Gönderen Konu: Retrojen E-Kütüphane Web Arşivi  (Okunma sayısı 93822 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Retrojen E-Kütüphane Web Arşivi
« Yanıtla #75 : 23 Şubat 2014, 17:21:59 »
Bugün uzun zamandır düzgün yapmak amacıyla ertelediğim bir işi 10 dakikada yaptım, "Dragons Breath" oyununun Türkçe kullanma kılavuzunu fotografladım. Evet bu bir scan değil, kaliteli hiç değil, ama merak edenler için bu bir kaynak olacaktır. Bir scanner bulursam 5 yıl içinde daha iyi halde çekebilirim.

Şu anda e-kütüphane'de indirilmeyi bekliyor.

Sanırım bu kitapçığın internete ilk çıkışı. Pek görkemli olmadı ama şimdilik idare edelim.

ekütüphaneye yukarıdaki "retrojen etkinlikleri" menüsünden ulaşabilirsiniz, ya da şu adrese direkt gidebilirsiniz:
http://retrojen.org/lib/mag

oyunun ekran görüntülerini daha önce blog'umda yayınlamıştım:

http://arda.kisafilm.org/blog/?p=235&lang=tr

Daha önce "amuleth" isimli arkadaş scanlerini paylaşmak istediğini söylemişti ama herhangi bir dönüş olmadı daha sonra. Belki vardır onda.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
Ynt: Retrojen E-Kütüphane Web Arşivi: WOGE & Dragons Breath (Yepyeni)
« Yanıtla #76 : 24 Şubat 2014, 14:33:39 »
Dün dragons breath'ı fotograflayıp ekledikten sonra (bkz. bir üstteki mesaj), bugün posta kutumda bir nadide cevher buldum:

Deniz'in WOGE isimli arkadaşı. WOGE kaç sayı çıktı, hangi yılda çıktı hatırlamıyorum (daha önce bir şekilde muhabbeti dönmüştü),  deniz'in bu konuda bizi tekrar aydınlatmasını bekliyorum. Ama 1 ve 2 numaralı sayısı şu anda e-kütüphanede ilginizi bekliyor.

"World of Game Explanations" dergisi adından da belli olduğu üzere oyun açıklamaları üzerine kurulmuş, fakat ikinci sayıda deluxe paint, küçük araçların tanıtımı gibi bölümler de içermiş. Neyse bir göz atın, sonra tartışırız.

Arşiv 177 yayında! Hem de deniz sağolsun, benzersiz bir içerikle :)

http://retrojen.org/lib/mag

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #77 : 24 Şubat 2014, 16:57:12 »
Bugün uzun zamandır düzgün yapmak amacıyla ertelediğim bir işi 10 dakikada yaptım, "Dragons Breath" oyununun Türkçe kullanma kılavuzunu fotografladım. Evet bu bir scan değil, kaliteli hiç değil, ama merak edenler için bu bir kaynak olacaktır.
Daha önce başka bir başlıkta da belirtmiştim, bu tür dokümanlar dergilerden bile kıymetli olabiliyor. Bu da sanırım onlardan birisi. Çünkü dergiler kadar yaygın değil ama hem içerik hem de dil açısından ciddi önem arzediyor.
Bir de merak ettim: Sen bunun ilk sahibi misin yoksa ilerleyen yıllar içinde GG'den falan mı aldın?

Alıntı
Bir scanner bulursam 5 yıl içinde daha iyi halde çekebilirim.
Bagaja at bunu da, bir uğradığında hemen tararız. Zaten eti ne budu ne :)

Çevrimdışı Gokhan Ozkan

• Retroman
Ynt: Retrojen E-Kütüphane Web Arşivi: WOGE & Dragons Breath (Yepyeni)
« Yanıtla #78 : 24 Şubat 2014, 21:07:17 »
Woge ve Dragons Breath tarayan arkadaşlar sağolsun. Onların sayesinde bu kaynaklara da kavuşmuş olduk ki ben Woge dergisini ilk defa gördüm.
İçindeki oyunlara (Valhalla vb.) bakarak tahminen 1995 yılında çıktığını düşünüyorum.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #79 : 24 Şubat 2014, 21:14:44 »
Bir de merak ettim: Sen bunun ilk sahibi misin yoksa ilerleyen yıllar içinde GG'den falan mı aldın?

Tam hatırlamıyorum (Süpriz).

GG'den almadım, zamanında probe zulasından çıkmış olabileceği gibi, gidip bizati almış da olabilirim. Bir ihitmal de bilkent üni'de okurken ankarada tunalı hilmi üzerindeki bir dükkanda toplu şekilde birkaç orjinal oyun almıştım, bunların içinde lotus ve supercars da dahildi. Ordan da gelmiş olabilir. Son olarak bir arkadaşımdan satın almış da olabilirim, tabiiki amiga döneminde. Her durumda bu oyun, arşivimde *en az* 17 yıldır duruyor.

