yapıcaz artık  :)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2013, 18:50:12 »
Türkçeleştirilmiş veya doğrudan burada üretilmiş yazılımlar benim özel ilgi alanım. En az dergiler kadar ilgimi çekiyor. Sinclair için epey bir eğitim kasetim var. Ayrıca en son 130 disketlik Commodore 64 Eğitim programları arşivi aldım. Disket kutusu ile beraber hem de :) Bu arşiv Bağdat Caddesinde bir bilgisayarcıdan çıkmış. Amstrad için de üç-beş şey mevcut.

Günün birinde bunların hepsini tek başlık altında nete vereceğiz bir şekilde.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2013, 20:18:52 »

Yaşasın Ünüversiteli Olmak!

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
  • Retro computing and Cassette enthusiast
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2013, 20:35:58 »
İyiymiş, Allah herkesi ünüversiteli yapsın. :) :) :)
Son günlerde insanların içindeki atarici çocuğu mu depreştirdim ne?
Hmmmm ;D