Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 5732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zero2900

• Retromanik
Merhaba
« : 23 Eylül 2020, 00:17:11 »
Merhabalar, ben Can.

Çok uzun zamandır oyunlar oynayan ve bu oyunlarda bambaşka evrenler keşfeden bundan büyük keyif alan iflah olmaz bir oyuncuyum. Retro olarak tanımlayabileceğim geçmişim Amigaya dayanıyor. Fakat ben Amigayı sizler gibi zamanında şanslı bir şekilde kullanmadım. Maddi sıkıntıların bir sonucu olarak oyun oynamak istediğimde bir tanıdığımızın emekliye ayrılmış fakat hâla çalışan amigası bize gelmişti. Akranlarım Playstation 1 ile takılırken ben Amiga'nın benim için büyülü dünyasında eğleniyordum. Neyi neden yaptığımı çözemediğim bazı karmaşık oyunların yanında oynayabildiğim oyunların keyfini çıkartıyordum. Yıllar geçtikçe her türlü donanım konsol vb cihaza erişim şansım oldu. Fakat Amigaya olan sevgim daima içimde kaldı. Bugün bu sevgimi emülatörlerle tatmin ediyorum. Amiga'nın yanında pek çok sistemin emülasyonunu daima pc'imde kurulu halde tutuyor arada girip kurcalıyor oyunlar oynuyorum.

Dönemine denk gelmiş hardcore bir retrocu olmasam da sonradan bu cihazları tanımış sevmiş ve daha çok oyun bakımından faydalanmış bir softcore retrocu olarak aranızdayım.  ::)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Merhaba
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2020, 12:51:14 »
Hoş geldin Can,

Keyif aldıktan sonra Amiga'nın emusu da gerçeği de güzeldir. Aslında bugünkü fiyatları düşününce, hardcore Amigacı olmayıp da emu ile takılanlar şanslı bile sayılabilir :)

Hatta şimdi bir de Raspi ile emu meselesi var ki bence fiyat/performans olarak Amiga için en güzel seçeneklerden birisi. Denemediysen şiddetle tavsiye ederim. Buna bıdı bıdı eden kifayetsiz muhterisleri ise salla gitsin :)

Çevrimdışı zero2900

• Retromanik
Ynt: Merhaba
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2020, 19:08:39 »
Hoşgeldin Can,

Keyif aldıktan sonra Amiga'nın emusu da gerçeği de güzeldir. Aslında bugünkü fiyatları düşününce, hardcore Amigacı olmayıp da emu ile takılanlar şanslı bile sayılabilir :)

Hatta şimdi bir de Raspi ile emu meselesi var ki bence fiyat/performans olarak Amiga için en güzel seçeneklerden birisi. Denemediysen şiddetle tavsiye ederim. Buna bıdı bıdı eden kifayetsiz muhterisleri ise salla gitsin :)

Raspi ile bir cihazım vardı taşınırken kırılınca PC de emulamaya başladım. Şimdi Amiga Forever kullanıyorum baya iş gören bir emu birde benim gibi amaç daha çok oyun olunca tıkla çalıştır mantığında olması çok cazip.  :)