Gönderen Konu: Yeniden Merhaba  (Okunma sayısı 13023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı peandoas

• Retroman
Yeniden Merhaba
« : 26 Ocak 2014, 01:44:21 »
Aşağı yukarı iki yıldır ortalarda görünmedim, retro ve scene ile de pek ilgilenmedim. İşleri biraz yoluna koyup evde birazcık yer de açınca, şöyle bir etrafa bakınayım dedim. Retrojen epey bir yol almış ve tr-demoscene yeniden yayına girmiş, sevindim :). Birkaç gündür burayı, trds'yi ve cgtr'yi kabaca bir tarayarak gündemi yakalamaya çalıştım. Bundan sonra daha etkin ve ulaşılabilir durumdayım :).

Yeni tanışacağımız insanlar için özet geçmem gerekirse;

2005'ten beri zaman zaman retro ve scene forumlarında kullanıcıydım. Asıl ilgi alanım Commodore 64 ancak erişebildiğim çoğu cihazı kurcalama fırsatım oldu. Uzun süredir ilgilenme fırsatım olmasa da 6510 programlama ile uğraştım ama iki yıldan fazladır odağım web programlamaya kaydı, yeniden 6510 belgelerine dalınca faydası olur mu göreceğiz :). Evdeki birkaç yan donanımı saymazsam uzun süredir herhangi bir retro cihaza sahip değildim. Halen Eskişehir'deyim (sanıyorum halen benden başka birileri yok Eskişehir'den?), tarih öğrenimimi sürdürüyorum.

Yeniden merhaba :).

Not: tr-demoscene forumuna kayıt olduğum e-posta adresime artık ulaşamıyorum, Skate ya da Nightlord yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Skate

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
Ynt: Yeniden Merhaba
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2014, 02:06:34 »
tr-demoscene'i yeni altyapısına geçirirken user tablosunu epey kurcalamam gerekmişti. arada seni görüp "aa, uzun süredir bu adamdan da ses çıkmadı. nereye kayboldu acaba?" demiştim. bak bu mesajın çok açıklayıcı oldu. :) hoş geldin. bu arada trds ile ilgili özel mesaj attım sana.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2014, 09:25:38 »
tekrar hoşgeldin pean,
bu aralar bir canlanma var, nisana kadar taşır bu hareket bizi. :)

Çevrimdışı peandoas

• Retroman
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2014, 18:26:01 »
@Skate Hoşbulduk, bu arada özel mesaj kutusu boştu ama e-posta aldım senden, onu cevapladım :)

@Ref Hoşbulduk Ref :) IRC kanalı kapalı mı? Retrojen'in Java arayüzü ile de Chrome eklentisi bir IRC client ile de sonuç alamadım. Yoksa ben mi beceremedim?   

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2014, 23:58:31 »
@Skate Hoşbulduk, bu arada özel mesaj kutusu boştu ama e-posta aldım senden, onu cevapladım :)

@Ref Hoşbulduk Ref :) IRC kanalı kapalı mı? Retrojen'in Java arayüzü ile de Chrome eklentisi bir IRC client ile de sonuç alamadım. Yoksa ben mi beceremedim?

şu ara Hasenat tatilde, biz de irc'den çekildik böyle olunca :D

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2014, 16:49:31 »
Vay Vay Vay! Kimler gelmiş... Hoşgeldin peandoas!

Özlettin kendini... En son gazeteci olacaktın diye kalmış aklımda, şimdi tarihçi falan diyince şaşırdım :)

Eskişehir diyince akan sular duruyor, bir türlü gelemedik ama... Esnaf Sarayı'nın yanındaki küçük dükkandan ne haber ;)

Çevrimdışı peandoas

• Retroman
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2014, 22:59:15 »
@Ref bekliyorum Hasenat'ın dönüşünü :D

@Alcofribas Hoşbulduk! :) Ben de özlemişim buraları. Gazeteciliği bırakıp Tarih'e başladım, hatta değişim bile denemez diyorum artık. Dükkan öylece bekliyor, senede bir iki defa uğrayıp yalvarıp yakarıp sinirle eve dönüyorum. Fırsatınız olunca gelirseniz toplu bir harekat ile muzaffer olabiliriz diye düşünüyorum :D