Gönderen Konu: 13. 7Dx BAHAR-2014 Parti raporları  (Okunma sayısı 15584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
13. 7Dx BAHAR-2014 Parti raporları
« : 04 Mayıs 2014, 21:28:59 »
Ref'in parti raporu:

Bu sefer bekletmeden parti raporunu yazayım dedim. 7DX'in ev sahipleri olan Hydrogen, Endo ve Skate'in, partiyi bahar mevsimine kaydırma planlarını uygulamaya koyduklarını görmek benim için biraz sürpriz oldu aslında. Henüz aralık ayı partisinin teri üzerimizden kalkmadan kendimizi yeni partinin kapısının önünde bulduk.

Benim tamamen kişisel sebeplerden dolayı katılma olasılığım düşük olsa da, bir grup bilgisayar meraklısının benden habersiz eğleniyor olduğunu düşünmek bağrımda bir baskıya yol açtığından, resmen iki elimden kanlar damlayarak parti mekanına gece yarısı gibi baskın yaptım.

7Dx-13 parti mekanından bir görüntü (ben partiye gitmediğimde gerçekleştiğini tahmin ettiğim görüntü)

Mekana doğru araba kullanırken partideki kitlenin çılgınca eğlendiğini, her zamanki gibi deli gibi dans ederken bir taraftan kod yazdıklarını, bir ellerinde şampanya diğer ellerinde joystick olan kızların pixel grafik çizdiğini çok iyi biliyordum. Fakat her nasılsa bu sene kızlar yoktu ve dans pistini kurmadıkları için herkes bilgisayar masalarına oturmuş, laptop ekranlarına bakıyorlardı. Zaten mekanda toplasan 20 kişi vardı. Geri kalan kısım, bahçede kapının önüne atılmış yastıklarda yatarak mangalda pişen sucukları lüpletmekte, yüksek masaların üzerindeki kuruyemişleri kemirmekte, yemek bulamayanlarda vıcık vıcık terlemiş şekilde pota altında basket oynamaktaydılar. Bütün bu kalabalığın toplam 60-70 kişi tutabileceğini hesaplamaktayım.

Daha topu topu 15-20 kişi ile selamlaşmıştım ki, salonun ortasında etrafa ışıklar saçan bir *şey* gördüm. Mekana girdiğimde kesinlikle en dikkat çekici alet "bana bakın, ben burdayım, beni sevin!" diye bağıran amiga kabin projesiydi. Bir süredir cgtr'yi kontrol etmediğim için bu kabini görmek beni bayağı şaşırttı ve wizofwor meğer bir süredir meşgulmüş. Bu projenin finansör ve tasarımcısı wizofwor, üretimine yön veren yavuzg olmuş, kullanıcısı ise ben oldum. Kenarındaki lastik kaplama yapışmamıştı bütün gece onunla uğraştım. Ama bezel ve joystick filigranı harika olmuş.

Bu kabinin başında biraz oyalandım ama aklım bir taraftan Zomco ekibindeydi, meğer onlarda bir her zamanki mekanımıza mevzilenmişler, uzaktan ses çıkarmadan beni izliyorlarmış, kafamı çevirdiğimde 3 kafanın bana odaklandığını farkettim.

Hemen gidip zomco ile selamlaştık. Son yılların en aktif grubu olan zomco olmasa 7D'de her yıl en az üç ürün eksik olacaktı. Bu sene o kadar kasıp gelmemin sebebi domino, behlül ve yaren'in orada olmasıdır. Adamlar senelerdir zonguldak'a mecidiyeköy muamelesi yapıyorlar.

Ardından özayturay ile resmen tanışmış olduk. O da 50hz'lik monitörü ve chameleon emülatör ile mekana kurulmuştu. Ayrıca özkan da birsürü acaip şey getirmişti fakat incelemeye fırsat bulamadım. Sanırım bir arcade board getirmişti, pek ilgilendiğim bir konu olmadığı için daha çok commodore ve amiga mekanlarında kalmayı tercih ettim. Arcane yine elinde joystick, c64 üzerinde pixelliyordu. Ama bu sefer işi yetiştiremedi. Bu arada profesyonel hayatında da tüm 3D tasarım ve animasyon işlerini c64 joysticki ile yaptığını öğrendim (şaka, ama öyle olsa şaşırmazdım).

