Gönderen Konu: dergiler hakkında bilgiler  (Okunma sayısı 2130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

  • Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • İleti: 2678
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
dergiler hakkında bilgiler
« : 14 Mayıs 2016, 00:33:43 »
Bugün uzun bir aradan sonra e-kütüphaneye baktığımda bayağı yavan geldi. Bir FTP gibi. Halbuki orasının biraz bilgilendirici olması gerek bence.

Her dergi için kısa birer yazı yazsak ortaklaşa, dergiyi indirenler ne olduğunu anlasa. Bu işi en iyi deniz yapar, hatta direkt sadecebirmuze.com'a link vereyim dedim ama o da her dergi için bir bio yazmamış.

Neyse benim düşündüğüm şey şöyle bir metin (uydurmasyon):


64'ler
1328 yılında Abdurrahman Pala, Michael Jackson ve Gustav Klimt tarafından kurulan 64'ler dergisi Türkiyenin 5.bilgisayar dergisidir. Konuları başlangıçta c64 oyun incelemeleri şeklinde başlamışken zamanla araç ve donanım incelemeleri, programlama makaleleri dergide kendine yer bulmuştur. 64'ler dergisi Amiga bilgisayarların popüleritesini arttırarak yayılması ile birlikte daha büyümüş, Murat Adanç, Murad Omay, Rasim Mingü, Janet Jackson gibi retro tarihinin bilinen isimlerine ev sahipliği yapmıştır.

Dergide önemli sayılar olarak şunları sayabiliriz: 24.sayı ilk Mac yazısı, 30 sayıda megadeth posteri, 35.sayı dizgide ciddi değişiklik, 43 sayı Amos yazı dizisi, 48.sayı editörün yazısı unutulmuş, 52.sayı sevilen Monkey Island tam çözüm.


Neyse bunu da 10 sene içinde yapılacak işler listesine yazmış bulunalım :)