Gönderen Konu: Geçmişi Kullanarak Hayalgücünü Ateşlemek (ingilizce makale)  (Okunma sayısı 2028 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcofribas

  • Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • İleti: 1671
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
İngiliz kökenli New Electronics dergisi Şubat 2014 sayısında "Using History to Fire Imagination" başlıklı ve köklerine dönmek içerikli güzel bir yazı var. Her zaman olduğu üzere derginin kendisini değilse ilgili sayfaları ekte bulabilirsiniz.

Alıntı
However, in terms of sparking an interest in programming, Monk likes to go back in time; his programming language of choice is BBC Basic.
“One of the things that it got right, back in 1981,was the learning curve. Any child could sit at a BBC computer for a few minutes, get something out of it
and have fun. With a lot of modern systems, you haveto do a lot of work before you get anything coming back.
Bizzat şahidiyim bunun. Oğlumla bazen CPC bazen de Speccy açıp, anlık olarak aklımıza gelenleri karalıyoruz. Bilgisayarı açıp da birşey yükleme derdi diye bir olay yok sonuçta, hemen üretime geçebiliyorsun. Sonuçta çocuklar beklemeye fazla tahammül edemiyorlar. Bu konudaki tecrübelerimi ileride "Çocuklar için Programlama" gibisinden başka bir başlıkta paylaşacağım. Ben ona şimdilik harf harf söyleyip basit programlar yazdırıyorum ya da o bana istediği programı(şurada harfler çıksın,renkler olsun, sayılar yazsın gibisinden) tarif ediyor ve ben yazıyorum. Böyle bir çalışma esnasında da sık sık "bu ne yapıyor" diye soruyor. Kendisi 37 ayı bitirdi, 6-7 aylıktan beri elinden klavye düşmez :)