Gönderen Konu: Selam  (Okunma sayısı 10037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

i_r_on

• Ziyaretçi
Selam
« : 18 Nisan 2015, 18:55:16 »
Selamlar herkese,

Sitenin adresini CGTR'deki "Sizin Amstrad Dergisi" başlığındaki blogu takip edip buldum. 93 senesinden beri c64 kullanıcısıyım. Bir ara wii'mi brick ettiğimden ötürü wii ile epey haşır neşir oldum, o camiada yaptığım yayınlarda da bazen WiiCrazy bazen de WiiCrazy/I.R.on mahlasını kullandım. Çoluk çocuk derken wii ile ilgilenmeyi de bıraktım. Dünya genelinde de zaten ilgi epey azaldı.

İşte yeterince yazılımla uğraşıyor olmaktan olsa gerek şu ara daha çok donanıma merak saldım. Sid (psid) çalan bir devre üstünde çalışıyorum. Bu projede analog elektronik bilgim sallanıyor, tamamen dijital taraftan yürüyorum :) (Devredeki swinsid üzerindeki atmega işlemcinin üzerinde elimi gezdirince reset yiyor alet misal )

Hoşgeldim...

Çevrimdışı memrah

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
Ynt: Selam
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2015, 19:03:17 »

Hosgeldin. Tanidik isimleri burada gormek ne guzel. Simdi siteye tam uyelik icin Sinclair ZX Spectrum uzerine en az 5 tane farkli konuda mesaj atmalisin.

Saka, saka... Yok tabi oyle birsey ama ZX Spectrum ve bir derece de Amstrad mesajlari gormek cok keyifli oluyor sahsim icin :D

Tekrar hosgeldin..

i_r_on

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2015, 19:28:40 »
@memrah : Aslında ne yalan söyleyeyim yüksek seviyeli diller konusunda amstrad'a imrendim amstrad dergisini karıştırırken. c64 bizi epey süründürmüş. Okulda c64/amiga tedrisatından geçmiş çok arkadaş vardı ama spectrum'u olan sadece bir taneydi, muhabbetin dışında kalıyordu genelde :)

Neyse atılmadan, spectrum da fevkalade güzel bilgisayardır 16k eksik ve membran klavyeli ama olsun. Onun da microdrive'larının seksapeli diğer hiç bir 8 bit micro'da yok.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2015, 19:38:26 »
Hoşgeldin i_r_on!

Psid player devreni takip ediyorum. Bir nevi Survivor olmuş senin için. An be an biz de yaşıyoruz seninle...

İmzana blog adresini de eklersen iyi olur. Orada güzel yazılar var. Faydalanan olacaktır muhakkak.

Neyse atılmadan, spectrum da fevkalade güzel bilgisayardır 16k eksik ve membran klavyeli ama olsun. Onun da microdrive'larının seksapeli diğer hiç bir 8 bit micro'da yok.
Microdrive yaaa.... Anlatılmaz yaşanır... Hardware sıkıştırmanın ilk örneklerinin sergilendiği depolama birimi... Kaseti birkaç kez başa sona sarınca depolama kapasitesi artıyor :)

i_r_on

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2015, 20:07:31 »
Hoşgeldin i_r_on!

Hoşbuldum.

Psid player devreni takip ediyorum. Bir nevi Survivor olmuş senin için. An be an biz de yaşıyoruz seninle...

Sanıyorum giden 8580'den bahsediyorsun, çerçeveletip odamın bir kenarına asacağım onu :( . Survivor durumu aynen swinsid'e geçiş. İleride ölümü gerçekleşecek sid'ler düşünüldüğünde oldukça rahatlatıcı oldu.

Microdrive yaaa.... Anlatılmaz yaşanır... Hardware sıkıştırmanın ilk örneklerinin sergilendiği depolama birimi... Kaseti birkaç kez başa sona sarınca depolama kapasitesi artıyor :)

Valla ben sadece yabancı dergilerden görüyordum. Bir BBC ve benzeri microlardaki grafiklere bakıp iç çekiyordum, bir de bu Spectrum'ların microdrive'larına. Ne dokundum ne de çıplak gözle gördüm bu yüzden benim için seksapelitesini koruyor hala :)