Gönderen Konu: Nihayet merhaba:)  (Okunma sayısı 25816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı leviathank

• Retroman
Nihayet merhaba:)
« : 19 Nisan 2014, 08:18:54 »
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir takip ettiğim foruma üye olmanın zamanı geldi diye düşündüm:) Forumda alım satım bölümü olmamasını ve "saf" retro üzerine muhabbet dönmesini çok sevdiğimi belirtmek istiyorum.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Nihayet merhaba:)
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2014, 09:02:10 »
Hoşgeldin! Kafamıza göre takılıyoruz işte. Keyfine bak sen de!

Lakin; biraz olsun kendinden ve özellikle ilgilendiğin retro alanlardan bahsetsen, pek bir güzel olur.

Çevrimdışı leviathank

• Retroman
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2014, 09:21:26 »
Peki:) Ankara'lıyım, Ankara'dayım (hala:P). Elektrik-elektronik müh. okudum ama okul yıllarında gömülü yazılıma yöneldim ve iş hayatım da bu yönde şekillendi. Telekom ve savunma sanayine yönelik projelerde çalıştım, çalışıyorum. İlgi alanlarım arasında tersine mühendislik var. Çok uzun süre aktif olarak bu konuyla ilgilendim. Her ne kadar iş hayatında artık kullanmasam da Assembly'i çok severim. Bir süredir de retro konsol ve bilgisayar topluyorum. Şimdilik bu kadar:)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2014, 09:44:54 »
Vakit ayırıp birkaç satır karalama nezaketi gösterdiğin için teşekkür ederiz. Maksat iletişimi kolaylaştırmak ve kuvvetlendirmek.

Bir süredir de retro konsol ve bilgisayar topluyorum.
Peki vakti zamanında kullandığın bilgisayar/konsol neydi? Ya da bugün özellikle ilgilendiğin bir marka model var mı?

Sadece topluyor musun yoksa arada kurup çalıştırmaya falan vaktin oluyor mu?

Çevrimdışı leviathank

• Retroman
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2014, 10:03:59 »
Güzel soru:) İstiflemekten ziyade kullanmak için topluyorum. Retrocunun klasik sorunu olan evde yer sorunu bende de başladı:) Maalesef toplayıcıyım, alıp satamıyorum:) Maalesef dediğime bakmayın, halimden memnunum. Sahip olduğum ilk cihaz bir aile dostunun artık çöp diye baktığı ve bana hibe ettiği gayet iyi durumda olan pong tipi bir ateriydi. Paddle, tabanca, siyah beyaz ekranda çubuklar, noktalar. Çok sevmiştim. Sağolsun annem de bir gün çöp diye bakmış olacak ki artık yok:) 80'ler ve 90'ların ilk yarısındaki ev bilgisayarı ve konsol dönemini arkadaş ortamlarında kısıtlı tecrübelerle biraz buruk geçirdim. Bu buhran döneminde atari salonları kurtarıcım oldu:) Sonrası zaten sıkıcı PC dönemi. Aktif demo scene zamanlarında kodlama yapamadım. Ama elimdeki retro konsol ve bilgisayarlar için kodlama çalışmalarına başladım. Bu seneye yetişmese de sonraki yıllardaki 7DX etkinliklerinde küçük de olsa bir şeyler çıkartmak istiyorum.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2014, 13:30:46 »
İstiflemekten ziyade kullanmak için topluyorum.
Ben de öyle yapıyorum ama, bir süre sonra "uygun bulunca yedek olarak alma" mantığıyla, ister istemez istiflemeye gidiyorsun. Kaçarı yok bunun.

Alıntı
Retrocunun klasik sorunu olan evde yer sorunu bende de başladı:)
Kulübe hoşgeldin! Yaşamayan yok.

Alıntı
Maalesef toplayıcıyım, alıp satamıyorum:)
Ben de satmıyorum. Hem bir gönül bağı var ya da oluşuyor hem de bunların satışı çok dertli. Şuradan alıp şuraya koyunca bozulabilen cihazlar. Dertsiz başıma dert almak istemiyorum. Ama hediye etmek keyifli oluyor. Sonuçta hediyeyi alan da illaki değerini bilecek birisi oluyor.

Alıntı
Çok sevmiştim. Sağolsun annem de bir gün çöp diye bakmış olacak ki artık yok:)
Bu kulübe de hoşgeldin! İnan ki; hiç mi hiç yalnız değilsin :)

Alıntı
Aktif demo scene zamanlarında kodlama yapamadım. Ama elimdeki retro konsol ve bilgisayarlar için kodlama çalışmalarına başladım. Bu seneye yetişmese de sonraki yıllardaki 7DX etkinliklerinde küçük de olsa bir şeyler çıkartmak istiyorum.
Amin! Gönül istiyor, umarım gerçekleşir.