Retro Sistemler > Amstrad

Vaktak---Bir bit pazarı klasiği---Bu sefer AMSTRAD

(1/9) > >>

vaktak:
Artık pazarda retro bilgisayar satıcılar ile içli dışlı olmaktan yaklaşık 6-7 ay kadar önce sürekli bu tip ürünler getirenlere kalın kağıda basılmış lamine kaplı bir liste vermiştim, üzerinde retro bilgisayar üreticilerinin kendi fontlarında isimleri ve yanında sembolleri olan bir kağıt yaklaşık yarım a4 boyutunda, önlü ve arkalı bu sayede artık eline bu tarz ürünler geçenler hemen beni pazarda gördükçe çeviriyor ve ürünlerini gösteriyorlar.Bugün bir klasiği daha elime almış bulunmaktayım bu seferki bulgunun adı amstrad cpc6128 ve ct65 monocrome ekran.

Pe@ceR:
:) Hayırlı olsun.

Cihazı görünce aklıma geldi. Üzerindeki disket sürücü 3" değil mi? Senin bit pazarında 3" disket falan da denk geliyor mu hiç? Artık 3½" disketler bile piyasadan kaybolurken zor ama..

vaktak:
Aslında bit pazarında tonla 3.5" disket var, gerçi bende de çok fazla 3,5" disket var ama hiç 3" yok, işte bir yandan 3" disket bulamaya çalışacağım bir yandanda bir tane retrojen fd-1 yapmak isyiyorum ama gerekli olan özel floppy kablosunu ankarada bulamadım bu floppy kablosu konusunda her türlü yardıma açığım.

Ref:

--- Alıntı yapılan: vaktak - 21 Haziran 2013, 07:53:58 ---Aslında bit pazarında tonla 3.5" disket var, gerçi bende de çok fazla 3,5" disket var ama hiç 3" yok, işte bir yandan 3" disket bulamaya çalışacağım bir yandanda bir tane retrojen fd-1 yapmak isyiyorum ama gerekli olan özel floppy kablosunu ankarada bulamadım bu floppy kablosu konusunda her türlü yardıma açığım.

--- Alıntı sonu ---

Birkaç yıldır peşindeyim, şöyle söyliyim, 3" disket bulmak imkansıza yakın. Geçen ay almanyada içinde 60 adet 3" disket bulunan bir kutu, "kelepir" fiyata anında satıldı: 90euro. Lakin 10'lu disket paketleri 30-50 euro arasında satılıyor. http://www.ebay.de/itm/CF2-3-Disks-10er-Pack-Panasonic-fur-for-Schneider-Amstrad-CPC-PCW-Neu-New-/230988877384?pt=Klassische_Computer&hash=item35c8028e48

En son 4-5 tane disket bulmuştum bitte, içindeki bilgilerin amstrad için ve pek değerli olduğundan dolayı Alco'ya teslim ettim, elimde numune 1 adet kaldı. O günden beri gözlerim disket şeklini aldı, hatta 2-3 ayda bir, bir disket dağının içine girip kürekle arıyorum (şaka değil) hiç retro disket çıkmadı. Tamamen şans işi. Sonunda basıcam 50 euroyu, ama yediremiyorum kendime :D

vaktak:
Peki retrojen fd-1'in yapımında kullanılan özel bir floppy kablsou var ankarada ondan bulamadım istanbulda bulunabilir durumda mı bu kablo?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git