Partide ayrıca Bug'dan ahbap olduğumuz ve partiye son birkaç senedir katılan Oğuz ile karşılaştık. Oğuz, tek kişilik dev kadro şeklinde, profesyonel bir oyun geliştiricisi, 7D'yi takip etmesi çok güzel. Ragnor da ekibe katılınca keyifle sektörün içinden bilgiler akmaya başladı. Sektör demişken, bu sefer partide seminer yoktu. Bunun yerine Hydrogen'e emanet edilmiş mevlüt dinç arşivini gizlice dikizleme imkanı bulduk. Mev Dinc'in vivid image yıllarından kalma oyunları kutulu bir şekilde çok iyi korunmuş halde kurcaladık. Bütün kutuları tek tek açtık, ayrıca vivid image'ın ilk logosunun filigran eskizleri ve street racer oyununun tanıtım organizasyonlarından fotografları da iyice hatim ettik. Ayrıca bir kutu içinde geliştirme disketleri olduğunu düşündüğümüz 5.25'lik floppy diskleri bulunuyordu, bunların üzerinde de "sam coupe", "spectrum utilities", "second samurai tools" gibi ibareler vardı. Bu disketlerin içinden kaynak kodları falan çıkarsa çok güzel olur.

Sonra çıkıp geleneksel yemek işlemlerini hallettik, döndüğümüzde ise yine bolca muhabbet, dondurma, çay ve kahve standına saldırma ritüellerini gerçekleştirdik. Bu arada Amiga kabini herkesin ilgisini çekiyordu, bol bol oyun oynandı. Bir ara çeşitli demoları izledik, sonra Domino'nun eski stil oyunlarını kurcaladık, kabul etmek lazım, domino konu basic bile olsa, kod yazma konusunda çok titiz. Oyunların hepsi çok cilalı, sadece 10 yıl kadar geç çıkmışlardı.

Parti mekanından genellikle retrojen'in konuşlandığı masalarda bu sene özay ve joker vardı, zomco daha kenara geçmişti, ben ise birşey getirmediğim için göçebe yaşadım diyebilirim.

Ardından Haldun'un masasına geçtik. Mathman, birsürü donanım getirmişti, ortamda küçük bir tezgah kurmuştu. Bundan sonraki partilerde de o tezgahın orada olmasını isterim. Birsürü faydalı amiga donanımını satışa koymuş: Amiga->ps2 mouse adaptörleri, ram kartlar, scsi harddiskler, bolca yedek amiga işlemcisi, denise, agnus, 68k'lar vs. Parası olana herşey kolay mirim.

Ragnor ile uzun bir süre oyun ve introlar üzerine sohbet edip, kendi yazdığım oyunları kurcaladım, sonra üzerinde çalıştığım pixel grafiği bitirmeye çalıştım. Amacım bir ürün hazırlamak değil idi, ama partiye gidip parti mekanında herhangi bir ürün için en azından çaba sarf etmezsem geceleri uyuyamıyorum. Gerekli çaba sarfedildi ama sabah 7'de kalmış biri olarak pil gece 4 gibi tamamen boşalmıştı. Şarj vakti gelmişti. 3 saat uyukladıktan sonra sabah 7 gibi açılmaya başladım. Baktım ön tarafta Mathman, sol tarafta malcolmxd çalışıyor, sağ tarafta zomco uyuyor. Kalkmaya çabaladım, çok zor oldu, sonunda uyanmak için bir oyun açtım, berbat şekilde oynayıp oyunu kaybedip sinirlenince uykum açılmış oldu.

Saat 7:30 gibi domino da uyanınca tekrar mathman, domino ile bir üçgen oluşturduk. Hydrogen, her zamanki gibi mekandaki neredeyse herkesle tek tek ilgilendi, beraber birkaç sefer uzunca süre konuştuk. Birkaç saatliğine onun c64'ünü ve ultimate disk sürücüsünü meşgul ettik, yapılan demoları ve yabancı scenerlerin konservatif davranışlarını tartıştık.

