Gönderen Konu: Arıyorum temiz ve çalışır amstrad 464 CPC ve ya CPC 6128  (Okunma sayısı 195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nightmare3d

• Retromanik
Arkadaşlar öncelikle merhaba, bu forumdaki ilk mesajım. Hoşbulduk. :)

Temiz ve çalışır amstrad 464 CPC veya CPC 6128 arıyorum arkadaşlar. Var mıdır bir arkadaşımızda satılık?

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Arıyorum temiz ve çalışır amstrad 464 CPC
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2020, 15:44:54 »
Merhaba,

Hoşgeldiniz diyorum lakin tanışma bölümüne ufak bir tanıtım yazarsanız daha hoş olacağını da hatırlatmış olayım.

Diğer yandan; eğer CPC 464 ile özel bir gönül bağınız yoksa veya illa da kasetten yükleme yapmak istiyorum demiyorsanız, kısacası bilinçli bir tercih değilse, size CPC 6128 peşinde olmanızı tavsiye ederim. CPC 6128 ile; hem dahili hem de harici olarak hem GOTEK hem de bildiğiniz herhangi bir 3.5" disket sürücüyü bağlayarak, CPC dünyasına minimum masraf ve eziyet ile hızlıca dalmak mümkün olur. Bu noktada CPC 6128 disketlerinin 3" denilen değişik bir format ve temininin de güç olduğunu hatırlatayım. Ama dediğim gibi diğer 8bitlere göre kolayca 3.5" sürücü veya GOTEK bağlanabiliyor.

Çevrimdışı nightmare3d

• Retromanik
Ynt: Arıyorum temiz ve çalışır amstrad 464 CPC
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2020, 14:37:27 »
Merhaba,

Hoşgeldiniz diyorum lakin tanışma bölümüne ufak bir tanıtım yazarsanız daha hoş olacağını da hatırlatmış olayım.

Diğer yandan; eğer CPC 464 ile özel bir gönül bağınız yoksa veya illa da kasetten yükleme yapmak istiyorum demiyorsanız, kısacası bilinçli bir tercih değilse, size CPC 6128 peşinde olmanızı tavsiye ederim. CPC 6128 ile; hem dahili hem de harici olarak hem GOTEK hem de bildiğiniz herhangi bir 3.5" disket sürücüyü bağlayarak, CPC dünyasına minimum masraf ve eziyet ile hızlıca dalmak mümkün olur. Bu noktada CPC 6128 disketlerinin 3" denilen değişik bir format ve temininin de güç olduğunu hatırlatayım. Ama dediğim gibi diğer 8bitlere göre kolayca 3.5" sürücü veya GOTEK bağlanabiliyor.

Merhaba , ilginiz için çok teşekkürler. Tanıtım yazısı ekledim.

Amstrad konusuna gelince; açıkçası amstrad hiç kullanmadım. Tanıtım yazısında da linkini ve videosunu görebileceğiniz gibi ofisimizde ciddi bir retro köşemiz var. Videodan sonra çok daha fazla gelişti. Orası için istiyoruz. 6128 de olabilir, 464 de olabilir. hatta 2si birden de olabilir. O topicdeki mesajımı da değiştireyim :)

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Arıyorum temiz ve çalışır amstrad 464 CPC ve ya CPC 6128
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2020, 14:55:26 »
Amstrad CPC'ler C64 ve Amiga kadar yaygın değilse de nadir cihaz grubunda da değiller. Bugün değilse de yarın çıkar elbette. Biraz sabır yeterli. CPC 464 veya 6128 olması çok da farketmeksizin; çıplak olarak 200TL, yeşil ekranlısına 250TL ve renkli ekranlısına 350TL bandından fazla vermeyin derim. Bunun üzerindeki rakamlar artık sizin arzulama katsayınız ve bütçenizle alakalı olur. Çok değil 5-6 sene öncesine kadar 20TLye kimseler yüzlerine bakmazken, bugün bu rakamlar bile bana korkunç geliyor ama gerçekçi ve mantıklı piyasa şartları böyle maalesef. Şimdiden kolay gelsin.

Çevrimdışı nightmare3d

• Retromanik
Ynt: Arıyorum temiz ve çalışır amstrad 464 CPC ve ya CPC 6128
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2020, 15:26:08 »
Amstrad CPC'ler C64 ve Amiga kadar yaygın değilse de nadir cihaz grubunda da değiller. Bugün değilse de yarın çıkar elbette. Biraz sabır yeterli. CPC 464 veya 6128 olması çok da farketmeksizin; çıplak olarak 200, yeşil ekranlısına 250 ve renkli ekranlısına 350 bandından fazla vermeyin derim. Bunun üzerindeki rakamlar artık sizin arzulama katsayınız ve bütçenizle alakalı olur. Çok değil 5-6 sene öncesine kadar 20TLye kimseler yüzlerine bakmazken, bugün bu rakamlar bile bana korkunç geliyor ama gerçekçi ve mantıklı piyasa şartları böyle maalesef. Şimdiden kolay gelsin.

ilginiz için çok teşekkürler sağolun ..