Gönderen Konu: Atari Mega STE soruları  (Okunma sayısı 19313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Atari Mega STE soruları
« : 21 Mayıs 2014, 11:45:42 »
Hafiften bir atari ST merakım olduğundan dolayı yıllardır kendime bir mega STE alma planı yaparım, ama pek de araştırma yaptığım söylenemez.

Bu ara tekrar mega ste ile dans etmekteyim, elinde olan, kullanmış olan, yeterli bilgisi olan var mı?

Bunlara 1084s takılabilir mi? rgb soketi var sanırım. Koca monitörü ordan oraya taşımak istemiyorum yol boyunca.

Atari ST satın alma/koleksiyon konusunda ince noktalar ve/ya da diğer öneriler varsa alabilirim.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Atari Mega STE soruları
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2014, 16:11:09 »
Birincisi; bir tane de bana getir bro :) Ciddiyim.

ikincisi; bulabilirsen bolca DIN 13 soket al. Yoksa işin zor. Ülke hudutları içinde yok. Ya da oturup yapacağız. Bu da bir alternatif.

Soket sorunu dışında çalışacaktır diye düşünüyorum. Googlelayınca muhtelif başlıklarda bu şekilde bilgiler var.

Çevrimdışı coze

• RAAT
  • Retroman
  • *
Ynt: Atari Mega STE soruları
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2014, 17:00:45 »
Bende bir ara (Megasiz) STe vardi. Kablosunu yapip 1084 degil ama baska bir RGB monitorle kullanmistim. DIN 13 elzem tabi. Guzel alettir, Atari scene cok guzel urunler cikariyor.
Ince nokta alacagin urunun floppy'sinin saglam olmasi, veya elinde floppy emulator tarzi bir cozum olmasi. Amiga'nin aksine Atari'ye genisleme yuvalarindan herhangi bir mass storage baglamak biraz zor. Dolayisiyla veri aktariminda problem yasiyorsun.