Gönderen Konu: Yeni resim ekleme yöntemleri: Attachment BBcode  (Okunma sayısı 3653 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

  • Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • İleti: 2864
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Yeni resim ekleme yöntemleri: Attachment BBcode
« : 23 Şubat 2020, 16:48:20 »
Arkadaşlar, biliyorsunuz birkaç yıldır postimage web sayfasının basit resim yükleyicisini kullanıyorduk ve bu deneyim boyunca birkaç kere başımıza iş açmıştı. Son durumda ise postimg sitesi Türkiye'den erişime sınırlandırılmış durumda. Google DNS kullanarak halen erişilebiliyor fakat cep telefonu kullanan arkadaşlar için bu çok zor bir iş.

Forumda daha fazla görünmeyen imaj olmaması için, forumun standart imaj yükleyicisine geri dönmeye karar verdim ve postimage yükleyicisini sistemden kaldırdım. Fakat istediğimiz şey, dosyayı ekleyip aynı anda mesajımıza eklemekti. Duyduğuma göre SMF 2.1'de bu özellik mevcut, fakat beta aşamasını 1 yıldır geçemedi. SMF2.1 çıkana kadar yeni bir arayışa girdik.

Bunun için yeni bir yöntemimiz var, o da ATTACHMENT etiketi.

 


aşağıdaki "ekler" bölgesinde her dosyanın yanında "Insert Attachment n" şeklinde bir ibare göreceksiniz. Bu ibareye tıkladığınızda gerekli etiket mesajınıza eklenecektir.

Bu şekilde imajınız hem herkesin görebileceği şekilde retrojen sunucularında duracaktır, hem de kolayce eklenmiş olacaktır.

Attachment etiketiyle mesaja eklenmiş imajlar resize edilmeyecektir ayrıca mesajınızın altında görüntülenen "EKLER" bölünümde görünmeyecektir (bu mesajda olduğu gibi).

Ayrıca, "Dosya ekle" bölgesine imajlarınızı sürükle-bırak yapabilirsiniz.

Hayırlı uğurlu olsun. :)