Gönderen Konu: Acımasız Kutu Oyunu (Kendi Yapımım)  (Okunma sayısı 116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agg1401

• Retromanik
Acımasız Kutu Oyunu (Kendi Yapımım)
« : 23 Kasım 2019, 14:28:16 »

Oyunumuz aslında bir kutunun büyük macerasını ele almaktadır. Bu macera oyunu çok basit bir oynanışa sahip gibi görünse bile oyunu oynadığınızda sinirlerinize hakim olmanız gerektiğini deneyimlemek zorunda kalacaksınız. Çünkü bu oyunumuzun kendisi gerçek anlamda hem zor ve hemde hata affetmemektedir.

Oyunumuzun düşmanları da aynı kendisi gibi kutulardan oluşmaktadır ve hatta oyun tam anlamıyla karenin dünyasından geçmektedir dersek yanılmamış oluruz. Oyunun mekaniği sadece zıplamaktan ibaret gibi görünse bile aslında zamana bağlı olduğunu, başka değişle hatalı zıplamanın cezasını canınızla kaybedersiniz.

Oyunun alt başlığında "No Mercy" isminin hakkını vermesi için oyundaki düşmanlara değince sıfırdan başlatan Akuma Modu mevcuttur, bu modda oyun hem aşırı zor ve hem de aşırı sinir bozmaktadır ve ayrıca psikopatlar için idealdir, desek doğru olacaktır. Casual Modu oyunun en kolay modudur, o modda yanarsanız yandığınız bölümün en başından başlatacaktır.

Kutumuz bir gün kendi isteğinin dışında yanlışlıkla kendi gittiği yoldan ayrılmıştır ve kendi yoluna geri dönmesi için bu zorlu ve acımasızların olduğu cehennemden kurtulması gerekmektedir bunu yapmak için maalesef zorlu bölümleri yanmadan bitirmeniz gerekmektedir.

WINDOWS: https://yadi.sk/d/UG6p4aJlYF90TA
LINUX: https://yadi.sk/d/jLcqj76GszfZsQ
ITCH.IO: https://hemoloyagames.itch.io/boxs-great-adventure-no-mercy

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Acımasız Kutu Oyunu (Kendi Yapımım)
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2019, 14:36:41 »
Eline sağlık agg, fakat reflekslerim iyice yavaşladığı için benim için çok zor oldu. Diğer taraftan bu oyun benim 1985 tarihli "araba" oyunumun çok benzeri olmuş, sanırım bu tür bir oyun yapmak her programcı için kaçınılmaz bir öğrenme süreci oluşturuyor.

Tabii 1985'in üzerinden çok zaman aktı, senin oyun en azından bir süre oyuncuyu affetse çok mutlu olurdum. Örneğin başlarda biraz daha uzağı görebilsem, ya da daha uzun zıplayabilsem. Çünkü gelen engeller rastgele değil, level tasarımı mevcut, başlarda alıştırmak için biraz kolay olabilirdi :) Yine de flappy bird tarzı oyun diyip en "yüksek skor 13 yapınca sevinin" falan demek de mümkün.

Çevrimdışı agg1401

• Retromanik
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2019, 14:38:28 »
Eline sağlık agg, fakat reflekslerim iyice yavaşladığı için benim için çok zor oldu. Diğer taraftan bu oyun benim 1985 tarihli "araba" oyunumun çok benzeri olmuş, sanırım bu tür bir oyun yapmak her programcı için kaçınılmaz bir öğrenme süreci oluşturuyor.

Tabii 1985'in üzerinden çok zaman aktı, senin oyun en azından bir süre oyuncuyu affetse çok mutlu olurdum. Örneğin başlarda biraz daha uzağı görebilsem, ya da daha uzun zıplayabilsem. Çünkü gelen engeller rastgele değil, level tasarımı mevcut, başlarda alıştırmak için biraz kolay olabilirdi :)

Paylaşmamın asıl sebebi buydu hocam, bölüm tasarımlarını eleştirmenizi istiyordum ve istediğimi aldım. Bu oyundaki bölümleri sil baştan tasarlanacaktır, ileri ki haftalarda. Çok sağ olun hocam.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2019, 21:58:02 »
@agg1401

Oyuna henüz bakamadım ama bu oyun meselesini düzenli olarak kovalaman, çalışman ve geri bildirim arayışında olman gerçekten çok güzel bir yaklaşım. Bravo!

Çevrimdışı agg1401

• Retromanik
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2019, 22:25:03 »
@agg1401

Oyuna henüz bakamadım ama bu oyun meselesini düzenli olarak kovalaman, çalışman ve geri bildirim arayışında olman gerçekten çok güzel bir yaklaşım. Bravo!

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim hocam.