Gönderen Konu: Selamın Aleyküm (asit27)  (Okunma sayısı 23671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asit27

• Retromanik
Selamın Aleyküm (asit27)
« : 23 Nisan 2014, 20:24:26 »
Selamın Aleyküm 1979 de Gaziantep de dogdum ve hala orada yasıyorum ilk  tanıştıgım retro makine tabiki ozaman için retro degildi :D kara kutu diye bilinen atari idi  sonrasın da C64  ve amiga 500  diye devam etti  ve her zaman olan oldu ve zamanla unutuldular aynen ben de oldugu gibi :( ve baska bir forumdan tanidigim arkadasımın bir paylasımı ile eski dostlar aklıma geldi ve hemen annem gile gidip eski dostları aramaya basladım ve bir adet fire ile ekibi topladım :D C64 ve amiga 500  ve tabiki  dostları bulduk ama anıları da tazelemek gerekti ve basladım google amca ile arastırmaya türkiye deki baslıca  forumlarıdan olan retrojen / commodore.gen / tr-demoscene / nintendocu
forumlarına üye oldum ve tabiki kendimden baya bir utandım cunku ben bu aletleri ne kullanmasını nede oynamasını biliyormusum simdiye kadar bilgim sıfır ama cabuk ögrenen biri olarak hemen bir sey ler toplamaya basladım ha tabiki bir de arcede sistemler le ilgilenmeye calışıyorum elimden geldigi kadar..
Saygılar

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
Ynt: Selamın Aleyküm
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2014, 21:15:05 »
Shalom Aleichem asit27, shalom aleichem...
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı asit27

• Retromanik
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2014, 21:29:26 »
Eywallah abi  aleyküm selam

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2014, 23:26:44 »
...ve tabiki kendimden baya bir utandım cunku ben bu aletleri ne kullanmasını nede oynamasını biliyormusum simdiye kadar bilgim sıfır...

Hoşgeldiniz. Başlangıçta herkesin bilgisi biraz sıfırdır zaten. Maksat öğrenmeyi istemek ve doğru sorular sormak. Tabii retrojen biraz kıl bir forumdur, buranın sorunu genelde komple bilmişlerden oluşması :D Herkes her konunun hakimi :) Retrojen forumlarında oluşan uzun sessizlikler genellikle kimsenin söyleyecek yeni birşeyi olmamasından ileri geliyor. Bu sebepten bilgisi sıfır olan kişiler buraya bir hayli hareket katıyor, bilmişlerin konuşmak için bir sebebi oluyor.

Tabii ki buradaki herkesin aç olduğu şey tamamen entellektüel, yüksek seviyeli bir retro tartışması. Böyle olunca acemiler biraz hırpalanabilir, bu sebepten bol şans ve bol sabır dilerim.

Eğer bu mesajdan birşeyler anlayabildiyseniz zaten retrojende mutluluğu bulacağınızı umuyorum.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Selamın Aleyküm (asit27)
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2014, 10:43:10 »
Ve aleykumusselam ve rahmetullah ya hacı! Ehlen ve sehlen!

Herşeyden önce; kendinizden bahsetme nezaketinize teşekkür ederiz.

...ve tabiki kendimden baya bir utandım cunku ben bu aletleri ne kullanmasını nede oynamasını biliyormusum simdiye kadar bilgim sıfır...
Bu konuda dert edecek birşey yok aslında. Önce yeterince araştırırsınız sonra da sorunuzu sorarsınız. Yeterince araştırmak diyince, o da nasıl olacak diyorsanız yanıt basit: Google! Oradan sorunuza yanıt bulamaz ya da içinden çıkamazsanız, hepimiz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Bir de bu bahsettiğiniz forumlar arasında içeriklere dair alıntı yapmaktan kaçının. Hele bir de alıntı yaptıktan sonra altında "kime dair, nerede, ne zaman" sorularına yanıt vermeyen kuru bir "alıntıdır" ibaresi ile bırakmaktan hepten kaçının.

Sevgiyle kucaklanmak ve muhabbetlerde yer bulmak için şu başlık şiddetle tavsiye edilir:
http://retrojen.org/pano/index.php?topic=4.0

Antep'e sevgiler!