Gönderen Konu: Kurye Festival 11: Space Invaders (14-23 Eylül)  (Okunma sayısı 4818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Kurye Festival 11: Space Invaders (14-23 Eylül)
« : 07 Eylül 2011, 13:58:55 »
Video ve Dijital Sanatlar Festivali Kurye, 14-23 Eylül tarihleri arasında Yapı Endüstri Merkezi’nde video oyunları konulu yeni edisyonuyla seyircilerle buluşuyor. Space Invaders sergi projesinin, merkezini oluşturduğu festival; gösterimler, seminerler, workshoplar ve performanslarıyla video oyunları ve gerçeklik arasındaki sınırları araştıracak.

http://kuryevideo.org/projects.php?section=35

Çevrimdışı Ragnor

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
Ynt: Kurye Festival 11: Space Invaders (14-23 Eylül)
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2011, 21:22:11 »
Haftasonu gideyim dedim ama annemin geleceği vakte denk geliyor. Nasıl bişey oluyor bu festivaller? Hiç gitmediğim için bilemiyorum, bizim demopartilere benziyor mu?

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Kurye Festival 11: Space Invaders (14-23 Eylül)
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2011, 23:59:19 »
tabii bu bir parti değil, Netherlands Institut of Media Arts desteği ile yapılan bir sergi. Projenin destekçileri bildiğim kadarıyla şöyle, Yapı Endüstri Merkezi, Hollanda Kraliyeti Başkonsolosluğu, SETİ, Cervantes İspanyol Kültür Merkezi, Goethe Institut İstanbul, Avusturya Kültür Ofisi, Tek Jeton, Oyungezer Dergisi.

Ayrıca biliyorsunuz bienal başlıyor ve sabancı üniversitesinde de ISEA(International Symposium of Electronic Arts) var, bir kaç güne başlıyor. Bunlara paralel giden bir projeymiş bu.

Sergi 10 gün açık, fakat işler enteresan, karşısına geçip izlediğimiz şeylerden çok etkileşimli işler var. Örneğin insanı su altında hissettiren bir alet varmış, birsürü acaip oyun var, bazılarını biliyoruz örneğin independent games festival finalistleri falan geliyor, machinarium'un yapımcıları geliyormuş, ayrıca, turbo misali, pixel pour ile tanınan kelly goeller gibi sanatçılar da geliyor.

Ben bir gün de olsa uğramayı düşünüyorum ya da sadece açılışa katılmak istiyorum.