Gönderen Konu: PSone LCD Ekran Titreme Sorunu  (Okunma sayısı 43519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wolfiem

• Retromanik
Ynt: PSone LCD Ekran Titreme Sorunu
« Yanıtla #30 : 21 Aralık 2014, 01:46:42 »
Amstrad için aldığın lastiği takarken Write Protect pinine dikkat et. Genelde; o düşer ve kaybolur. Sonra forumda “Amstrad’da disket yazamıyorum, delireceğim” şeklinde bir başlık görmeyelim. Bu arada, ben Karaköy’deyim ama Amstrad’da paket lastiği kullanıyorum :)
Paket lastiğini ben de düşünmüştüm ama Internet'te hiç bir yerde denk gelmeyince tek akıllı ben miyim dedim... Demek ki denemek lazımmış :D

Bu arada write protected pin kaybetme hadisesi benim de başıma geldi. Şimdiye kadar 3 disk sürücünün lastiğini değiştirdim ve en sonuncusunu iki gün önce değiştirirken o pin kayboldu :) Nereden bulurum, ince çivi keserek kendim mi yapsam diye düşünürken imdadıma Ebay yetişti... Sinclair Spectrum +3 ile Amstrad 6128 aynı disket sürücüleri kullandıkları için yedek parçaları da aynıymış. Siparişi verdim kargonun gelmesini bekliyorum bakalım.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #31 : 24 Aralık 2014, 12:18:24 »
Boşverin canııım, PSone ekranda PSone oynamak zorunda mısınız?   -Değil miyiz?-
İnsan bu cihazı başka birşeye bağlamaya kıyamıyor ama bağlanabilir olması güzel elbette.

Aslında; elinde var mı bilmiyorum ama, bu video kapsamında çakmaların da performansından ve varsa çeşitlerinden bahsetseydin, konu tamamlanmış olurdu.

Nereden bulurum, ince çivi keserek kendim mi yapsam diye düşünürken imdadıma Ebay yetişti... Sinclair Spectrum +3 ile Amstrad 6128 aynı disket sürücüleri kullandıkları için yedek parçaları da aynıymış.
Gerçi senin ihtiyacın kalmamış artık ama, bir önceki mesajda verdiğim CPCWIKI linkinde de bahsedildiği üzere, ataştan da yapmak mümkün. Hatta yapıp kullanmışlığım da var.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
  • Bazı Retro Şeyler @youtube
« Yanıtla #32 : 24 Aralık 2014, 12:43:32 »
Cakma ekran yok elimde malesef. Ama genelleme yapmak zor zaten standart olmadiklarindan. Birde bu ekrani psonedan sokmek gerekmedigi icin(sokunce calismiyor zaten modlamayinca) kiyilir bence. Ben sahsen kullanma niyetindeyim. Kablo ise oldukca diri ve saglam. Sıkıntı olacagini da dusunmuyorum.
Bazı Retro Şeyler @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #33 : 26 Aralık 2014, 01:06:46 »
konuyu uzatalım:
NEGCON İnceleme - negcon demo

-CPC disket sürücü tamiri yaptğımdan toz alerjisi fena vurdu beni bu videodan önce. işbu sebepten odaklanma sorunu yaşadım video sırasında -

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #34 : 26 Aralık 2014, 08:38:21 »
Türkiye için epey rare diyebileceğimiz Spectrum +3 gibi bir cihazın orjinal kutusunu, adam koli bandı ile sağlamlaştırıp yollamıştı.

Yeni yapıştırılmış bantları saç kurutma makinesi ile ısıtarak sökmek mümkün, aklınızda bulunsun.

@cengiz, en son elime geçen Amstrad PCW'nin içinden öbek öbek toz çıkmıştı, drive yuvası falan, sanki balkonda bırakmışlar gibi. En sonunda temizlemeden alco'ya devrettim, kimbilir ne yaptı. Aynı alerji bende de var, hemen nefes darlığı başlar.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #35 : 26 Aralık 2014, 09:31:50 »
@ref
bu sabah göğüs kafesimde fil oturuyordu, kışt dedim kaçtı ama yeri kaldı.