Gönderen Konu: herkese selamlar  (Okunma sayısı 13619 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agathon

• Ziyaretçi
herkese selamlar
« : 22 Temmuz 2013, 15:07:18 »
Merhaba,

Öncelikle forumdaki ciddi bilgi kaynağı için emeklerinize teşekkürler.

İlgi alanım Amiga. 82 doğumluyum ve tahmin ediyorum yaşım yaşlarınızdan küçük. Babamın hediye olarak bir Amiga 500 alması ile 12 yaşında tanıştım Amiga'yla. Yaşımın küçük olması, o zamanlar İzmir'de yaşıyor olmam ve Amiga'nın son zamanlarına denk gelmiş olmamdan dolayı maalesef olayın üretici değil tüketici kısmında oldum. Sabah akşam oyun oynadıp gözleri bozmaktan daha fazla birşey yapabildiğimi söyleyemem :)

Fakat bu hastalık derecesinde oyun deneyimi, arkasından gelen pc/oyun konsollar döneminde aynı keyfi alamamdan kaynaklı, Amiga'da farklı olan neydi sorusunu sordurttu, bu yüzden internetten, bulabildiğim diğer kaynaklardan elimden geldiğince çok şey okudum. Amiga'nın zamanının ötesinde bir cihaz olduğunu gördükçe bir 5-10 sene önce doğmadığım için hayıflandım.

Şimdi işten vakit bulabildikçe hobi düzeyinde de olsa, Amiga ile ilgilenmeye çalışıyorum.

Tekrar herkese selamlar.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
Ynt: herkese selamlar
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2013, 15:23:38 »
Ucundan köşesinden de olsa bu alemin bir parçası olmuşsun o da güzel :)  Üstelik kendi döneminin en kıskanılan cihazı ile.

Hoşgeldin diyelim :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2013, 03:02:38 »
Bu hesaba göre 94 senesinde a500 sahibi olmuşsun, hiç de geç değil. O yıllarda halen c64 alan arkadaşlar var aramızda :)

Ayrıca sabah akşam oyun oynamak amiga ile yapılabilecek en iyi şey olduğu için seni suçlamıyoruz.

Amiga harika bir makine, seveni de çoktur.

Hoşgeldin!

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2013, 14:05:01 »
Yaşımın küçük olması, o zamanlar İzmir'de yaşıyor olmam ve Amiga'nın son zamanlarına denk gelmiş olmamdan dolayı maalesef olayın üretici değil tüketici kısmında oldum.
Hepsi iyi hoş da "İzmir'de yaşıyor olmam" pek hakkaniyetli olmamış :) Hani desen ki daha kendi yağında kavrulan bir şehir adı, tamam haklısın diyeceğim. Ama yapma be! İzmir bu... İnsan çarpılır vallahi :)

Geç kaldım diye hayıflanma boşuna. Buradaki hemen herkes senden daha yaşlı ve hala birşeyler yapmaya-öğrenmeye çalışıyor. Bu forumun farkı bu.

Hep katıl hem de takıl! Hoşgeldin aramıza...