Saat ilerleyince tekrar bir kahvaltı saldırısı yapalım dedik. Ama delicesine yağan yağmur altında herkes sucuk gibi ıslandı. Islak kıyafetler içindeki karınlar poğaçalarla dolduruldu. Mekana döndüğümüzde yarışmalar başlamak üzereydi.

Yarışmalar başlamadan hemen önce wisdom'ın 256byte'lık raycast introsunu izledik, millet oo güzel olmuş, oylayalım bunu, kazanır bu falan diye mırıldanmaya başladı, sonunda hydrogen "yok arkadaşlar, bu yarışma değil, başlamadan önce güzel örnekler gösterelim dedik" falan diye ortamı sakinleştirdi. Parmaklar oylama butonlarından son anda kurtarıldı.

Burası biraz acıklı. Yarışmalarda bu sene, Zomco, ebolax, malcolm, spritus, savagery ve decipher (ile arkadaşı) vardı. Bu tüm kategorileri kapsayan bir liste. Yani birçok kategoride sadece tek bir ürün yarıştı. Bazı kategoriler boş kaldı. Ödül de yoktu zaten. Konu ödül değildi elbette, ama katılım, ürün ve kafa sayısı olarak çok azdı. Bunun sebepleri için yine "scene öldü", "scene'in yaş ortalaması her yıl 1 artıyor" gibi geyikler döndü. Ama güzel havaların bir etken olduğuna karar kılındı.

http://arda.kisafilm.org/fish/7DxEbolaxMusic.mp4
Bu arada hem ortamın genel durumunu görebilmek, hem müzik yarışması sırasında ses seviyesinin nasıl zar yırtan kıvama geldiğini duymanızı sağlamak, hem de ebolax'ın bence çok rahat dinlenilen parçasının street fighter II'nin guile müziğini (11sn'den itibaren) anımsattığını siz de düşünüyormusunuz diye sormak için bu videoyu çektim, lütfen indirip izleyiniz.

Ürünler orta karar idi, spritus'un birkaç saatte piksellediği grafik, yaren'in müziği, decipher'ın kadın idrar sisteminin bir simgelemi olduğuna karar kıldığımız wip introsu (biterse süper bir ürün olur). Haa, bir de resident'den çok güzel bir 256byte vardı. Bunları yakında 7D sitesinden indirebilirsiniz. Ürün az olduğu için tek tek eleştiri yazmak istemedim, fakat, herkes izledikten sonra ürünleri tartışmalıyız.

Bu senenin bence kişisel kazancı Malcolm-XD ile tanışmış olmaktı. Kendisi genç bir retroman, elinde zx spectrum bulunması ayrı bir güzellik. Ayrıca yarışma için bir mobil oyun hazırlamıştı. Muhabbeti de tatlı, güleryüzlü bir arkadaş. Kanım bayağı ısındı aslında. Umarım ilerleyen aylarda retro ateşi sönmez. Diğer taraftan savagery ile de ayak üstü kısaca tanıştık, meğer o da sıradışı bir insanmış, mekana motorsikleti ve atari falcon'u ile gelmiş, ayrıca bir chiptune hazırlamıştı. Wizofwor kabin ile imzasını attı, lw3d elinde bir kamera ile ortalıkta dolandı, özkano ile iki kelime anca muhabbet edebildik, sanırım benim geldiğim saatte onlar ayrılmak üzereydiler. Bu arada joker artık partiye ağırlığını koymaya başlamıştı, herkesle bol bol muhabbet etti, arkadaşlıklar ilerledi.

Bu sene mekandan feci bir canlı yayın vardı ama bu sefer de Nightlord yoktu.

Parti bu sefer çok hızlı kapandı. Saat akşam 5'i gösterirken daha herkes parti mekanında dolandığı halde, sandalyeler ters çevrilmeye başladı, masalar toplandı, kafe kapandı. Birkaç dakika içinde mekanı terkettik, gördüklerimizle vedalaştık ve zomco ekibini otogara bırakıp partiyi sonlandırdım.