Uzun süre rutubetli bir ortamda beklediğini düşünürsek gayet iyi durumda.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #80 : 24 Şubat 2014, 23:36:08 »
Tam hatırlamıyorum (Süpriz).
Yanıtını görünce ben de çok şaşırdım. Büyük sürpriz oldu!

Alıntı
GG'den almadım, zamanında probe zulasından çıkmış olabileceği gibi, gidip bizati almış da olabilirim. Bir ihitmal de bilkent üni'de okurken ankarada tunalı hilmi üzerindeki bir dükkanda toplu şekilde birkaç orjinal oyun almıştım, bunların içinde lotus ve supercars da dahildi. Ordan da gelmiş olabilir. Son olarak bir arkadaşımdan satın almış da olabilirim, tabiiki amiga döneminde. Her durumda bu oyun, arşivimde *en az* 17 yıldır duruyor.
O kadar çok olasılık saymışsın ki; acaba oyun gerçekten elinde mi yoksa sen rüyada mısın bilemiyorum. Hayırdır inşallah, hayırdır inşallah... Hayır düşünelim de hayır olsun derler :)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #81 : 25 Şubat 2014, 01:15:04 »
 Benim kopyayi gg' den aldim, yil 2006 falan. Acayip guzel bir fiyata dusurmustum ayrica.
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #82 : 25 Şubat 2014, 14:03:19 »
O kadar çok olasılık saymışsın ki; acaba oyun gerçekten elinde mi yoksa sen rüyada mısın bilemiyorum.

Düşün böyle bir beyinle yaşamak zorundayım. Çok zor dostum, çok zor...

Çevrimdışı Lumina

• Yönetici
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #83 : 09 Mayıs 2014, 10:51:38 »
E-kütüphaneye erişim için mesaj sayısı gereksinimi bir probleme dönüştü, bu sebepten azaltılarak 3'e indirilmiştir. Yakında sinir bozucu olmayan farklı bir düzenlemeye gideceğiz.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #84 : 10 Mayıs 2014, 11:22:44 »
 Tebrik taziye tadinda, alakasiz uclu mesaj obekleri olacak sanirim bu kuralin getirisi. Hatta getirdi bile sanirim.

Çevrimdışı nightlord

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
    • Night Network
« Yanıtla #85 : 10 Mayıs 2014, 21:19:09 »
Tebrik taziye tadinda, alakasiz uclu mesaj obekleri olacak sanirim bu kuralin getirisi. Hatta getirdi bile sanirim.

like edesim geldi bu mesaji. ama tebrik taziye olacak diye edemedim. meta dongu icine dustu deli gonul

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #86 : 11 Mayıs 2014, 01:36:37 »

evet, getirdi, bunu bekliyordum zaten, 10'lu mesaj öbeklerinden iyidir.

Dediğim gibi geçici bir uygulama idi, dün akşamdan beri farklı bir uygulama işliyor. Download'ların mesaj limitine bağlı olması bana da hiç mantıklı gelmiyor, fakat yeni yayınları taramak isteyen arkadaşlar, hiçbir yorum yapmadan dosyayı kapıp kaçanlara karşı bir koruma bekliyor. Şu andaki sistem tarayanın isteğine bağlı kriterler koymasını sağlıyor. Forumda online olma süresi, mesaj sayısı ya da belirli bir gruba dahil olma kriterleri var. Mesela RAAT grubuna özel bir yayın eklemek mümkün.

Elbette sürekli kullanıcılar uygulamanın farkına bile varmayacaklar, bu limitleme foruma üye olup, dergileri çekip bir daha asla uğramayanlar için getirilmişti. Artık yeni kullanıcılar belirli dergilere hiç mesaj atmadan da erişebiliyorlar.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
Ynt: Dragons Breath
« Yanıtla #87 : 07 Haziran 2014, 17:29:29 »
Coming soon!

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #88 : 07 Haziran 2014, 23:44:06 »
ooo süper bi scan olmuş o :D tramsız falan.

Bu arada ben de bir scanner ele geçirdim, kılavuzu baştan tarayacağım.

Keşke oyunu da kırabilseydik, galahad bile fos çıktı be arkadaş...

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #89 : 08 Haziran 2014, 02:17:45 »
 Cok sIkIci bir ismis bu scan olayi abi. Ben de hasbelkader elime gecen bir scanner sayesinde, sen taramaya vakit bulamadin diye saapmistim. Garanti belgesi, registration card' i falan taradim (eheh cok zekiyim). Hatta buyu kitabi' nin zimbasini bile soktum. Gel gelelim acayip angarya bir ismis, gozumde buyuyor.