Gönderen Konu: Nasa'nın 4K güneş videosu  (Okunma sayısı 2001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Nasa'nın 4K güneş videosu
« : 04 Kasım 2015, 19:57:35 »
orjinali 40GB olan yüksek çözünürlüklü video. (dikkat, bunu 4K izleyeceğim diye 75GB'lık adil kullanım kotanızı 4 dakikada patlatmayın :) )

http://www.youtube.com/watch?v=6tmbeLTHC_0

Düşün, bu güneş hem seni hem beni hem tayyibi aydınlatıyor, enerji hep ondan geliyor :) Peki neden böyle herşey :)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
Ynt: Nasa'nın 4K güneş videosu
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2015, 11:17:19 »
Düşün, bu güneş hem seni hem beni hem tayyibi aydınlatıyor

Karadelik gibi o ve tebasi. Onlari aydinlatabilecek hicbir isik kaynagi yok. Sadece sefil bir karanlik.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
  • Cengiz's Retro Gameroom @youtube
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2015, 22:03:45 »
adil kullanım kotamın tükenmesi şerefine açayım şunu oynasın babalar gibi :)
superonline acaba kaçından kaçına yeniliyor bu kotayı.
Cengiz's Retro Gameroom @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2015, 22:26:55 »
Haha! Hakikaten kota dolunca bana da acayip bi rahatlik geliyor.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2015, 22:31:35 »
uploadı da kısmasalar sorun yok da upload önemli :)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2015, 22:45:23 »
Dogru, senin upload olayin var. Telekom nasil bir politika uyguluyor dikkat etmedim fakat microsoft onedrive kullandigim icin beni de rahatlatiyor yuksek upload oranlari. Kirpiyorlarsa agizlarina sicayim :D Olumu gorup sitmaya razi olmusuz, gerisi hikaye.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2015, 23:45:15 »
download 50den3e upload 5ten 1 e düşüyor superonlineda.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2015, 00:27:59 »
İmkanınız varsa kabloneti tavsiye ederim. Aylık 10 lira farkla "gece 12 den sabah 9'a kadar kota etkilenmeksizin" download hizmeti var. Adı "uyku yok".

Adil kullanım kotasını bitirmiş olsanız bile eğer "uyku yok" paketini alıyorsanız 12 den itibaren sözleşme hızınız neyse onunla çatır çatır download yapabiliyorsunuz.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2015, 08:39:26 »
Ben yatiyom o saatte :)ama guzel bir ozellikmis.  Bana upload lazim aslen. Gerci bu aralar evdeki dogalgaz calismalari vb den kaynaklanan pislikleri temizlemekten pek bisey cekemiyorum ki yukleyeyim.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2015, 14:36:57 »
Ben yatiyom o saatte :)ama guzel bir ozellikmis.
Jdownloader gibi bir güzellik varken böyle şeyler dert edilmez :) İstediğin saatte başlar ve işi bitince bilgisayarı kapar.

Alıntı
Bana upload lazim aslen.
O zaman sana Uyku Yok Plus paketi vereceğiz. Yine aynı şekilde gece 12:00'den sabah 09:00'a kadar sınırsız download ve üstüne 10Mbps upload. Üstelik sadece 20 Lira :)

Cengiz dışındakilere de faydalı olabilir diye birkaç bilgi vereyim:

Kablonet'in tüm servisleri

Kablonet'in genel fiyat ve kampanyaları. Özellikle; Maksimum ve Çifte Fırsat epey iyi. Sanırım memleket şartlarında bu kalite ve bu fiyata hizmet veren yok.

Kablonette eko sınırsız paketlerde standart upload 2Mbps. Tam emin değilim ama adil kullanım kotası bitince yine 2Mbps upload ile devam ediyor sanırım. Unutmazsam bir ara dener yazarım buraya.

Bu Uyku yok paketlerinin tek kötü yanı var; o da otomatik ödemeye alamıyorsunuz. Her ay hesabınıza girip o hizmeti satın almanız lazım. Sanırım BTK ile ilgili bir durumdan ötürü böyle yapıyorlar. Zira BTK için böyle kılıfına uydurma dışında, bunun hiçbir izahını bulamadım.

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2015, 14:45:20 »
İmkanınız varsa kabloneti tavsiye ederim. Aylık 10 lira farkla "gece 12 den sabah 9'a kadar kota etkilenmeksizin" download hizmeti var. Adı "uyku yok".