Tabii bu metni birkaç saatlik uyku ile yazdığım için mutlaka atladığım şeyler olmuştur. Ama artık hafızam iyice zayıfladı, haftaya bu kadar bile yazamayabilirim :) Benim gözümden parti böyle birşeydi , unuttuklarım varsa lütfen eklesinler.

Çevrimdışı wizofwor

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
Ynt: 13. 7Dx BAHAR-2014 Parti raporları
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2014, 08:42:23 »
Crossposting kurallara aykırı biliyorum ama bunu yapmam lazım :o
Parti raporum tr-demoscene'deki mesajın kopyasıdır.

Bu sene katıldıklarım arasında en geç gittiğim parti oldu sanıyorum. Kabin Cuma akşamı bitmedi, hala dremel çalıştırmam gereken ufak işler olduğu için Cumartesi öğleye kadar –malum komşular uyuyor- beklemem gerekti. Son dakika çıkan tersliklere rağmen (Kablo seçen priz, su koyveren menteşe, kısa kalan vidalar daha neler neler) bir şekilde kabini toparlayıp bitmeyen kablo işlerini mekanda halletmek üzere arabaya attım. Evde elektronik namına ne malzeme varsa hepsini de yanıma aldım.

Saat 5-6 gibi parti mekanına geldiğimde girişte beni Nebraska’nın Ankara’dan getirdiği Mackintosh Classic karşıladı. Photoshop’un ilk versiyonlarını çok merak ediyordum ama maalesef disketleri kopyalayamamış. Onun yerine bir kelime işlemci çalıştırdık. MacOS’un benim onayıma ihtiyacı yok ama siyah beyaz olması haricinde dört dörtlük bir sistem olduğunu söyleyebilirim. Zamanının çok ötesinde bir sistemmiş hakikaten. Bir an önce kabini çalışır hale getirmem gerektiğinden çok fazla inceleme fırsatım olamadı.

İçerde Özay arduino tanıtımı yaparken, Mathman Gökçe’nin Amiga’sına sistem kuruyordu. Sanıyorum Gökçe’nin makinelerine sistem kurmak Haldun’da ayrı bir hobi haline geldi.

Kabini tam ortaya kurmuştum zaten. Vakit kaybetmeden işe koyulmam lazımdı ancak elim bir türlü havyaya gitmiyordu. Sağolsun Kirkoryan, yolda gelirken kopan AC kabloları yenileyerek ihtiyacım olan ilk gazı verdi. Peşinden ben de oturup güç joystick kablolarını yaptım ve kabini hizmete açtık. Ama oyun yok! Getirdiğim onlarca disket arasında tek çalışan oyun İK+. Neyse bu sırada eşim arkadaşlarıyla birlikte gelerek ilk testi yaptılar. Bu sırada Özayla beraber Gökçe’nin A1200’ü nü ve external floppy’sini ve biraz önce firmware atılmış taze Cortex’i alarak hemen bir kopya sistemi oluşturduk. Ve oyun çekmeye başladık. Sonrası arkadaşların çektiği videolarda var zaten.

Bu kabinle ilgili en güzel anım: Lotus’un ikiye bölünmüş ekranında Arda’yla aynı anda aynı Nick’i yazmamız ve peşinden aynı anda sende mi? diye sormamız oldu. Evet, arcade makinelerinde kullandığımız üç harfli nicklerimiz aynıymış. Bol bol kahkaha attığım, finish çizgisinin hemen önünde kalıp kabini yumrukladığım çok eğlenceli bir gece oldu. Sürekli olmamakla beraber  5’e kadar oyun oynadım galiba.

Benim kabinden kafamı kaldırıp baktığımda Özkan’ın getirdiği Naomi tam bir bombaydı. Sadece sistemin kalitesi değil, yüksek çözünürlüklü 3D grafiklerine rağmen buram buram retro kokan oyunları da şahaneydi. Zaten hiç boş durmadı sanıyorum.

