Gönderen Konu: Herkese merhaba ben Enes  (Okunma sayısı 509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yekusagi

• Retromanik
Herkese merhaba ben Enes
« : 11 Ocak 2020, 22:05:46 »
Herkese merhaba ben Enes,

Foruma direkt ortadan kendimi tanıtmadan daldığım için özür dilerim  :(
Osmaniye'nin Kadirli ilçesi doğumluyum. Eskişehir'de üniversite eğitimimi tamamladım, şuan İstanbul'da özel bir bankada ödeme sistemleri alanında yazılım geliştiriyorum.
1 yıl kadar kredi kartları alanında çalıştım, 6 ay kadar da ve halen devam ediyorum sanal pos alanında yazılım geliştiriyorum. Fizik, Felsefe ve Yazılım'a meraklıyım.

Neden ve nasıl buradayım peki?

Sedat Kapanoğlu'nu twitter'dan takip ediyorum.@Attilan Abi'nin 'Ahşap Commodore 64' çalışmasını paylaştı girdim baktım acayip hoşuma gitti. Baya ince çalışılmış ve gerçekten güzel görünüyordu ama asıl beni etkileyen şey yine @Attilan Abi'nin https://www.youtube.com/watch?v=At3dSbpaOQQ yaptığı sunumdaki ortam, çok keyifli geldi ve buradayım. Bu retro kültürünü daha fazla anlamak, takip etmek istiyorum. Bakalım neler öğreneceğim :)

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Herkese merhaba ben Enes
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2020, 23:34:51 »
Hoşgeldin Enes!

Böyle birkaç satırlık da olsa merhabalar, birbirimizi daha iyi tanımamıza vesile oluyor.

Biz mütevazi forumumuzda, kendi halimizde, güle oynaya takılıyoruz. Umarız sen de keyif alacak birşeyler bulursun. Biraz e-kütüphane bölümüne bakarak ve dergileri-kitapları kurcalayarak döneme dair ipuçları elde edebilirsin.

http://retrojen.org/lib/mag

Çevrimdışı Attilan

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2020, 12:12:19 »
Hoşgeldin 🙂 Alcofribas'in önerisine katılıyorum, biz bile ara sıra eski dergi ve kitaplara bakıyoruz halen. Dönemin ruhunu çok iyi yansıtıyorlar.

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2020, 11:50:03 »
Hoşgeldin @yekusagi, forumda Y-kuşağı'ndan da birilerinin bulunması hoş olacak. :)
Kırkından sonra retrocu olanı emülasyon paklar!
"You're not a collector's item, you're a child's plaything."  Buzz Lightyear - Toy Story 2
"Sahip oldukların zamanla sana sahip olur."  Shax the 'Thor's Hammer'