Adil kullanım kotasını bitirmiş olsanız bile eğer "uyku yok" paketini alıyorsanız 12 den itibaren sözleşme hızınız neyse onunla çatır çatır download yapabiliyorsunuz.

Bu hizmet, abonelik paketinden bağımsız mı? Anneme haftasonları gittiğimizde çoluk çocuk perişan (!) olmasın diye ufak bir farkla internet (kablonet) de ekletmiştim, 15GB kotalı. Topu topu 2 saatlik internetsizlik bile kafamın şişirilmesine yetiyordu. Şimdi istersen 6 saat kal sorun yok ;)

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2015, 14:58:11 »
Bu hizmet, abonelik paketinden bağımsız mı?
Bağımsız. Paket üstüne 10 lira ekle işte. Tam detay şurada.

Yaa bak şimdi sen söyleyince hatırladım. O 15GB kotalı hizmet bile çok iyi bence. İnternetle pek işi olmayan ama cüzi bir rakam ödeyerek internetsiz de kalmak istemeyenler için. Misal yaşlılar. Evde akıllı TV, telefon, vb şeyler için şart. Skype'den Facetime'dan torununla konuş, gazete oku falan filan...

Benim beklediğim sistemi, adamlar Ordu'da yapmış bile.

Çevrimdışı aciliketcap

• Retromanik
« Yanıtla #12 : 18 Kasım 2015, 20:42:59 »
Bende Kablonet'in en ucuz paketi ve eski modeminden var. 1 Mbit'i aşamıyorum uploadda.

Ara sıra stream yaptığım için gerekiyor bana upload. 1.5 - 2 filan olsa kurtaracak ama şu an mecbur frame atlayarak ve flu bir ekranla yapıyorum streamleri.

Geçen çok mantıklı bir kampanya için broşür bırakmışlar apartmana, 5 Mbit'e çıkıyor upload. Onda da 2 yıl taahhüt istiyorlar. Ben 2 yıla büyük olasılıkla taşınırım, gideceğim apartmanda Kablonet mi olur, fiber mi hiç bilemiyorum.

Nitro upload olayı tam benlikmiş aslında. İşin düşünce al, bir gün boyunca 10 Mbit bas. Ama hem benim modem desteklemiyor olabilir, hem de sürekli kullanacaksan hattı değiştirmek daha ucuza geliyor.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2015, 20:58:51 »
Şu anda kablonet modem kaç kuruş bilmiyorum ama ben aldığım zaman 200 küsür lira idi. Fakat sonra, başkası için araştırırken şunu farkettim ki bir sürü insan da, senin bahsettiğin taşınma ve gittiği yerde kablonet olmaması sebebiyle modemini 50-100 lira arasına satıyor. Sahibinden.com'da netmaster diye aratırsan bulursun. Docsis 3.0 bir cihaz alman lazım. Netmaster CBW-383z4 sanırım tek alternatif. Hatta şimdi baktım da 35 liraya bile ilan var :) Motorola falan gibi düzgün cihaz yok maaleef. Fakat bu modemin Wifi özelliği biraz sorunlu. Son gelen yazılımla biraz düzeldi ama ben yine de WRT54-G mi sökmedim. Eskiden aynı oda hariç kesinlikle çekmiyordu. Ama şu anda eskisi gibi değil. Şart mı dersen, senin mekanın şartları ile alakalı derim.

Ben artık 2 yıl taahhüt mevzuundan çok çekinmiyorum. Şöyle ki; o meseleyi en azından eskiye göre adil diye adlandırabileceğimiz şekilde, tüketicinin avantajına düzenlediler. Kampanyadan çıktığın an, kaçıncı aydaysan ve senin avantajına hangi süre cazipse onu uyguluyorlar. Yani kalan süre ya da geçirdiğin süre üzerinden. Yine de iyice okumak lazım.

Çevrimdışı aciliketcap

• Retromanik
« Yanıtla #14 : 26 Kasım 2015, 12:02:41 »
Benim modem de zaten Netmaster CBW-383z4 imiş. Ben daha eski bir şey sanıyordum. Docsis 3.0 destekliyor dolayısıyla. En kısa zamanda deneyeceğim şu nitro upload hizmetini.

Taahhüt işleri daha ehlileşti gerçekten de. Ama benim 1-2 ay içinde taşınma olasılığım var, yoksa ben de bağlatırdım. Taşınma mevzu netleşene kadar bu kadarcık internetle idare edebilirim diye düşündüm :)