Özellikle gece 2-3’ten sonra dönen geyiklerin de bini bir para zaten. Skate’in artık bir klasik haline gelen yut dışındaki partiler çok süper oluyor muhabbeti her zamanki gibi çok manidardı. Çocuk gelişiminde bilgisayarın yeri zaten uzun zamandır konuştuğumuz mevzu ama, muhabbetin bir ara şeker ölçüm cihazının ince ayarlarına gelmesi sanırım kitlenin giderek yaşlanmaya başladığının bir başka emaresi.
Ürünlere geldiğimizde Arcane’in çalıştığı resmi bitirememiş olması beni üzdü. Çok güzel bir iş çıkacaktı ama biraz daha gaza ihtiyacı vardı sanıyorum olmadı. Savagery hem pixel hem de Chiptune’da yarıştı. Chiptune’u çok iyiymiş ancak benim dürüm siparişiyle çakıştığı için dinleyemedim. İçimde yaradır. Joker_’in yoğunluğu belli, Aralığa zor ürün yetiştiriyordu, bu kısa sürede bir şey hazırlayamamış olması beni şaşırtmadı ama üzdü. Ufak bir intro tarzı bir şey çıkarabilseydi iyiydi.

Sonuçta katılım olarak çok parlak olmasa da beni tatmin eden, ancak ürün bakımından biraz kısır bir parti oldu. Önümüzde koca bir sene var bunun acısı seneye çıkacak diyorum. Bu sefer birden fazla dalda bir şeyler hazırlamak lazım. Bakalım göreceğiz.
Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2014, 12:07:52 »
Arda’yla aynı anda aynı Nick’i yazmamız

o bahsettiğin filmin adını hatırlıyor musun bu arada?

Çevrimdışı wizofwor

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2014, 13:13:18 »
TRT'de Şnorkeller diye yayınlanıyordu. Orjinal adı The Snorks'muş. Bahsettiğim sahne de S4E23 Story Circle'ın başında. Bir Rus sitesinde bulabildim. 2:10'dan itibaren başlıyor.

Видео споделяне / VBOX7

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2014, 16:39:57 »
Crossposting kurallara aykırı biliyorum ama bunu yapmam lazım :o
Parti raporum tr-demoscene'deki mesajın kopyasıdır.
Çaktırma ama, kurallar aslında; aramıza yeni katılan ve yol yordam bilmeyen ya da bu konularda sıkıntı yaşayan arkadaşlara azıcık sınırları çizmek için. Yani senin dert etmene gerek yok. Sonuç olarak sen zaten; neyin nerede kullanılacağına, neyin kayda değer bir amaca hizmet etmeyen crosspost olduğuna dair fikir sahibisindir. Bu bağlamda; parti raporu crosspost olsa da yazılır arkadaş! Zira bu işin, kolay uygulanabilir başka yolu yok.

Kabin süper olmuş. Lakin; bunu, kolayca demonte hale gelebilecek ve yine ihtiyaç olduğunda kolayca monte edilebilecek hale getirebilsen, daha da süper olur. Bu noktada da; geçmeli(dovetail joint fixture gibi) bir yöntem ya da ahşap içine gömmeli Aksesuar ve Bağlantı sistemleri kullanmalı. Doğrudan vidalama zaten olmaz.

Kabin için hoparlör ararsan, elimde farklı türlerde laptop hoparlörleri var. Bunlardan verebilirim. Biliyorsun bunlar hem ufak oluyor hem de sağlam ses verebiliyor. Modelleri görmek/almak istersen ofise uğraman yeter.

Bir de bu portatif olduğu için, konulduğu zeminde hareket etmemesi için altına veya yan ayaklara lastik takoz/lastik şerit gibi birşey yapmak faydalı olabilir.

Madem bu yola baş koydun, bunlar da elinin altında olursa çok işine yarayabilir:

*** Measure Twice, Cut Once: Simple Steps to Measure, Scale, Draw and Make the Perfect Cut-Every Time

*** Joint Book: The Complete Guide to Wood Joinery

Benden duymuş olma ama malum sitelerde, malum halleri mevcut.

Çevrimdışı wizofwor

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2014, 08:30:08 »
Kabin süper olmuş. Lakin; bunu, kolayca demonte hale gelebilecek ve yine ihtiyaç olduğunda kolayca monte edilebilecek hale getirebilsen, daha da süper olur.

