Gönderen Konu: Selam!  (Okunma sayısı 27728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gibraltar

• Retro Meraklısı
Selam!
« : 21 Mayıs 2014, 16:40:15 »
Herkese selam, sitenizin ismini bir iki sene evvel tr-demoscene.info'dan retrojen fanzin duyurusu esnasında öğrendim. Üye olmasam da arada sırada uğrayıp konuşulanlara bakıyordum, geçen gün Alcofibras'ın da dahil olduğu bir muhabbet esnasında tekrar lafı geçince üye olmak istedim. tr-demoscene'de "ray" takma adıyla bulunmaktayım, hemen anlaşılacağı gibi özellikle benimsediğim bir takma ad yok, gerçek ad ve soyadım imza kısmında mevcut. Fiilen retro makinalarla bir ilişiğim kalmasa da ilgilenen insanların çalışmalarını takip etmekteyim.

Şimdilik bu kadar, kolay gelsin.  :)

Bilgehan Korkmaz

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Selam!
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2014, 17:04:41 »
Sen de hoşgeldin!

Kafamıza göre takılıyoruz. Sen de keyfine bak.

Çevrimdışı asit27

• Retromanik
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2014, 17:31:21 »
Hoşgeldin  :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2014, 10:07:26 »
hoşgeldin entropi,

trdemoscene forumlarını ne sebeple takip ediyordun?7dx'e geldin mi hiç?

bu arada takma ad problemleri yaygınlaşıyor, eğer scenede takılmayı planlıyorsan takma adını şurdan kontrol et:
http://janeway.exotica.org.uk ve http://slengpung.com

Görünüşe göre, "ray" isimli 17 kişi var zaten,
http://janeway.exotica.org.uk/search.php?what=7&id=&query=ray&cat=0&tag=&show=25&sort=Name&order=asc&page=3

:)

Çevrimdışı gibraltar

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2014, 14:21:53 »
Hoşbulduk.

tr-demoscene'i bilgisayarla ilgili ciddi mevzular döndüğünü görünce takip etmeye başladım. Forumlarda gezinene kadar bu tür bir retro "kültürü" olduğunu da bilmiyordum açıkçası. 7dx türü yerli/yabancı demoscene partilerine katılmadım. Zira Amiga, C64 gibi bilgisayarlarla da aktif bir ilişiğim yok maalesef.
Ancak dediğim gibi scene forumlarında yaptığı işi bilen, bilgisayarı bilgisayar gibi kullanan insan sayısı fazla olduğundan, scene ile ilişkim olmasa da takip ediyorum.

Bilgehan Korkmaz

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2014, 09:09:38 »
Forumlarda gezinene kadar bu tür bir retro "kültürü" olduğunu da bilmiyordum açıkçası.

dikkat et! bu aleme girenin çıkışı olmaz!

Heheh, bu esprinin tamamen gerçek olarak uygulandığı bir yerdir retro alem. Yıllar boyu çoğu zaman saman alevi şeklinde gelip geçen arkadaşlar oldu, hala devam ediyor, ama her gün retrojene girmeye başlarsan, bir bakmışsın makineleri koyacak yer bulamıyorsun :D İşte ordan sonra dönüşü olmayan, topla, hediye et, al, al, al, hepsini sat, al, al, al, hediye al, hediye et, al, al şeklinde bir döngü başlıyor.