Gönderen Konu: Atari Bilgisayar Dergisi(taranmış sayılar)  (Okunma sayısı 65161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Perpetual

• Retroman
Ynt: Atari Bilgisayar Dergisi(taranmış sayılar)
« Yanıtla #45 : 21 Nisan 2013, 11:51:29 »
Zaman bulabilsem diğer sayılara da devam edicem ama işte kısmet. 22.sayıya ben de çok sevindim.Bende bir tek o eksik. Edirne sayısı :D. Onun da tamamı taranabilirse çok sevinirim.
Sağolasın WarHawk.

Çevrimdışı ExtMod

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #46 : 22 Nisan 2013, 09:47:19 »
Genelde dergilerin ilk ve son sayılarını bulmak sorun oluyor. O yıllarda dağıtım ağı mevzusu zayıf ve meşakkatli bir konu olduğu için ilk sayı çoğu zaman pek çok yere ulaşamıyordu. Son sayı da; genelde dergiler aniden yayın hayatına aniden son verdiği için az dağıtılıyor ve bundan dolayı temin edilemiyordu. Sanırım durum bu...

Ben bu sorunu özellikle de dağıtım ağındaki sıkıntılı durumları Eğitimde Bilgisayar dergisinde yaşamıştım. Dergiyi 30. sayıdan itibaren İzmirde hiçbiryerde bulamamış ve yayın hayarını sonlandırdığını düşünmüştüm. Bu durum beni fazlasıyla üzmüştü çünkü düzenli takip ettiğim bir dergi idi. Halbuki dergi devam etmiş sanırım İzmire gönderilmemiş. Bu durumu daha birkaç yıl önce öğrendim. Halbuki o yıllarda dergi İzmir'e gelse idi mutlaka takip etmeye devam ederdim.

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #47 : 22 Nisan 2013, 12:44:24 »
Ben bu sorunu özellikle de dağıtım ağındaki sıkıntılı durumları Eğitimde Bilgisayar dergisinde yaşamıştım. Dergiyi 30. sayıdan itibaren İzmirde hiçbiryerde bulamamış ve yayın hayarını sonlandırdığını düşünmüştüm. Bu durum beni fazlasıyla üzmüştü çünkü düzenli takip ettiğim bir dergi idi. Halbuki dergi devam etmiş sanırım İzmire gönderilmemiş. Bu durumu daha birkaç yıl önce öğrendim. Halbuki o yıllarda dergi İzmir'e gelse idi mutlaka takip etmeye devam ederdim.
Bende en son 39. sayı var. O sayıda da "Bundan sonra dergimiz ? ? ? yayıncılık tarafından yayınlanacaktır" gibisinden yarım sayfalık bir açıklama var. Ama sanırım sonrasında dergi hiç çıkmadı ve bu 39. sayı son olarak kaldı.

Ben bu dergi meselesinde azıcık şanslı idim. O yıllarda ortaokul/liseye vapurla gidip geliyordum ve bu esnada da hem iskelelerin içindeki hem de dışındaki dergicilerle epey haşır neşir olabiliyordum. Öyle sokak ortasındaki halkekmek türü dergiciler gibi de değillerdi ve hem yerli hem de yabancı çeşit konusunda çok zengindiler. O yıllarda tanıştığım güzel yayınlardan şu an için aklıma gelen bazıları:Elo Elektronik, RAM Bilgisayar, Yazılım-Donanım, Mikroprogram, Eğitimde Bilgisayar, Amstrad Computer User, Your Computer, Your Sinclair, Popular Computing Weekly

Çevrimdışı nazarane

• Retromanik
« Yanıtla #48 : 22 Ekim 2014, 14:42:19 »
22. sayıyı dört gözle bekliyorum. bizimkiler tüm atari dergilerini attılar yerlerini pc dergileri almıştı o zamanlar.tüm dergilerin kapakları gözümde canlandı şimdi  :'(

Çevrimdışı Perpetual

• Retroman
« Yanıtla #49 : 02 Mayıs 2016, 10:47:19 »
Atari dergisi birinci sayı restore edilmiş kapak resmini rica etsem bir daha yükleyebilir misiniz ?
Bastırıp bendekinin üstüne yapıştırmayı düşünüyorum :)

Çevrimdışı commander64

• Retromanik
« Yanıtla #50 : 11 Mayıs 2016, 23:23:55 »
Atari dergisi birinci sayı restore edilmiş kapak resmini rica etsem bir daha yükleyebilir misiniz ?
Kapağı E-posta ile gönderdim :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #51 : 13 Mayıs 2016, 16:39:34 »

Perpetual, bu duyduğum en kötü fikir :) Sen yine bastır da duvara falan as. Yapıştırmak nedir? :)

Commander64, şu restore edilmiş kapağı bana da gönderebilir misin, arşive ekleyeyim? (ya da foruma zipleyerek sığıyorsa yüklersen ben arşive atarım)