Böyle bir düşüncem var ama bu bütün kesimleri baştan yapmak anlamına geliyor. Şu anda bunun için ne enerjim, ne cesaretim ne de ekipmanım var. Belki ilerde olabilir. Verdiğin linkteki sunta'dan suntaya bağlantı elemanı tam aklımdaki şey. İkea da üst üste konan modülleri bu tarz bir ekipmanla birleştiriyor.

Kabin için hoparlör ararsan, elimde farklı türlerde laptop hoparlörleri var. Bunlardan verebilirim. Biliyorsun bunlar hem ufak oluyor hem de sağlam ses verebiliyor.

Benzer şeyleri daha önce de okudum. Ben kendinden amfili ucuz PC hoparlörlerinden alıp sökmeyi planlıyordum. Söylediğin kadar iyilerse laptop hoparlörü de kullanabilirim. Ancak ses kalitesi kadar güç'de önemli. Taktığım hoparlörler halihazırda müzik çalan bir ortamda sesini duyurabilmeli. Benim kullandığım laptopların sesi hep cılızdı. 

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #6 : 07 Mayıs 2014, 14:25:07 »
Benzer şeyleri daha önce de okudum. Ben kendinden amfili ucuz PC hoparlörlerinden alıp sökmeyi planlıyordum. Söylediğin kadar iyilerse laptop hoparlörü de kullanabilirim. Ancak ses kalitesi kadar güç'de önemli. Taktığım hoparlörler halihazırda müzik çalan bir ortamda sesini duyurabilmeli. Benim kullandığım laptopların sesi hep cılızdı.
Sesleri kaliteli ama, gürültülü/sesli bir ortam için düşük kalabilir. O zaman dediğin gibi PC hoparlöründen bozma birşey yapmak iyi olabilir. Bu noktada Logitech S 120 gibi birşey tercih edilebilir. Ben bunları 20-25 lira civarı bir rakama alıyordum.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2014, 18:08:07 »
Ben kendinden amfili ucuz PC hoparlörlerinden alıp sökmeyi planlıyordum.

Evet, böylece ses açma kapama problemini de halletmiş olursun aslında. boxları parçalarken ses  ayar düğmesini dışarıya uzatırsın olur biter, monitöre erişmek zorunda kalmazsın.

Geriye bir tek klavye problemi kalıyor onu da laser klavye falan mı yapsan acaba? Fantastik olur :D Bezelin üzerine yansıtırsın, lazım oldukça kullanırsın.

Çevrimdışı Ragnor

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2014, 01:48:08 »
... spritus'un birkaç saatte piksellediği grafik ...

Düzeltme gereği duydum, üstteki bilginin kaynağı benim ve daha sonra spritus'la konuşunca grafiği partiden önce hazırladığını öğrendim. Partide de biraz üzerinde çalıştı ama işte birkaç saatlik çalışma değil. Yanlış bilgi yaydığım için özür dilerim.  :)

Çevrimdışı vigo

• RAAT
  • Retroman
  • *
    • Bronx WHQ
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2014, 11:55:07 »
hep yarım yamalak işlet. parti sitesine giriyorum, outdated bilgiler... bi update edin bari. hani release'ler filan nerede? slengpung'a foto filan yollayan yok? bıraktığım yerde duruyorsunuz gençler.
vigo/bronx^zombie boys^trsi

Çevrimdışı nightlord

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
    • Night Network
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2014, 19:12:33 »
ohooo abi urun sayilarina falan bakarsan senin biraktigin yerde durmuyoruz, bayaa daha gerisindeyiz (hatta Joker ve Zomco olmasa teknik olarak 2011 civari öldük denebilir). 

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #11 : 12 Ağustos 2014, 03:20:10 »
hep yarım yamalak işlet. parti sitesine giriyorum, outdated bilgiler... bi update edin bari. hani release'ler filan nerede? slengpung'a foto filan yollayan yok? bıraktığım yerde duruyorsunuz gençler.

sonuçlar açıklandı ağustos başı gibi.

ohooo abi urun sayilarina falan bakarsan senin biraktigin yerde durmuyoruz, bayaa daha gerisindeyiz (hatta Joker ve Zomco olmasa teknik olarak 2011 civari öldük denebilir). 

Sahi nightlord, nerelerdeydin sen? Bu sene webcam ile de bağlanmadın sanırım.